De wereld is reusachtiger dan je denkt. 27 TENNIS WIMBLEDON A Richard Krajicek maakt zijn ambities waar door Stan Wawrinka bij te staan. Twintig jaar na zijn eigen zege is hij als coach terug in Londen. Soms wil je met hem praten, maar dat mag niet Sijsling hervat vandaag partij REGEN Poeh, twintig jaar gele den alweer. Hij wordt oud, merkt Richard Krajicek (44) glimla chend op. De tegen stander van Stan Wawrinka in de eerste ronde was de 18-jarige Tay lor Fritz. „Ik realiseerde mij dus dat hij nog niet eens geboren was, toen ik hier won." Speciaal is Wimbledon altijd. Vandaag gaat Krajicek uiteten met een groepje die er bij zijn belangrijkste zege ooit ook waren. Zijn oude coach Rohan Goetzke schuift onder meer gezellig aan. Van Goetzke heeft Krajicek tus sen 1991 en 2003 lessen geleerd, die hij nu als beginnend coach wil toepassen. „Natuurlijk een aantal technische zaken: hoe leer je ie mand een volley of een slice aan. Maar het belangrijkste voor een coach is empathie. Na sommige wedstrijden praat je meteen met een speler en ben je misschien hard of confronterend. En op ande re momenten laat je hem even met rust. Praat je pas de volgende ochtend met hem. Anders komt de boodschap niet aan." Van de week, tijdens de trainin gen met Wawrinka, was er zo'n moment. „Toen dacht ik: nu is hij even niet vatbaar voor ontvangen. Hij was vooral aan het zenden." Al langer koesterde Krajicek de ambitie om als coach aan de slag te gaan, maar hij wilde wachten tot de kinderen uit huis zouden gaan. Nu zijn de twee allebei ge slaagd. „Emma gaat fysiek uit huis. Alec wordt prof en zal tus sen de twintig en dertig weken per jaar reizen. Vorig jaar begon hij zich in de zomer overigens te oriënteren. Met een lach: „Want ze missen je op hun leeftijd nu ook weer niet overdreven." Hij voerde gesprekken met Mi- los Raonic. Het contact werd voor het huidige grasseizoen weer opge pakt. Maar het zou gaan om alle grastoernooien, behalve Wimble don. Krajiceck: „Dat wilde ik niet. Het gaat allemaal om dit toer nooi." Toen kwam het belletje van Magnus Norman, de coach van tweevoudig Grand Slam-winnaar Wawrinka. Op Queens begon het voor Krajicek, met een direct ver lies van Wawrinka. Gisteren op Wimbledon ging het beter. In de spelersbox op de mooie baan 1 zag Krajicek vanach ter zijn grote zwarte zonnebril dat Wawrinka bij vlagen goed speel de. De geboren Rotterdammer pel de en at een banaan, overlegde af en toe met Norman. Wawrinka won, na dat hij één set moest af staan aan de talent volle Fritz. „Als het goed gaat, is het leuk. Als het minder goed gaat, wil je het liefst even met hem pra ten, maar dat mag niet." Krajicek, nog altijd direc teur van het ABN AMRO-toernooi, ge niet van de privileges die hij heeft als oud-win naar van Wimbledon. Hij kan als lid altijd het chique clubhuis binnenwandelen en nam Wawrin ka al eens als introducé mee. Krajicek hoopt op korte termijn in gesprek te gaan met een topper of iemand met de potentie om de top te halen over een samenwer king in de toekomst. „Maar dat doe ik echt pas nadat Wawrinka zijn laatste wedstrijd hier heeft ge speeld." Zijn mondhoeken krullen omhoog. „Hopelijk pas volgende Stan Wawrinka serveert op baan 1 op Wimbledon, foto getty images week zondag." Igor Sijsling en Jiri Vesely gaan vandaag verder aan hun eersterondepartij. Vanwege regen kon gisteren niet meer verder worden gespeeld. Sijs ling verloor de eerste twee sets van de Tsjechische num mer 64 van de wereld met 2-6 en 4-6. In de derde set staat het 1-1 in games. Ga naar pzc.nl/gvr Ook Elia verlengt bij Feyenoord AS Monaco laat oog vallen op Willems Emery opvolger van Blanc bij PSG woensdag 29 juni 2016 Krajicek terug, als coach Pim Bijl Londen Richard Krajicek VOETBAL VOETBAL Eljero Elia blijft langer bij Feyenoord. De buitenspeler en de Rotterdamse voetbalclub bereikten gisteren een akkoord over verlenging van zijn con tract tot medio 2018, zo maakte Feyenoord bekend. Het vorige contract van Elia liep tot 2017. De 29-jarige Elia is na Tonny Vilhena, aanvoerder Dirk Kuijt, doelman Kenneth Vermeer en middenvelder Karim El Ahmadi de vijfde basiskracht die deze zomer heeft bijgetekend bij Feyenoord. Elia kwam in zijn eerste seizoen tot 31 competitie wedstrijden en zes bekerduels voor Feyenoord. Jetro Willems kan een transfer ma ken naar AS Monaco. De Monegas- ken hebben zich enkele weken ge leden gemeld bij zijn zaakwaarne mer Sigi Lens en zien in de PSV'er een versterking voor de komende seizoenen. PSV heeft nog geen bie ding van Monaco ontvangen, maar de agent van de linksback is wel op de hoogte van het bedrag dat PSV wil ontvangen. De transfer van Jeffrey Bruma naar VfL Wolfs burg is definitief afgerond. De 24-jarige verdediger doorstond gis teren de medische keuring en te kent een contract voor vijf seizoe nen. Bruma wordt volgende week officieel gepresenteerd. VOETBAL Paris Saint-Germain (PSG) heeft de komst van trainer Unai Emery aangekondigd. De Spanjaard gaat direct aan de slag bij de landskampioen van Frankrijk. Emery (44) tekent een contract voor twee jaar, met een optie voor nog een seizoen. PSG nam maandag officieel afscheid van Laurent Blanc als trainer. Zijn vertrek en de komst van Emery zijn geen verrassing. Over de wisseling werd al tijden gespeculeerd. Emery is afkomstig van Sevilla, de Spaanse club die hij drie keer op rij naar de zege leidde in de Europa League.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28