Colour Your Day biedt geslaagden kleurig eindexamenfeest op de Markt Netwerkplatform Rootzz geeft college in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 7 SOLEXRACE VERKLEED DOORWINT JANSTEEN Brommen met bloemen Het leutigste zwempak Kratje bier op wielen Zwarte Pieten, superhelden en Elvis, maar ook oldtimerliefhebbers met antieke voertuigen reden de jaarlijkse solexrace. Petra Brunsting uit Sint Jansteen doet ieder jaar mee met de solexrace. Samen met haar buurvrouwen Ju dith en Shirley gaat ze jaarlijks op zoek naar een origi nele outfit. „We zijn de blommekes uit de Wilhelmi- nastraat, gekocht op de carnavalsbeurs", zegt ze la chend. Aan alles is gedacht, ze houden zelfs een bosje bloemen vast tijdens het rijden. Tamara van Vlierberghe uit Sint Jansteen is op alles voorbereid. Een bierdouche of een nat pak schrikken haar niet af, want ze is uitgedost in zwempak én met zwemband. Ze rijdt op een Honda Amigo en met Ma- non Heijens de solexrace. „Ieder jaar doe ik mee, vorig jaar was ik Sneeuwwitje." Ze had nooit eerder iets ge wonnen, tot dit jaar: de prijs voor de 'leutigste'. Een rijdend kratje bier, daar scheurt Brian de Rijcke uit Sint Jansteen op rond. „Speciaal voor mij gebouwd door Stefan Sikkelerus", zegt hij trots. De motor, van een Puch, bevindt zich in de krat Jupiler. De knap in elkaar gezette constructie haalt zelfs 34 kilometer per uur. „Ik moet wel goed opletten, als ik te hard door de bocht ga, kan ik gaan kantelen." Om snelheid gaat het in ie der geval niet, bij de solex race in Sint Jansteen. Het evenement dat jaarlijks tij dens de Steense kermis wordt gehouden, is uitgegroeid tot een ludiek schouwspel waarbij het publiek ogen tekortkomt. Vijfentwintig minuten lang snort, knettert en tuft een bonte stoet van so lexen, oude bromfietsen en zelf vervaar digde voertuigjes door het dorp. De mannen en vrouwen op die voertuigen, zien er zo mogelijk nog opvallender uit. Wie de finish passeert krijgt een fris pintje en wie precies op de vijfentwinti- giste minuut over de finish komt, wint. Daarnaast maken deelnemers ook nog eens kans op de prijs voor 'de leutigste' en de pechprijs. „We hebben ook nog een prijs voor de sportiefste en de 'schoonste'. Er zijn dit jaar nog twee prij zen bij gekomen", vertelt medeorganisa tor Ernie de Kind van café Lazarus. „Een prijs voor wie als eerste halverwege is en een prijs voor wie een paar rondjes voor het einde is." Verliezers zijn er kort om niet. Tijdens de achtste editie deden giste ren negentig deelnemers mee. De sfeer zat er goed in en door het warme weer, werden de biertjes bij de 'pintstop' gre tig opgedronken. Nick Goossens was de grote winnaar, hij ging precies na vijf- entwinig minuten over de finish. Ook de winnaars van de overige prijzen wer den gehuldigd, zo kregen Tamara van Vlierberghe en Manon Heijens in hun badkleding de 'leutigste' prijs en de pechprijs ging naar Sjoerd Hemelaar, wiens voertuig niet goed meewerkte. De Rotary, organisator van evene ment Colour Your Day, heeft voor de geslaagden een extraatje in pet to voor de colourrun, waarbij de lopers zich over een vijf kilometer lang parcours langs de Wester- schelde voor de lol en het goede doel laten bestuiven met kleurpoe der. „De afzwaaiers ontvangen bij hun inschrijving een speciaal T-shirt met de tekst 'Colour me, I've got my degree', een bescherm- bril en twee consumptiebonnen voor de afterparty na de colour run", zegt Kees de Regt van Rota ry Terneuzen. „Om het uniek te houden voor de geslaagden zijn er slechts honderd shirts met de 'colour me-opdruk' beschikbaar." Tijdens de bonte afterparty op de Markt draaien DJ Bee en Dutch Cult en de horeca op de markt werkt mee aan het feest. Aan de colourrun kunnen maxi maal 2500 lopers, van jong tot oud, deelnemen. De inschrijving is gestart en de teller staat nu op duizend deelnemers. Het kost de Rotary elk jaar wel meer moeite het evenement 'uitverkocht' te krijgen. De Regt: „We hebben er geen verklaring voor. Het verschil in animo met de colourrun in Vlis- singen is frappant. Vorig jaar zat het weer tegen, het lijkt wel alsof steeds meer mensen hun beslis sing om mee te doen, tot het laatst uitstellen." Voldoende deelnemers zijn nodig om een mooie finan ciële geste te kunnen doen aan het goede doel. Dit jaar is gekozen de opbrengst van de colourrun te do neren aan de Nederlandse Stich ting Gehandicaptensport. Informa tie over en inschrijven voor de co lourrun via: colouryourday.nu. Studenten en jonge arbeidskrach ten kunnen vrijdagavond netwer ken en van bekende Zeeuws-Vla mingen horen waarom ze graag in de streek werken. Netwerkplat form Rootzz Zeeuws-Vlaanderen houdt de eerste editie van Rootzz College. Rootzz College wordt vrijdag vanaf 20.00 uur gehouden in Vest zaktheater de Paerdestal in Ter neuzen en komt voort uit de Rootzz Academy. Onder die noe mer worden sinds december 2015 gastlessen op het voortgezet on derwijs gegeven. Het College bor duurt daarop voort, op informele- re wijze en met elke keer een an der thema. Vrijdag is dat 'als ik la ter groot ben'. Burgemeester Jan Lonink opent de avond. Bregje van den Braak, manager public af fairs bij Dow Chemical, en onder nemer en muzikant Michiel Me- ijers vertellen over hun studiekeu ze, studententijd, loopbaan en de reden dat ze (terug) in Zeeuws- Vlaanderen zijn komen wonen en werken. Advocaat en artiest Mai- kel Harte sluit de avond af. Tussendoor en na afloop is er muziek en gelegenheid om te net werken. Aanmelden kan via de facebookpagina van Rootzz Zeeuws-Vlaanderen. woensdag 29 juni 2016 'Racen' tegen Zwarte Pieten Sophie Stockman Sint Jansteen Scholieren die geslaagd zijn voor hun eindexamen kunnen het vrijdagavond 8 juli letterlijk (te) bont maken tijdens en na de vierde editie van de colour- run in Terneuzen. Sheila van Doorsselaer Terneuzen Sophie Stockman Terneuzen De brommende Zwarte Pieten pleitten voor 'geen #pexit.' fotoscamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72