Ook bij Ajax doet Bosz 30 TENNIS WIMBLEDON A Marcus Willis, een tennisleraar met tot voor kort een bierbuikje, speelde op Wimbledon een uniek duel met voormalig nummer 1 Federer. Sijsling zet streep door Davis Cup ys se mmm De wereld is reusachtiger dan je denkt. ijn grote grijns veran dert in een slappe lach. Vol ongeloof schudt Marcus Willis (25) zijn hoofd heen en weer, terwijl hij het heilige gras op het centercourt opstapt. Je ziet het hem denken: hoe ben ik hier in hemelsnaam beland? En hoe is het toch mogelijk dat ik het zo dadelijk in de tweede ronde van dit iconische toernooi tegen Roger Federer opneem? Voor de gelegenheid heeft Willis zich uit gedost als zijn illustere opponent: met de initialen RF op zijn mouw en Nike-zweetband om het hoofd. En plots is het fenomeen Will Grigg ook overgewaaid naar de tennisgrond van Londen. Vrolijk knikt Willis, de nummer 772 van de wereldranglijst, mee op het gezang. Het liedje, waarmee de Noord-Ierse bankzitter van de voetbalploeg werd bezongen, past dan ook prima bij Willis en zijn naam. Hij is de cultheld van Wim bledon. Een parttime tennisser, die zijn geld vooral verdient als tennisleraar, knikkerde plots de nummer 54 van de wereldrang lijst uit Wimbledon. En na zijn droomzege op de Let Ricardas Be- rankis, en een ellenlange kwalifica tiereeks voordien, is de tegenstan der zevenvoudig winnaar Federer. Willis is 25 jaar en hij woont nog bij zijn ouders. Een parttime tennisleraar, voor 30 pond per les in te huren. Zijn bijnaam in het tenniswereldje was vanwege zijn bierbuikje lang 'Cartman', naar het personage uit de televisieserie UITGESCHAKELD Southpark. Dit jaar speelt hij slechts 356 pond bij elkaar tot Wimbledon. „Ik was een beetje een loser", vertelde Willis deze week, plots een veelgevraagd man. „Ik had overgewicht door de vele feestjes. Toen ik op een dag in de spiegel keek, dacht ik: jij bent be ter dan dit." In februari wil de Brit zijn prof ambities vaarwel zeggen, wan neer hij bij een concert de blonde Jennifer Bate ontmoet. Het wordt al snel romantisch tussen de twee. Bate, tandarts van beroep, krijgt het voor elkaar om haar verliefde vriend over te halen weer voor zijn sport te gaan. Willis gaat aan de slag en valt af. Volgens zijn moeder Cate is Wil lis een voorbeeld voor alle men- sen op de wereld die even de wind tegen hebben: „Je moet al tijd hard blijven werken. Mijn zoon is een beetje de Jamie Vardy van het tennis." Na 31 minuten spelen pakt die Willis tegen Federer zijn eerste ga me, het stadion viert het alsof hij zojuist de wedstrijd heeft gewon nen. De Brit groeit zowaar in de wedstrijd, gesteund in de jolig heid. Federer weet soms ook zijn lach niet te onderdrukken. „Ik ben al een heleboel wedstrijden verge ten, maar deze zal mij altijd bijblij ven", vertelt Federer na afloop van zijn gewonnen partij (6-0 6-3 6-4). „Vooraf ging hij ineens naar het toilet. Ik heb op hem gewacht, zodat hij daarna als eerste het gras op kon. Het was zijn moment. Hij bracht een unieke ambiance het centercourt op, speelde erg goed." Londen omarmt Willis massaal. En voor de zoveelste keer rolt het liedje over de rumoerige tribunes: Willbomb's on fire, Federer is ter rified. Het gracieuze spel van de Zwitser tegen de underdog der un derdogs. Toch ontstaan er af en toe zeer leuke rally's. Tot hilariteit van het publiek, zijn vrienden en niet in de laatste plaats zichzelf. Zo'n twee uur na zijn avontuur als stripheld wandelt de sensatie de volle perszaal in. „Dit was niet mijn standaard woensdag", vat hij zijn bizarre dag komisch samen. „Het is een beetje uit de hand ge lopen. Spelen tegen Federer... Nu ga ik naar huis om uit te rusten. Vroeger was ik zeker de nacht in gedoken om het te vieren." r&m. - Ga naar pzc.nl/gvr Technisch directeur Mare Over- mars komt kijken, net als alge meen directeur Edwin van de Sar. De nieuwe trainer van Jong Ajax, Marcel Keizer, jeugdtrainer George Ogararu en natuurlijk Sjaak Swart haken ook aan. Het donderdag 30 juni 2016 T ennisleraar steelt de show tegen de Grote Federer Pim Bijl Londen Wachten was het sleutelwoord giste ren. Het miezerde, regende en heel af en toe was het echt droog. Van de drie Nederlanders kwam uiteindelijk alleen Igor Sijsling in actie. De 28-jarige Amster dammer bleek over twee dagen niet op gewassen tegen de Tsjech Jiri Vesely: 6-2 6-4 7-6 (7). De partij werd door de regen in Londen een dag eerder ook al on derbroken en uitge steld. „Ik laat wel een kans liggen natuurlijk als je 6-2 voor staat in de tiebreak en als nog verliest", zei Sijs ling. De nummer 118 van de wereld plaats te zich via de kwalifi caties voor het hoofdtoernooi. „Ik had agressiever moe ten spelen." Hij heeft zich bij captain Jan Siemerink afgemeld voor de Davis Cup. „Ik sta geen top-100 en mijn ranking heeft nu prioriteit." Robin Haase en Kiki Bertens mogen van daag alsnog de baan op om hun afgelaste partij te spelen. (visggx yi? L Ondanks de belangrijke voor rondewedstrijden van de Cham pions League die al snel op het programma staan, blijft trainer Peter Bosz trouw aan zijn voet balvisie. De nieuwe trainer van Ajax werkte gisteren zijn eerste veldtraining af in Amsterdam. „Ik doe het op mijn manier." Nik Kok Amsterdam Dennis Bergkamp (rechts) zal niet naast Peter Bosz op de bank plaatsnemen. Hij gaat meer met jonge spelers werken, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30