5 Klant wil bedrijf niet té dichtbij Betaal je meterug? Bijblijven in de zomervakantie jTiilïmTiïïï IMIUiitlilli De transportfiets komt doorgaans met een dubbelpotige standaard en een stuurslot. Die voorkomen dat de bagage bij stilstand gaat zwenken en de geparkeerde fiets omvalt. Het aan tal versnellingen is meestal klein. Maar je moet ze wel gebruiken, hè dames? „Typisch een vrouwendinge tje om zo weinig mogelijk te schake len", lacht verkoopster Debbie Wels. „Ik zie voortdurend vrouwen die hij gend en puffend in de zwaarste ver snelling proberen weg te fietsen. Maar een transportfiets is vrij zwaar. Het is een stadsfiets, geen kilometer vreter. Schakelen dus." Het panel - drie rondneuzende klanten bij Wels 2 Wieiers - test van daag zes goed verkopende transport fietsen van Nederlandse makelaardij tijdens een roulatiesysteem met evenveel proefritjes. Een heuveltje buiten het terrein is de scherprechter voor het testen van de hoogtemeters. De Drielse Rijndijk dient om snel heid te maken. Retro Een slechte fiets zit er niet bij, zo is al snel de conclusie. De details maken dan ook het verschil. Is die standaard niet wat te iel? Schuurt het stuurslot bij het aandraaien? Heeft ie een hand- of terugtraprem? En natuur lijk: hoe is het rijgenot? De Gazelle komt duidelijk als win naar over de streep, maar vergt wel de dikste portemonnee. De Cortina en Batavus doen het voor een lagere prijs dan ook niet veel minder. „Uit eindelijk blijft de rijervaring iets heel persoonlijks", besluit verkoopster Wels. „Maar dat is voor velen niet eens de belangrijkste factor. De retro uitstraling is de grootste aantrek kingskracht van transportfietsen." DE UITSLAG Kleingeld Shoppen APP Geldzaken woensdag 29 juni 2016 Een slechte fiets zit er niet bij. Details maken het verschil. 3. Batavus X-posure (€599, 20,6 kg) Het beste stuurslot en solide roller bra kes handremmen én een klassieke bel. 4. Vogue Elite (€419, 21 kg) Iets minder qua frame-sterkte en lak werk. Wel de goedkoopste. Nienke: „Je zit heerlijk rechtop. Ik voel me hierop echt een dametje." 5. Sparta Pick-up (€499,19 kg) Een gedeelde vierde plaats, maar net wat duurder. Pluspunten: brede banden en een solide stalen frame. 6. Johnny Loco Delivery Husky (€699,19 kg) De extra dwarsstang komt geregeld tegen je been en de trappers en standaard zijn te smal. 1. Gazelle Miss Grace (€749,21,4 kg) De zwaarste, maar opvallend soepel fiet send. De enige met naafdynamo en een diepteverstelbaar stuur. Van de vele leu zen op het frame moet je wel houden. 2. Cortina U4 Denim (€689,19 kg) Een smallere standaard, frame en ban den, maar een sterk stuurslot en een fijne rijbeleving. Topper voor tieners. Consumenten vinden een persoonlijke aan bieding mooi, maar win keliers moeten zich niet te veel mengen in hun privégegevens. Onder zoek van Accenture laat zien dat ze geïrriteerd raken als de verkoper precies de inhoud van het digitale mandje kent. a procent van de Ame rikanen heeft geen fi nanciële buffer. In Ne derland: 20 procent. Met de app Tikkie van ABN Amro kun je je vrienden, col lega's en familie vragen alsnog geld terug te betalen. Een dienst die an dere banken ook al hebben. Bij Tikkie gaat het via What- sapp: de schulde naar krijgt een iDEAL-betaallink als bericht. Wie de zomermaanden aangrijpt om bij te lezen over werkgerela- teerde onderwerpen, kan voordelig terecht bij managementboek.nl die opruiming houdt. De site geeft kortingen (tot boven de 80 procent) op boekenpakketten over de balans tussen werk en privé, persoon lijke effectiviteit, geldza ken en leiderschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50