KNVB doet niets aan vertrek van Jacobs het op 'zijn manier' O EEL VERSCHILLEN ZIET U? Li 31 Peter Bosz-tijdperk is officieel be gonnen in Amsterdam en ieder een wil het aanschouwen. Zelf is de nieuwe oefenmeester opge wekt over zijn nieuwe baan. Het veld is verdeeld in vakken. Op dezelfde manier als zijn voor beeld Pep Guardiola dat ooit in troduceerde bij Bayern München. Dat helpt spelers bij het aanleren van druk zetten op de tegenstan der. Iets wat Bosz bij Vitesse net had doorgevoerd toen hij vertrok naar Maccabi Tel Aviv. Het is een klein voorbeeld van de manier waarop Bosz wil gaan werken bij Ajax. Over een maand is de eerste wedstrijd in de voor ronde van de Champions League al. Die druk denkt Bosz aan te kunnen: „Er is hier veel meer aan dacht en druk dan bij mijn vori ge clubs. Maar dat is ook iets wat je wilt, die druk." Ondanks het reuzenbelang van die wedstrij den is Bosz niet van plan om zijn visie te verloochenen. Hij gaat Ajax niet anders laten spelen van wege dat belang. „Bovendien, winnen heeft bij mij altijd al voorop gestaan. Ik denk dat het aantrekkelijk kan. Ik denk dat de kan op succes op mijn manier groter is." Hij leest weieens dat die manier naïef is. „Of dat ik mijn verdediging ermee verwaar loos. Dat is niet zo. Tachtig pro cent van mijn manier van wer ken gaat over verdedigen. Maar bij mij begint dat vóórin." Hij laat er geen twijfel over bestaan. „Ik doe het straks op mijn ma nier." Van zijn Feyenoord-verle- den als speler denkt hij weinig last te gaan hebben. „Natuurlijk is er wat weerstand bij sommige supporters. Het is dan aan mij te bewijzen dat ik de juiste trainer ben voor Ajax.". Bosz werkt in eerste instantie met een selectie die nog niet com pleet is. Het is nog de vraag wie er bijvoorbeeld spits wordt. „Arek Milik zal na het EK aange ven wat hij wil gaan doen. Ver der spreek ik Mare elke dag over hoe we ons kunnen versterken." Klaas-Jan Huntelaar is nog steeds een optie. „Eind juli hebben we zeker een spits", denkt Bosz. ENSCHEDE Het aangekondigde vertrek van interim-algemeen di recteur Onno Jacobs bij FC Twen te is voor de KNVB geen reden de club weer onder het vergrootglas te leggen. Er is namelijk sprake van een vrijwillig vertrek. Dat zegt woordvoerder Coen Adriaan- se van de KNVB. „Met FC Twente zijn afspraken gemaakt over de structuur van de club. Maar de KNVB gaat niet over de poppetjes, als de mensen maar niet dezelfde zijn als in het verleden. Of Onno Jacobs de geschikte man is; daar gaan wij niet over." In het rapport van onderzoeker Knüppe staat nadrukkelijk, dat de financiers van FC Twente geen en kele invloed mogen hebben op het beleid van FC Twente. Deze re gel geldt niet voor de andere clubs. Eerder werd al bekend dat geldschieters uit de zogenoemde 'garantgroep' druk uitoefenden op de raad van commissarissen van UITSLAGEN FC Twente ten aanzien van benoe mingen in het bestuur. Ook Onno Jacobs zou moeten vertrekken. Ja cobs zegt in een reactie echter niet onder druk te zijn gezet om bij FC Twente af te zwaaien. Het moment waarop hij vertrekt is echter opvallend. Met ingang van 17 juni, toen duidelijk werd dat Twente de licentie zou behouden, ging automatisch het contract in dat hem van 1 juli 2016 tot 1 juli 2017 in vaste dienst aan de club zou verbinden. Op de site van FC Twente zegt Jacobs: „Ik had mij voorgesteld om dit - kijkend naar mijn privésitua- tie - in een opzet te doen die het mogelijk maakt een baan hier in Twente te combineren met het blijven wonen in de Randstad. Al les afwegende constateer ik echter dat mijn privésituatie niet te vere nigen is met een baan bij een club waarin mijn 24/7-aanwezigheid gewenst is." Win O premièrekaarten voor de 3D film "De Grote Vriendelijke Reus" bioscoopkaarten (lOx) donderdag 30 juni 2016 BEACHVOLLEYBAL Porec (Kro). Vrouwen, groep E: Meppelink/Van lersel (Ned/5) - Mers- mann/ Sneider (Dui/28) 21-18 18-2115-9, Fernanda/ Josi (Bra/21) - Meppelink /Van lersel 16-21 21-14 15-12. TENNIS Londen (Eng). Wimbledon Mannen, eerste ronde: Vesely (Tsj) - Sijsling (Ned) 6-2 6-4 7-6 (7), A. Zverev (Dui/24) - Mathieu (Fra) 6-3 6-4 6-2, Ber- dych (Tsj/10) - Dodig (Kro) 7-6 (5) 5-7 6-1 7-6 (2), Albot (Mol) - Elias (Por) 3-6 6-2 7-5 6-4, Tomic (Aus/19) - Verdasco (Spa) 4-6 6-3 6-3 3-6 6-4, Thiem (Oos/8) - Mayer (Dui) 7-5 6-4 6-4. Tweede ronde: Djokovic (Ser/1) - Manna- rino (Fra) 6-4 6-3 7-6(5), Federer (Zwi/3) - Willis (GBr) 6-0 6-3 6-4 Vrouwen, eerste ronde: Konta (GBr/16) - Puig (Pur) 6-1 7-5, Kvitova (Tsj/10) - Cir- stea (Roe) 6-0 6-4, Rodina (Rus) - Tsurenko (Oek) 6-3 7-5, Petkovic (Dui/32) - Hibino (Jap) 3-6 7-5 6-2, Bose- rup (VSt) - Maria (Dui) 6-4 0-6 6-2, Pavl- joetsjenkova (Rus/21) - Hsieh S W (Tai) 7-51-6 6-1, A. Radwanska (Pol/3) - Kozlo- va (Oek) 6-2 6-1, Konjuh (Kro) - Knapp (Ita) 6-3 6-3, Bencic (Zwi/7) - Pironkova (Bul) 6-2 6-3. Zo doet u mee! Hoeveel verschillen kunt u ontdekken? Het aantal verschillen vormt de oplossing! U kunt uw oplossing (bijvoorbeeld 2 of twee) tot 11 juli 2016 als volgt doorgeven: bel naar 0909 - 5010194 en spreek uw oplossing in (45 ct. per gesprek) of sms KANS[spatie]oplossing naar 3553 (45 ct. per ontvangen bericht, tarieven zijn excl. de gebruikelijke belkosten). Winnaars krijgen bericht en staan ook op sanderspuzzels.nl. Bij deelname aan deze prijspuzzel gaat u automatisch akkoord met onze spelvoorwaarden: www.sanderspuzzelboeken.nl/spelvoorwaarden Q ri fi O f"C *De GVR première vindt plaats op 17 juli in Hilversum. De overige 20 J OI I *J KZI 3 bioscoopkaarten kunnen in 1 van de ruim 110 aangesloten bioscopen Puzzelboeken in Nederland worden ingeleverd. Alle kaarten zijn inclusief 3D-briL. Marcus Willis maakt een show Istrijd tegen Rogser Federer. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31