Parkeren en spelen op terrein Scheldestraat 'Meer plek bij ADRZ' 6 Stekker uit Plattelandsvernieuwing SD Haast onzichtbaar trokken ze mensen de polder in. Met handige bordjes, boekjes en leuke activiteiten. Maar nu is het op. De nu nog vijfkoppige stichting stopt. De lancering van de bruine bord jes die de weg wijzen naar recrea- tiebedrijven was een joekel van een project. En het boekje 'Dag strand... Dagje platteland' bleek een regelrechte klapper. Na acht tien jaar Plattelandsvernieuwing Schouwen-Duiveland gaat de stek ker eruit. „Het concept is achter haald", zegt Dirk Fluijt. Je hebt er, als je de polder door kruist, amper erg in. Maar dankzij het bewegwijzeringsproject word je op Schouwen-Duiveland op een duidige wijze naar galerie, mu seum en recreatiebedrijf verwe zen. Ook zijn er tal van ommetjes aangelegd rondom dorpen, die in middels met langere routes tot een wandelnetwerk zijn uitge bouwd. „Er is een hoop in gang ge zet om het platteland toegankelij ker te maken voor het grote pu bliek", omschrijft Fluijt de waarde van de stoppende stichting. Het was de Schouwen-Duive- landse duizendpoot Ria Geluk die destijds een stuk of tien organisa ties uit de recreatieve, agrarische en natuursector bij elkaar wist te brengen. OSD, ASD, Recron, Veka- bo en gemeente - om er een paar te noemen. Met Europese subsidie uit de pot Vitaal Platteland staken Daar hebben we goede sier mee gemaakt. Dat boekje vond gretig aftrek deze organisaties de koppen bij el kaar 'om leuke dingen op het plat teland te ontwikkelen'. „'Kijkje op het erf was de eerste activiteit. Be doeld om mensen naar de boerde rij te krijgen, die toen nog als ge sloten hofstedes werden gezien", blikt Fluijt terug. Zelf zat de voor malig boswachter van Staatsbosbe heer als vertegenwoordiger van terreinbeherende organisaties in de stichting. Er is door de jaren heen veel gedaan en bereikt, hoe wel dat laatste niet altijd meetbaar is. Maar dat veel toeristen met het boekje 'Dag strand...Dagje platte land' onder de arm (drie Neder landse, twee Duitse herdrukken) het Schouwen-Duivelandse achter land ontdekten, is aannemelijk. „Daar hebben we veel tijd en ener gie in gestopt, maar ook goede sier mee gemaakt. Dat boekje vond gretig aftrek." De verhuizing van het trekpon- tje in het bos van Schuddebeurs was het laatste project. De geldpot is leeg en de stichting wordt -offi cieel op 1 juli- ontbonden. De ani mo liep al langere tijd terug, opvol gers zijn niet te vinden. „En dan worden wij zo'n oude, grijze club die op een gegeven moment is uit gedacht", zegt Fluijt. Tijd voor vers bloed en nieuwe initiatieven. „Want wij stoppen, maar de Euro pese subsidie blijft." Het parkeerterrein aan de Schel destraat in Zierikzee wordt op nieuw ingericht. Daar komt ook de voetbalkooi van de Mossel boomgaard te staan. Het werk kost ongeveer zeven ton. Scheldestraat wordt net als het Hatfieldpark, maar dan mooier „Het krijgt de uitstraling van het Hatfieldpark, alleen nog een beetje mooier", zegt een gemeen tewoordvoerder. Het opknappen van het parkeer terrein is afgesproken met Woon zorg Nederland, eigenaar van het naastgelegen Borrendamme. Er ko men weinig tot geen parkeervak ken bij. De gemeente vindt dat niet no dig omdat aan het Groeneweegje, bij de nieuwe stadsentree, al veel nieuwe parkeerplaatsen komen. De skatebaan die nu wat dieper in het terrein aan de Scheldestraat staat, wordt naar de parkeerplaats gehaald. Skatebaan en voetbalkooi krijgen daar cameratoezicht. Er komt ook een nieuw open baar toilet aan de Scheldestraat. De voetbalkooi wordt wegge haald van de Mosselboomgaard in het centrum, omdat daar in de late uren veel vandalisme en mo gelijk ook drugshandel plaats vond. Wat er met de leeggekomen plek gebeurt, is nog niet duidelijk. „Die gaan we met behulp van de inwoners opnieuw inrichten", legt de woordvoerder uit. De hele operatie kost ongeveer zeven ton. Veel van dat geld is al gereserveerd, waardoor de jaarlijk se lasten voor de gemeente be perkt blijven tot 11.000 euro. GOES Het betaald parkeren bij het ADRZ in Goes heeft het ge wenste effect: meer plek voor patiënten en bezoekers. Dat concludeert woordvoerder Dick Bosscher een maand na in voering van de maatregel, die met name was bedoeld om langparkeerders zoals carpool ers te weren. „Het bevalt uitstekend", zegt Bosscher. „Er is elke dag vol doende plek beschikbaar." Voor heen was dat wel anders en moesten mensen soms langdu rig rondjes rijden voordat ze hun auto kwijt konden. Nu staat het terrein volgens Bos scher over het algemeen zo'n driekwart vol. Wel waren er in het begin veel reacties van vooral mensen met een invalidekaart, die meenden daarmee gratis te mo gen parkeren. Dit is niet het ge val, tenzij het om een kort be zoek gaat, want de eerste dertig minuten zijn voor alle bezoe kers gratis. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD FEESTJE VOOR DE WET woensdag 29 juni 2016 Na achttien jaar zit promoten van de polder er op Esme Soesman Sirjansland Dirk Fluijt Ton van den Nouweland Zierikzee gemeentewoordvoerder VLISSINGEN Voorvertoning film Renesse bij CineCity Bioscoop Cinecity zendt zondag een voorvertoning uit van de film 'Renes se'. De film is voor de première op 7 juli al te zien bij de bio scoop CineCity in Vlissingen. Ook is een groot deel van de cast de ze middag aanwe zig om na de film handtekeningen uit te delen en met be zoekers op de foto te gaan. Ook aanwe zig: Lil' Kleine, boy band Zomaer en vloggers Gierige Gasten, Eenhoorn- Joost en Monica Geuze. De film be gint om 16.30 uur. BRUINISSE Concerten Bruinisser Visserskoor Het Bruinisser Vis serskoor geeft con certen op vrijdag 1 en donderdag 14 juli in Bruinisse. Het koor geeft vrij dag 1 juli om 19.30 uur een concert in de muziektent van Bruinisse. Toegang is gratis. Het laatste concert in de maand juli is op donderdag de 14e, waar het Brui nisser Visserskoor miss Visserij toe zingt bij de start van de Visserijdagen in Bruinisse. Om 13.00 uur start het con cert. De toegang is gratis. Zelf vieren ze hun 60-jarig huwelijk pas in september omdat ze voor de katholieke kerk in die maand officieel zijn ge trouwd. Maar voor de wet trouwden 'oma' Jopie en 'opa' Lou Davidse al in juni. Toen de felicitatiebrieven binnenstroom den, zocht oma Jopie de precieze datum nog maar eens in haar trouwboekje op. „Als de koning een brief stuurt en de burgemeester langskomt, kunnen wij toch ook niet aan een kopje thee gaan zitten?" Dus werd mét burgemeester Rabe- link en de drie kinderen deze week een klein feestje in Ren esse gevierd. BROUWERSHA VEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; De Kunstca deauwinkel, 11.00 -17.00 uur: Gast- expositie Silvia Wal- kenbach; Den Os- se,13.30 uur: Rond vaart Grevelingen; Grote of Sint Nico- laaskerk, 13.00 -17.00 uur: Exposi tie diverse kunste naars; Tonnenmaga- zijn, 10.00-12.00 uur: Katholieke Bond Ouderen; 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Sint Jan BURGH- HAAMSTEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Openstelling mu seum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrou wen van Nu; 19.00 uur: Drumband; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Volwasse nen Ontmoetings Plaats (VOP); Streekmuseum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Wis selexpositie Zeeuw se dialecten en streekdrachten; Wijnhoeve de Kleine Schorre, 15.00 uur: Rondlei ding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; KERKWERVE Heerenkeet, gehele dag, Expositie Ma rian Schellekens; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Centrum, 8.00- 15.00 uur: Seizoens- markt; Natuurge bied aan de Lage Zoom, 13.30-16.00 uur: Moddercircuit voor kinderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 20.00 uur: Klaverjassen; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum en fototour door Zierikzee met Leen Koper; Fizi, 14.30 uur: Bibi Ti- na 2; Museumha ven, 13.00-16.30 uur: Haal je diploma leerling-scheepstim merman; Scouting terrein Veenweg, 14.00-17.00 uur: We reldpicknick Wereld vrouwen Ahoyl; Sint Lievensmonstert- oren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren, Expositie Phantasms en Expo sitie Beeld van een zeeslag anno 1304; Stadhuismuseum, 14.30 uur: Rondlei ding in het Graven steen, oudste gevan genis van Zeeland; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: In- loopmiddag Breek de Week, voor kof fie en een praatje;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59