20 °C Bloedbad op vliegveld Bestuur Veiligheidsregio Zeeland stelt waarnemer aan Elie van Strien wordt waarnemend brandweercommandant. Een extern bureau gaat de organisatie grondig doorlichten. Walcheren In Geld&Goed ISTANBUL Bij een aanslag op de luchthaven Atatürk in Istanbul zijn dinsdagavond zeker tien do den gevallen. Dit zei de Turkse mi nister van Justitie Bekir Bozdag. Volgens de minister zijn er ook zeker twintig gewonden. Turkse media spraken eerder over veertig gewonden. Twee schutters openden eerst het vuur met kalasjnikov-geweren alvorens zich op te blazen met bomvesten. Dat gebeurde vlak voor de veiligheidscontrole op de internationale terminal van het vliegveld. De politie had nog scho ten afgevuurd om te proberen de verdachten uit te schakelen, zei een Turkse functionaris. Op foto's op sociale media wa ren meerdere gewonden te zien die op de grond binnen en buiten de terminals lagen. Het is zoveelste aanslag op Turk se bodem dit jaar. Bij de meest re cente aanslag kwamen in het cen trum van Istanbul elf mensen om het leven in de buurt van het toe ristische district. De Atatürk luchthaven is de drukste en snelst groeiende van Turkije. Directeur Gerrie Ruijs van de Vei ligheidsregio Zeeland wordt voor lopig vervangen. Elie van Strien, voormalig commandant van de brandweer Eindhoven, Rotterdam en Amsterdam, neemt haar func tie waar. Een extern onderzoeks bureau gaat de gehele organisatie doorlichten. Voorzitter Jan Lonink van de Veiligheidsregio maakte dat gister avond bekend. Zijn eigen positie is niet aan de orde gesteld door het algemeen bestuur (de Zeeuw se burgemeesters), zei hij. Volgens dat bestuur is 'gelet op de onrust die is ontstaan in organisatie en maatschappij, Gerrie Ruijs niet de aangewezen persoon om in deze turbulente tijd de organisatie te leiden'. Het heeft daarom una niem besloten om Elie van Strien aan te stellen als waarnemend al gemeen directeur en regionaal commandant. „Hij heeft een staat van dienst waar niet veel op aan te merken is", aldus de voorzitter. „Hij wordt vaak gevraagd om in het buitenland over de modernise ring van de brandweer te vertel len." Verder gaat een onafhankelijk extern bureau 'een diepgaand en zorgvuldig organisatieonderzoek uitvoeren'. „We willen graag alle feiten en omstandigheden boven water halen rondom meldingen van medewerkers, al dan niet klok kenluiders. Daarbij kijken we als het kan naar de cultuur, struc tuur, managementstijl, governan ce en misschien zelfs ook wel naar de financiering." Het onderzoek moet zo snel als mogelijk klaar zijn. Lonink sluit overigens niet uit dat Ruijs terugkeert. „We heb ben altijd het vertrouwen in haar uitgesproken. Dat doen we tot op de dag van vandaag." Hij ontkent dat het onderzoek bouwstenen moet aanleveren om het ontslag van Ruijs te rechtvaar digen. „Dat is uitdrukkelijk niet de bedoeling. We zoeken niet een stok om iemand weg te jagen. Inte gendeel." Nieuwsmedia Hoe bijzonder is het leukste land van het EK voetbal? Flinke schuld studenten door leenstelsel In zijn scootmobiel reed hij in 32 dagen van Sintepier (Nieuwvliet) naar Saint-Pierre-la-Mer. Na een tocht van 1470 kilometer kwam Peter de Lijser (78) gisteren aan de Franse zuidkust aan. Blij, maar ook met tranen in z'n ogen. Ruijs op zijspoor bij VRZ Theo Giele en Jeffrey Kutterink Middelburg Zeeland 2 woensdag 29 juni 2016 De PZC is onderdeel van 's Ochtens kans op buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 151 7 11688 5 5 5 5 30 ZEELAND 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1