Uniek en vertrouwd geluid nu 2999," laanden betalen tegen 0% rente 17 Op de schoorsteen staat een foto is de titel van een nieuw ontdekte Hazes-song. De verwachtingen zijn hooggespannen. normaal 239§7- nu 1299,- normaal 1399T- nu 779,- Mij ÏTÏÏTTTTïïm v SPECIAAL VOOR U normaal 45997- Het is, zo zegt arran geur en toetsenist John van de Ven (69), een klein wonder dat de op name weer boven water is. Het num mer Op de schoorsteen staat een foto moest ergens zijn, dat wist hij zeker. Hij had in 1980 de toetsenpartij inge speeld en het arrangement gemaakt. Maar toen na de dood van André Hazes een cd zou verschijnen met al het onuitgebrachte materiaal uit het archief, bleek die ene song verdwe nen. „Ongelooflijk zonde vond ik dat toen", zegt Van de Ven. „Ik heb altijd gedacht dat dit nummer één van André's grootste hits zou worden." Hoe platenbazen, studiomedewer kers en geluidstechnici ook zochten, die song over het glanzende fotolijst je met daarin de foto van zijn gelief de moeder, bleef al die jaren onvind baar. Tot nu. Want bij de verhuizing rond het opgaan van Hazes' platen maatschappij EMI in Universal kwam uit een omgekeerde bureaula de een licht beduimeld cd'tje. En daar stond het op: het lied dat op het laatste moment werd geschrapt van het album 'n Vriend (1980) en vervol gens in het niets leek te zijn opge lost. De kwaliteit van het proviso risch opgenomen schijfje bleek toe reikend om het lied alsnog te laten verschijnen. Als hommage aan de in 2004 overleden volkszanger, die van daag 65 zou zijn geworden, brengt hiphoplabel Topnotch Op de schoor steen staat een foto over enkele weken alsnog op single uit. Maar waarom verdween het num mer in een stoffige archiefkast? Van de Ven breekt er zich 36 jaar later nog steeds het hoofd over. „Het wa ren de eerste liedjes die we maakten voor André's nieuwe platenfirma EMI. Zijn vorige maatschappij zag hem als kroegzanger, maar de nieu we producer Tim Griek (die bijna al le grote Hazes-hits zou produceren en in 1988 bij een auto-ongeluk om het leven kwam, red.) zou hem een nieuwe sound geven. Het moest rau wer en steviger. Geen accordeon meer, maar echte gitaren." Uiteindelijk paste Op de schoorsteen staat een foto daar toch niet helemaal bij, vermoedt de arrangeur van toen. Het past meer in de stijl van De Vlie- Een biertje erbij, moppen vertellen, de sfeer moest ontspannen zijn ger (1977) en Eenzame Kerst (1976). Hazes schreef het samen met zijn neef Tony le Roy. „André kwam met een cassettebandje met daarop de de moversie naar me toe", herinnert Van de Ven zich. „Ik moest er de Ha- zes-saus bij bedenken." Van de Ven, die na de dood van Tim Griek de leiding overnam, herin nert zich het inzingen van Op de schoorsteen van een foto niet meer. Maar Hazes' benadering verliep ei genlijk altijd hetzelfde, zegt hij. „André was nerveus als hij achter de microfoon werd verwacht. Daarom maakten we het in de studio gezel lig. Een biertje erbij, moppen vertel len, de sfeer ontspannen. Als na an derhalf of twee uur de moppen voor de tweede keer langs kwamen was het tijd om te zingen." Maar dan, zo zegt de arrangeur, 'zong André ook altijd de vouwen uit mijn broek'. „Sturen kon je hem nauwelijks. Ik weet nog dat we na de dood van Tim Griek het nummer Bedankt mijn vriend opnamen. André had het voor Tim geschreven, was emotioneel en zei: 'Ik zing het een keer. Meer niet.' Na de laatste noot was het een half uur stil in de studio." Van de Ven vermoedt dat de her nieuwde kennismaking met Hazes' kunnen een soortgelijk effect op Ne derland zal hebben. Vanaf morgen is Op de schoorsteen staat een foto op de radio en de website van deze krant te horen. „Het moet een nummer één-hit worden", vindt hij. „Dat heeft André verdiend." Tot vandaag gold rondom de herontdekte Hazespa- rel Op de schoorsteen staat een foto strikte geheimhoudings plicht. Luisteren naar de song kon alleen op het kantoor van de platenmaatschappij én onder begeleiding. Maar toen klonk er ook vintage Hazes uit de spea kers. Een smartelijke ballade over het fotolijstje op de schoor steenmantel met achter het glas een plaatje van zijn geadoreerde moeder. Zoals een echte Hazes- smartlap betaamt is de tekst uit het leven gegrepen. Vocaal is Ha- zes ouderwets in vorm. Krachti ge uithalen die tonen hoezeer Hazes zichzelf steevast vereen zelvigde met zijn teksten. Met het zachte tokkelende gi taarspel heeft het lied iets voor zichtig mediterraans. Instru mentatie die maar in weinig an der Hazesmateriaal is gebruikt. Het maakt Op de schoorsteen staat een foto vertrouwd en uniek tegelijk. Q 2+Hoek+2 zits Apache Q 2,5+2 zits Lucca .l Gratis 3 hotel _l_ Gratis 3 hotel IIsl-up squafëlMil'l'Jiaiil IN ALLE BOVENSTAANDE FILIALEN IS TEVENS EEN N. CasualLlfe nter compleet interieur Astana donderdag 30 juni 2016 Stefan Raatgever Aanvankelijk had 'Op de schoorsteen staat een foto' moe ten verschijnen op zijn tweede album, 'n Vriend' uit 1980. —John van de Ven over gang van zaken tijdens de opnames t overnachtingenr voor 2 door de losse blokelementen zelf de opstelling vormen. Leverbaar in diverse kleuren en bekledingen, edepoot. Leverbaar in diverse kleuren, bekledingen en combinaties. In Stofcategorie 1. air: Normaal_?&99?- Nu 1599,-. d in Categorie 1 Leder. Leverbaar in diverse kleuren. i een groot aantal kleuren- en stoffencombinaties en naar keuze met contrast stiksels, ar als hoekopstelling. ::«ii overnnehtinaeni voor 2 overnachtingen voor 2 personen 1% Lease en Is een met-doonopend goederenkreliet. waag naar de 1,"product/voorwaarden en net standaard informatieblad In de winkel. Toetsing en registratie bkr. aden bemiddelaar van Santander Consumer Finance Benelux B.V.. Santander en Woonsquare geven geen advies. U dient zelf te bepalen of bet door u gewenste financieel product aansluit bil uw wensen, behoeften en persoonlijke situatie. woon square _1_ Da's thuiskomen! gratis voor de deur bergen op zoom wassenaarstraat 45 - centrum stad eindhoven w. van Konijnenburglaan ld - woonboulevard De kade HEERLEN In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen middelburg Mortlereboulevard 12 Woonboulevard De Mortiere NIEUWEGEIN De Liesbosch 70 OOSTERHOUT Beneluxweg 3 - naast McDonalds OSS Frankenweg 31 - woonboul. Oss-Oost openingstijden: Maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur tixiniaii'niijnHM zaterdag 09.30-17.00 uur. zondag gesloten. Contante waarde product Contante betaling Jaarlijks kosten- percentage Duur krediet- overeenkomst in maand Totaal door de consument te betalen bedrag van het krediet 5 extra koopavonden maandag t/m vrijdag open tot 21.00 uur! 100% MASSIEF EIKEN DELEN ■grijsd Geborsteld en vergrijsd eiken Rekenvoorbeeld 0% Lease t.b.v. financieringen voor de meubels Alles is ook los leverbaar en in verschillende maten en diverse kleuren! TV/AudiO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17