hmüb l i'L 1 12 ZEELANI Leroy Jagesar test op Zandvoort Marteijn achtste met Oranje op WK Antwan Tolhoek opnieuw Alpen in CHALLENGER ZEELAND DUBBELSPEL Kerkhove en Hogenkamp verliezen in de eerste ronde van het dubbelspel. Ze hebben net het grasseizoen achter de rug. J-= .*L SUi^X-5 Wereldtitel Leroy Jagesar uit Middelburg heeft gisteren een uitgebreide testdag gehad op het racecir cuit van Zandvoort. De vijftienjarige cou reur wil volgend seizoen de overstap maken van de kart - waarin hij momenteel zeer suc cesvol is - naar de racewagen, bij voorkeur in de GP4. In een Formule Renault 1.6 van het Provily Racing Team mocht hij zijn kun sten vertonen in Zandvoort. Bij een schui ver raakte de neus van de auto beschadigd, waardoor er enige vertraging werd opgelo pen. Jagesar hoopt op korte termijn duide lijkheid te krijgen of er voor hem een toe komst is weggelegd bij Provily Racing. Tennisser Patrick Marteijn eindigde op het WK voor veteranen in Helsinki op de acht ste plaats. De 56-jarige speler uit Slijkplaat kwam uit in de 55+ in een team dat verder bestond uit Frank Lapre, Robert van de Hoe ve en Geert Koeman. „In deze Davis Cup voor veteranen, officieel Austria Cup, waren er in onze categorie 22 landen." In de poule verloor Nederland met 2-1 van het sterke Au stralië en won van Zwitserland, waardoor Oranje tweede werd en verder moest spelen voor de plaatsen acht tot en met vijftien. Winst op Argentinië, Estland en Duitsland (walk-over) betekende de achtste plaats. Terwijl de kleppers zich opmaken voor de Tour de France preparen drie Zeeuwse ren ners zich voor de Ronde van Oostenrijk. Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert), Antwan Tolhoek en Nick van der Lijke (bei den Roompot Oranje Peloton) starten zater dag de achtdaagse ronde in het Alpenland. Tolhoek kan opnieuw zijn bergbenen tes ten, nadat hij vorige week zichzelf en de wielerwereld verbaasde met de bergtrui in de Ronde van Zwitserland. Davy Gunst (Rabobank Development Team) finishte in de eerste kermiskoers van het jaar in Luyksgestel als 33ste. Lars Boom won de wedstrijd. Brian van Goethem (Sluiskil) kon geen rol van betekenis spelen. Wielrennen Als je drie weken op gras ge speeld hebt, is het heel lastig om schakelen naar gravel. Dat merk ten Lesley Kerkhove en Richel Ho genkamp gisteren. De Zierikzeese en de Doetinchemse verloren tij dens de Driekleur Challenger Zee land nogal verrassend in de eerste ronde van het dubbelspel. „Na tuurlijk wil je winnen", zei Kerk hove. „Maar voor ons voelde het heel zwaar vandaag. We moesten heel hard slaan om de ballen diep in de baan te krijgen. Op gras gaat dat veel makkelijker. Het was con stant zoeken naar onze timing." Op gras wordt door weinig ten nissers gespeeld. Hooguit de bes te 300 bij zowel de mannen als de vrouwen onderbreken in de zo mer even het gravelseizoen. Kerk hove: „De meiden van wie we nu verloren, zijn niet naar Engeland geweest. Die zijn niet veranderd van ondergrond. Dat zag je. Die speelden met meer gemak." Nikki Luttikhuis en de Australi sche Abbie Myers, die zowel op de enkel- als de dubbelranglijst veel lager staan dan Lesley Kerk hove en Richel Hogenkamp, had den vaak de overhand. Ze sloegen fraaie passeerslagen en volleerden aan het net een stuk beter. In de eerste set, waarin de koppels el kaar liefst acht keer braken, trok ken de favorieten nog aan het langste eind: 7-6. In de tweede set (6-1) en de supertiebreak (10-8) overtuigden de underdogs. „Als één van de twee goed is, kun je zo'n partij nog wel win nen", zei Hogenkamp. „Maar als er bij allebei wat mis is, red je het niet. Dan verlies je zo'n partij. Tja, kan gebeuren." Kerkhove had juist zo'n zin ge had om in Middelburg te dubbe len met Hogenkamp. En dan ook We moesten heel hard slaan om de ballen diep in de baan te krijgen vaker dan één keer. „Er is altijd een klik tussen ons", vertelde de Schouwse, die in haar junioren- tijd met de Gelderse vier ITF- toernooien won. „We weten pre cies wat we aan elkaar hebben en begrijpen ook precies wat de an der op een bepaald moment in de wedstrijd gaat doen. We waren graag nog een paar rondes verder gekomen." Maar de Zierikzeese kon de ne derlaag wel relativeren. „Liever in het dubbelspel dan in het enkel spel", zei ze. „Ik ben blij dat we hier eerst mochten dubbelen. Dan kun je alvast weer een beetje wennen aan de baansoort. We hadden aan de organisatie ge vraagd of dat mocht. Gelukkig kon dat. Nu hebben we tenminste al een partij gehad. En dan ge beurt zoiets als vandaag niet in de eerste ronde van het enkelspel." Die speelt zowel Kerkhove als Hogenkamp vandaag. De Schouw se treft om 17.00 uur de Noorse Melanie Stokke. In de partij daar voor staat Hogenkamp tegenover Eva Waccano. woensdag 29 juni 2016 HBufe >4* FOTO EDWIN BENSCHOP AUTOSPORT TENNIS WIELRENNEN MTV Middelburg heeft tijdens het NK tur nen in Rotterdam een gouden medaille be haald bij 4-toppers, een wedstrijd die bestaat uit de twee onderdelen minitrampoline en mi- nitrampoline springtoestel. Het mixteam As hley Wisse, Lorindy van Roo, Sam Josiasse en Ivano Geertse behaalde als eindtotaal 37,55 punten. Bij de individuele wedstrijd op het onderdeel airtumbling greep Naomi Klapwijk, ook van MTV zilver. Zij had 18.40 punten. Rugbyer Noad de Wild is voor het eerst opgenomen in de nationale selectie voor spelers onder 18 jaar. De speler van Tovaal kwam tot dit moment een categorie lager uit. I Wielrenner Joan- nathan Duinker- ke wordt mor gen in zijn woon plaats Goes ge huldigd voor het behalen van het wereldkampioen schap voor ID-renners. Op 13 juni was hij in Tsjechië samen met Davy Mer- tens de snelste op het onder deel tijdrit. Vanaf 16.30 uur wordt hij in het Stadskantoor ge huldigd door wet houder Derk Als- sema. Vooraf gaand fietsen ze een rondje door Goes. 1 In Goes wordt vanavond de ze vende wedstrijd in de Zeeuwse Zomeravond competitie gere den. De wieler wedstrijd op het industrieterrein De Poel begint om 19.30 uur. Pieter Vette en Michael de Jong hebben de afge lopen weken elk twee wedstrij den gewonnen, de andere twee wedstrijden wer den gewonnen door prof Ant wan Tolhoek en Timo de Jong (vorige week). ■E o a Gravel voelt zwaar Roeland van Vliet Middelburg Lesley Kerkhove, tennisster Eloy Raas (links) won gisteravond de wielerronde van Sint-Jansteen. Hij liet op de meet Koen van de Klundert (midden) en Lieven Anthonise achter zich. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61