Meer plek na invoeren betaald parkeren ADRZ bouwt museum verder uit Word bezorger! 6 BEVELANDEN EN THOLEN Wilhelminadorp 's-Heer Hendrikskinderen Goes-Noord €150, bonus! Werk met voldoende beweging? Dat concludeert ADRZ-woord- voerder Dick Bosscher een maand na invoering van de maatregel, die met name was bedoeld om onge wenste langparkeerders zoals car poolers te weren. „Het bevalt uitstekend", zegt Bosscher. „De gewenning treedt in en er is elke dag voldoende plek beschikbaar." Voorheen was dat wel anders en moesten mensen soms langdurig rondjes rijden voordat ze hun au to kwijt konden. Nu staat het ter rein volgens Bosscher over het al gemeen zo'n driekwart vol, wat overigens niet wil zeggen dat de vermeende carpoolers hun heil nu elders zoeken. Want dat car poolers plekken bezet hielden, was vooral een vermoeden dat nooit echt is aangetoond. Wel is het aanmerkelijk drukker op het terrein tegenover het ziekenhuis, bij de kerk. Het ligt voor de hand dat daar mensen staan die wel licht carpoolen of die geen zin hebben om te betalen voor een plek op het ziekenhuisterrein. „We willen nog wel in gesprek met de kerk of dat een blijvende si tuatie kan zijn", zegt Bosscher. „Er is aangegeven dat het niet zo'n probleem is, maar ik kan me voor stellen dat er af en toe ook activi teiten zullen zijn waarvoor par keerplek nodig is." Overigens blijft de door sommi gen gevreesde parkeeroverlast in omliggende wijken uit. „We heb- Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl ben bewoners voor de invoering per brief geïnformeerd, maar daar hebben we eigenlijk geen reacties op gehad", aldus Bosscher. Wel waren er in het begin veel reacties van vooral mensen met een invali- dekaart, die meenden daarmee gratis te mogen parkeren. Waar dat in de rest van Goes inderdaad het geval is, zullen zij op het zie kenhuisterrein echter ook gewoon moeten betalen. Mits het verblijf langer dan een half uur duurt, want de eerste dertig minuten worden niet in rekening gebracht. Daarna betalen patiënten en be zoekers een euro per uur, met een maximum van vier euro. Toen het voornemen van het ziekenhuis om betaald parkeren in te voeren afgelopen najaar bekend werd, leidde dat nog tot een storm van kritiek. Die lijkt dus inmiddels te zijn gaan liggen en daarom is wat Bosscher betreft de operatie ge slaagd. „Het doel was ruimte creë ren voor mensen die die nodig hebben en dat is gelukt." Het dagelijks reilen en zeilen van het betaald parkeren is in het handen van Parking Protection uit Beesd. In het begin waren er problemen met de betaalautoma ten en nog steeds moet er af en toe een monteur langskomen. GOES De stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) bouwt het openluchtmuseum in Goes ver der uit. Een deel van het ter rein wordt ingericht met het thema 'Goederenvervoer'. De SGB laat de bezoekers dit be langrijke aspect van het spoor vervoer zien en meebeleven. Hoe vond het vervoer plaats, welke goederen werden er ver voerd en hoe kun je een gela den trein wegen? Momenteel wordt er vooral grondwerk gedaan. Nieuwe wandelpaden worden aange legd, bestaande bestrating wordt verlegd en een nieuw goederenperron wordt ge bouwd. Verder zullen dit jaar histori sche hekwerken worden ge plaatst en een weegbrugvloer worden aangelegd. Volgend jaar komen de meer in het oog springende werkzaamheden, zoals het plaatsen van informa tieborden en het inrichten van de tentoonstelling met bestaan de collectiestukken. Het project wordt zoveel mo gelijk door vrijwilligers uitge voerd en wordt financieel on dersteund door het Prins Bern- hard Cultuurfonds Zeeland en de Rabobank Oosterschelde. IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD ROMMELMARKT woensdag 29 juni 2016 Het betaald parkeren bij het het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes heeft het ge wenste effect: meer plek voor patiënten en bezoekers. Luc Oggel Goes euro is het maximale bedrag dat patiënten en bezoekers van het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes kwijt kunnen zijn aan parkeergeld op het terrein. Gezocht, vroege vogels* voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; startpremie 150,-; gratis de krant lezen; gratis regenpak. *De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgroote. Legitimatie verplicht. LEWEDORP Wildwest party Stichting Fun4AII houdt zaterdag 2 juli de achttiende editie van het jaarlijk se themafeest van Zeeland. Het thema van 2016 is 'wild west party'. Op het feest treden coverband Party Cri minals en dj Michel Remijn op. De avond vindt plaats aan Maalweg 2b in Lewedorp en begint om 21.00 uur. Toe gang kost 15 euro. COLIJNSPLAAT Openstelling dorpskerk De Dorpskerk in Co- lijnsplaat opent van af zaterdag 2 juli tot en met 13 augustus haar deuren voor pu bliek. Tijdens de openstel ling is mogelijk het interieur van de kerk te bezichtigen en zijn er exposities met fotowerk van Ko Bakker en schil derijen van Josje Verton. De kerk is ie dere donderdag- en zaterdagmiddag ge opend van 13.30 tot 16.30 uur. De toe gang is gratis. THOLEN Concert Hollands Jongerenkoor Het Hollands Jonge renkoor, het groot ste christelijke jon gerenkoor van Ne derland, en het Dirk- slands Mannenkoor geven op 2 juli een concert in Tholen. De avond wordt ge leid door ds. P.D. den Haan. De koren zullen zowel geza menlijk als afzonder lijk optreden. Het concert vindt plaats in de Rehobothkerk en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Kaarten re serveren kan via www.peterwilde- man.nl. NISSE In Nisse wordt zaterdag een rommelmarkt gehouden. Vanaf 13.00 uur kunnen liefhebbers terecht voor kleding, elektrische apparatuur, boeken, huishoudelijke artikelen, speelgoed, meubels, gereedschappen, kunst en speelgoed. Collectors items en zeldzame voorwerpen worden om 14.00 uur bij opbod in de kerk verkocht. De opbrengst van de rom melmarkt komt geheel ten goede aan de restauratie van de Mariakerk. archieffoto marcelle davidse BAARLAND Brasserie De Lan ding, 14.30-16.30 uur - Modderfestijn voor kinderen van 8 t/m 12 jaar GOES Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur-In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel; De Mirakel, Stelle- weg, 13.30-16.00 uur- Jeugdactiviteit 'Modderparadijs'; Ingang Historisch Museum, Singel straat, 14.00-15.30 uur - Gratis rondlei ding door historisch hart van Goes o.l.v. een ervaren gids; Sportzaal Thor- beckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Rooseveltlaan 87, 19.00 uur-Start rus tige fietstocht 'S-HEER ARENDS- KERKE Grand Café Poel- wijck, vanaf 18.15 uur - Wandel3Daag- se over afstanden van 5 en 10 kilome ter KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur- Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer; Surfschool Veerse Dam, 14.00-16.00 uur - Ontdekkings tocht door de Schotsman o.l.v. een IVN gids KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,13.00-17.00 uur - Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader'; De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74,19.15 uur - Bridgeavond KLOETINGE Geertesplein, 13.30-16.00 uur- Openstelling Geerte- skerken expositie over de kerk en het dorp KRUININGEN Centrum, overdag - Kermis; Ons Dorps huis, Berghoek straat 3, 13.00-17.00 uur- Koersbal en Biljar ten voor senioren Wemeldinge Sluisplateau 29, 15.00-17.00 uur- Zeehondensafari; Dorpshuis De We- mel, 20.00-22.00 uur-Bingo WISSENKERKE Dorpsdijk 2, 13.00-17.00 uur- Openstelling wijn gaard De Druiven- gaerde, met om 15.00 uur - Wijnproe verij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67