App Vloed zet publiek aan 't denken Tourgids 2016 Uniek om M 8 ZEELAND SCOOTMOBIELTOCHT EINDBESTEMMING BEREIKT FEEST! BON Tourgids 2016 In z'n scootmobiel reed Peter de Lijser van Nieuwvliet naar Zuid-Frankrijk. Gisteren kwam hij aan. Een mix van Burning Man, Oerol en Lowlands. Daaraan moe ten we denken bij het festival App Vloed dat volgend jaar septem ber aan de Zeeuwse kust wordt ge houden. Het gaat om een meerdaags festival waarbij kunst, wetenschap en bedrijfsleven elkaar ontmoe- We zitten nog maar in de ideeënfase. Veel is nog onzeker ten. Initiatiefnemers zijn pro grammamaker Jan Douwe Kroes- ke (2Meter Sessies, Jules Unlimi ted), ondernemer Leo van Vliet (hotel Zeeuwse Stromen) en Man fred Koeleman, ondernemer in vi suele communicatie. Het University College Roose velt en de Universiteit Eindhoven werken mee met opstellingen en voordrachten over verduurza ming. Op het muziekpodium is plaats voor jong talent. Het eten en drinken op het festival is ver antwoord en voor zover mogelijk ook lokaal geproduceerd. Het terrein van App Vloed wordt aangekleed met grote kunst objecten, gemaakt van restmateri aal, en rariteiten. De initiatiefnemers mikken op een publiek van duizend mensen. 'Bezoekers vermaken en aan het denken zetten,' is een van de doel stellingen van App Vloed, meldt de brochure op appenvloed- festival.nl. „We zitten nog maar in de idee ënfase," legt Leo van Vliet uit. „Pas in oktober worden zaken con creet gemaakt. Op dit moment is veel nog onzeker." Een van de onzekerheden is de locatie. Neeltje Jans heeft de voor keur, maar de festivalplek op de Brouwersdam en het strand bij pa viljoen Natural High, eveneens aan de Brouwersdam, zijn ook nog opties. Voorafgaand aan App Vloed worden een aantal kleinere festi vals (circa 250 mensen) georgani seerd rond thema's als water, ener gie en voeding. ^KmJCq, 003201 nogal lang lijk krom. Over het hotel waar hij niets te eten kreeg omdat hij niet gereserveerd had, terwijl bene den een grote groep Duitsers een smakelijk diner naar binnen werkte. „Ze konden nog wel een pizza voor me bestellen. Maar die brachten ze alleen bij een bedrag van minimaal 15 euro. Kreeg ik zo'n enorme familiepizza. Ik had driekwart over." Over de vermoeidheid die al een week of twee geleden de kop op stak. „De reis was inspannen der dan ik had gedacht. Je hebt geen moment rust. Van de omge ving genieten kon helemaal niet. Het weer was slecht. Ik was steeds drijfnat. Kon m'n kleren niet meer droog houden Ik moest elk moment opletten, voor het verkeer om me heen, voor kuilen in het wegdek, voor glas op de weg, en om de juiste af slag niet te missen." En natuurlijk over het weer, dat drie weken lang erbarmelijk slecht was. „Ik was steeds drijf nat. Kon m'n kleren niet meer droog krijgen." Rivieren traden buiten hun oevers, waardoor De Lijser soms kilometers om moest rijden. „En dan was ik doods bang dat m'n accu leeg zou ra ken." Die regen zorgde er ook voor dat zijn idee om onder weg burgemeesters te ont moeten, in het honderd liep. „Kwam ik daar aan op zo'n gemeentehuis, helemaal ver zopen. Dan ga je toch niet naar de burgemeester vragen?" Maar genoeg geklaagd. Het boek dat hij over zijn reis wil schrijven zal gaan over al die bij zondere mensen die De Lijser on derweg ontmoette. Een Neder lands echtpaar op een boot in een afgelegen kanaal, een wiel renner uit Gent op weg naar de Mont Ventoux, Franse mo torrijders die Europa door kruisten, Canadese fietsers op wel regelmatig af of hij het wel zou halen. En dus smaakt de aan komst in de Franse badplaats zoet. Het euforische gevoel heeft De Lijser 's ochtends al, voor het ver trek van de laatste etappe. Hij drinkt een kopje koffie op de bin nenplaats van zijn voorlaatste ho tel, in Valras Plage. „Ik ga het écht halen", roept hij vrolijk, als of hij er zichzelf nog van moet overtuigen. Hij maakte dan ook wat mee onderweg. Vooropgesteld: De Lij ser is er de man niet naar om daarover te klagen. „Je weet van tevoren dat niet alles van een leien dakje kan gaan. Maar ja, ie dereen verwacht anekdotes. En die gaan nu eenmaal over wat er fout ging onderweg." En dus brandt De Lijser los. Over zijn wandelstok: die liet hij liggen in een hotel. Hij kocht on derweg een nieuwe, maar 'die is voor kleine Franse ventjes'. En dus loopt Peter - die is - nu tijde- Tranen in z'n ogen en een kus voor het naambord van Saint-Pierre-la-Mer. Peter de Lijser zou het in andere omstandigheden overdreven hebben gevonden. Maar nu, na tweeëndertig dagen en veertienhonderdzeventig kilo meter in z'n scootmobiel, nü mag het. Laat die Fransen maar kijken. De Lijser vertrok op 28 mei van uit Nieuwvliet (ofwel: Sinte-Pier aan Zee) voor zijn monstertocht naar Saint-Pierre-la-Mer. Hij liet zich sponsoren. De opbrengst, en kele duizenden euro's is de eerste voorzichtige schatting, gaat naar zorgboederij Jodi in Nieuwvliet. Aan opgeven dacht hij nooit, maar De Lijser (78) vroeg zich onderweg Floor Perry's Corazon Wijde Wereld Concert At Sea woensdag 29 juni 2016 Ton van den Nouweland Renesse Leo van Vliet, ondernemer 10 JAAR Open dag: Donderdag 30 juni van 10.00 - 17.30 Voor iedere kopende klant ligt er een kadootje klaar! Middelburgseweg 42, Grijpskerke www.evaenkato.nl Gevoel van eufori iujjiaVj De meest complete gids voor de Tourliefhebber 76 pH$L*Ul' lAr££4jeS>j Verkrijgbaar bij: AK0, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar, Vivant Peter de Lijser is euforisch: hij heeft het gehaald. Martijn de Koning In de aanloop naar Concert At Sea 2016 elke dag een verhaal om in de sfeer te komen. Vandaag: over volle campings, laatste-kans- kaartjes en bijzondere over- nachtsplekken aan de Gre- velingen. Een grote weg betekent ook dat er veel borden en tekstwagens moeten staan om automobilisten te begeleiden, foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37