SP-fractie wil snel duidelijkheid over dreigende sluiting MFC Zierikzee Tweedaagse actie levert 2,5 ton aan visnetten op SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Rolstoeldansers glunderen bij het betreden van de dansvloer In de zomer houden veel zorgcentra een stop. DJ Riek en haar dansers hopen dat die periode snel voorbij is. Een uur geleden werd er nog fysiotherapie gegeven, nu is het een danszaal. Met het cateringkarretje als draaitafel en de loopband als uitrustbank voor DJ Riek. Want die waagt zich tus sen de plaatjes door aan een pi- rouetje met de deelnemers. En die stralen. De crosstrainers zijn nog maar net aan de kant geschoven of de eerste rolstoelen komen alweer binnen. In het midden van het zaaltje in huize Cornelia staan ze geduldig te wachten tot het weke lijkse uurtje rolstoeldansen van start gaat. „Het hoogtepunt van de week", zegt Wil Grootenboer, die zich met haar gebroken knie tijde lijk mag rekenen tot de vaste scha re toeschouwers. „Eén van de vele hoor, want er wordt hier ontzet tend veel georganiseerd." Met dank aan de vrijwilligers, waarvan er zo'n 120 rondlopen in het Zie- rikzeese verpleeghuis. Alleen al tien tot twaalf op de avond van het rolstoeldansen. Een ouder echtpaar, een stagiair die is blij ven hangen en een ruig ogende jongen die zijn gehandicapte dans partner stiekem -tot giechelens toe- in haar nek kriebelt. En DJ Riek. Riek Schell (62), zo als de diskjockey eigenlijk heet, heeft 45 jaar gewerkt bij Allévo. „Eerst als schoonmaakster, later als verzorgster. Steunkousen aan doen enzo. Na mijn vervroegd pensioen ben ik vrijwilliger ge worden bij het rolstoeldansen. Tot ik ernstig ziek werd. Vanaf dat mo ment mocht ik mijn rechterarm niet meer belasten en dus ook geen rolstoelen meer duwen. Ik vond het verschrikkelijk." Maar plaatjes draaien kon ze nog wél. En toevallig zat de coördi- lk heb van mijn werk mijn hobby gemaakt. Ik zou het niet kunnen missen nator verlegen om iemand die de muziek verzorgde. Dus werd Riek deejay. DJ Riek van de Muziek. André van Duin draait ze, bij bin nenkomst, en de Radetzkymars als opwarmertje. Gospel, Iwoesj- ka, palingsound, Miriam Makeba - niets is DJ Riek te gek. De deelnemers evenmin. Na het bekertje appelsap in de pauze rol len zij weer glunderend de dans vloer op. De armen gaan gelijk de lucht in. Ook mevrouw Goutier geniet, al hoopt ze het verpleeg huis zo gauw mogelijk te verlaten. „Ik kan zelfs weer lopen. Maar rol stoeldansen is zó leuk. Alleen al om iedereen zo blij te zien." Precies daarom doet Riek het. De zomerstop kan haar niet snel genoeg over zijn. „Gelukkig gaan gymmen en zingen, waar ik ook vrijwilliger ben, gewoon door. En helpen tijdens de lunch. Ik heb van mijn werk mijn hobby ge maakt. Ik kan het niet missen." De toekomst van het multifunc tionele centrum (MFC) in Zierik zee staat op het spel. Het gebouw aan de Huijbertstraat wordt door de gemeente gehuurd van Zeeuw- land. De gemeente zou een huur verhoging aangrijpen om dat con tract op te zeggen. De raadsfractie van de SP wil snel duidelijk hebben hoe de ha zen lopen. Het MFC is volgens fractievoorzitter Anita de Vos on misbaar voor tal van verenigin gen, hobbyclubs en ook particu lieren. De Vos wil van B en W weten of de signalen serieus ge nomen moeten worden en er in derdaad sluiting dreigt voor het goed lopende MFC. En als dat klopt, over welke bedragen pra- Overweegt het college ook de huur voor dorpshuizen te beëindigen? ten we dan precies, vraagt De Vos zich af. „Of zijn er nog ande re redenen waarom het college overweegt dit besluit te nemen?" Het SP-raadslid wijst in dat ka der op mogelijke alternatieve lo caties in Zierikzee voor de vele gebruikers van het multifunctio nele centrum. „Zijn die er wel?" Een eventuele sluiting staat vol gens haar haaks op het beleid van de gemeente. Het uitgangspunt is immers niet alleen activiteiten te subsidiëren, maar ook maat schappelijke inzet mogelijk te ma ken door 'bijdragen aan stenen'. De Vos vraagt zich af wat dit bete kent voor de dorpshuizen. „Over weegt het college ook daarvoor de huurovereenkomst met Zeeuwland te beëindigen?" STELLENDAM Een schoonmaak actie vanuit de haven van Stellen dam heeft 42 kilo aan verloren sportvistuig opgeleverd. De net ten werden op zo'n vijftig kilome ter uit de Walcherse kust van het wrak van de Tubantia gehaald. Nederlands grootste passagiers schip zonk op 16 maart 1916 na een aanval door een Duitse onder zeeboot. Het wrak ligt op z'n zij, deels begraven in het zand. Zowel voor duikers als voor vissers is de Tubantia een populaire plek. Nadeel is dat veel sleepnetten aan het wrak blijven vastzitten. Organisaties als Duik de Noord zee Schoon en Healthy Seas heb ben de taak op zich genomen zo veel mogelijk van dat verloren vis tuig te verwijderen. De bergingsactie afgelopen weekeinde met de Bela vanuit Stel lendam gebeurde onder laatstge noemde vlag. Voor de kust van Scheveningen werd een tweede wrak schoongemaakt. In totaal le verde deze actie meer dan 2,5 ton aan verloren visnetten op. Het verliezen van visnetten is een groot probleem. Volgens een gezamenlijk rapport van de FAO (De Voedsel- en Landbouworgani satie van de VN) en UNEP (VN Mi lieuprogramma) belandt er onge veer 640.000 ton aan visnetten per jaar in de oceanen, goed voor een tiende van al het zwerfvuil. woensdag 29 juni 2016 DJ Riek krijgt iedereen aan het dansen, in zijn rolstoel Wendy Wagenmakers Zierikzee Riek Schell, vrijwilliger Riek Schell (m) is niet alleen de diskjockey tijdens het rolstoeldansen in verpleeghuis Cornelia, tussen de liedjes door danst ze ook met de deelnemers, foto marieke mandemaker Marcel Modde Zierikzee —Anita de Vos, SP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60