Een onverstoorbare lobbes 1 lason Bourne Absolutely Fabulous Beyoncé Carice en de baby 18 SHOW CULTUUP LUISTERT RADIO msm VINCENT <2 A Nog nooit is er zoveel in de loze ether voor de radiovuist weg geluld als de afgelopen dagen. De toon was en is dramatisch. Presentator: „Het Brexit is een enorme dreun, ja, ik mag wel zeggen een mokerslag voor de Nederlandse transportsector. Ik spreek erover met mijn gast van vanmor gen. Want per dag gaan er nu 500 vrachtwa gens naar Groot-Brittannië. Hoeveel zijn dat er over een jaar?" Gast: „Ik zou het niet kunnen zeggen." „U hoopt natuurlijk nog steeds 500 per dag." „Ja, ik hoop het wel, ja, maar we weten het gewoon niet." Niemand wist het gewoon niet. In Engeland wisten ze het al gewoon niet, laat staan hier. Er is hier zelfs geen consensus over het woordgeslacht van Brexit. Het Brexit en de Brexit hoor ik allebei vaak. In zo'n geval van niet-weten neemt de ra dio graag zijn toevlucht tot oud-politici. Die kunnen hun niet-weten-lampje laten schijnen in de duisternis die daardoor nog iets dieper wordt. Nog beter zijn diplomaten, ex-diplomaten of gewezen diplomaten. Die kunnen nog ongehinderder een eind in de rondte ouwe hoeren zonder ook maar ergens verantwoor ding over te hoeven afleggen. Zij kunnen dingen zeggen als: „Nou ja..." Heel veel mensen beginnen ant woorden met 'nou ja'. „Nou ja, één ding lijkt me volkomen duidelijk, je weet nooit hoe de hazen zullen lopen. Het kan zijn dat de thee niet zo heet gedronken wordt als hij wordt geserveerd en er zijn de komende dagen zeker nog heel veel appeltjes te schil len. Maar wat wil je. De natie is tot op 't bot verdeeld, de spijtoptanten ten spijt, maar ja, gedane zaken." Presentator: „Zouden die een keer kunnen nemen, denkt u?" „Moeilijk. Moeilijk te zeggen, artikel 50 hè, want daar hebben we het over, zou verwor pen kunnen worden door het Schotse parle ment. Maar of en wanneer? En vergeet de fi nanciële markten niet, hè? Die reageren nu als een moeder wier kind binnenkort op ka mers gaat." „We zijn weer veel wijzer geworden, dank u wel, enneh, even neuzen, even zien, wat gaan we doen? O ja, het voetbal, natuurlijk, het Brexit is al een feit, tegen IJsland!" Quote van de dag 'Ik ben opgegroeid in een kroeg. Dus ik dacht, waarom zou ik het zelf niet gaan doen?' 28juli premiere the movie, 21 juli Amsterdam Arena, 16 juli Met zijn films bereikte hij een miljoenenpubliek. Hij was meer dan acteur. Carlo Pedersoli was bij het publiek bekend als westernacteur Bud Spen cer. De forse Italiaan vormde met zijn slanke tegenhanger Terence Hill een komisch duo dat in de ja ren 70 schitterde in een lange reeks spaghettiwesterns. Hij over- Bud Spencer 1929 - 2016 leed maandag op 86-jarige leeftijd. Met titels als De vier vuisten van de duivel wisten Spencer en Hill vooral in Europa een miljoenenpu bliek te bereiken met kolderieke westernavonturen die vooral be stonden uit ouderwetse knokpar tijen, waarbij Spencer de onver stoorbare lobbes speelde en Hill de revolverheld. Spencer had de gewoonte om zijn tegenstanders in deze films let terlijk met de koppen tegen el kaar te slaan. De producties le ken vaak veel op elkaar, maar dat maakte de fans niets uit. Over het algemeen kregen de films geen juichende kritieken; het genre werd amper serieus ge nomen. Dit in tegenstelling tot de meer gewelddadige spaghetti westerns met onder anderen Clint Eastwood en Franco Nero. Bud Spencer, die naar verluidt zijn artiestennaam baseerde op het biermerk Budweiser en de ac- woensdag 29 juni 2016 Brexit Douwe Bob opent binnenkort zijn eigen café in Amsterdam, de Foolbar DALAI LAMA China doet Lady Gaga (foto) in de ban, omdat zij de dalai lama heeft ontmoet. Haar muziek is geblok keerd. De Tibet aanse spirituele leider, sinds 1959 in balling schap, is vol gens Peking 'een wolf in schaapskleren'. CADEAUTJE Linda de Mol heeft een huis gekocht in Am sterdam voor haar zoon Julian (19) die aan het conservatorium gaat studeren. Ze betaalde 950.000 euro voor een huis van 148 vierkan te meter met tuin. Julian is voor een derde eigenaar. Geen nieuwe James Bondfilm dit jaar, maar Jason Bourne is een pas send alternatief. Matt Da mon kruipt opnieuw in de huid van de voormali ge geheim agent die steeds meer over zijn verleden ontdekt. Zoals de voorgaande Bourne- film staat dit nieuwe avontuur hopelijk weer bol van de opwindende actiescènes. Vermel denswaard is de tegen speelster van Bourne: de Zweedse Oscarwin nares Alicia Vikander. Wie prettige herinnerin gen bewaart aan de tv-serie waarin de feest beesten Eddy en Patsy ongegeneerd tekeer gaan, zal zeker uitkijken naar de filmversie van Absolutely Fabulous. Joanna Lumley en Jenni fer Saunders leven zich helemaal uit in deze film die zich grotendeels in Zuid-Frankrijk afspeelt. De komedie zit vol met bijrollen van bekende fi guren onder wie Lulu, Stella McCartney, Kate Moss, Jerry Hall en Jon Hamm (uit Mad Men). Het is een mooie droom en een angstvisioen te gelijk. Na Adele komt ook die andere vrouwelij ke superster naar Neder land. In tegenstelling tot babbelkous Adele is Beyoncé een meesteres van de regisseerde spek takelshow. En daarbij komt dat Lemonade een van de opwindendste al bums van dit jaar is. Maar dan het schrik beeld: Beyoncés galmen de vocalen die blijven echoën in de akoesti sche horror van de Am sterdam Arena. We hou den ons hart vast. Ze grapte ooit dat ze haar eitjes zou invriezen, zo graag wilde ze moeder worden. Zo ver hoefde het niet te komen. Binnenkort - het duurt eerder nog weken dan maanden - ziet de baby van Carice van Houten (39) en haar Hollywoodhunk Guy Pearce (48) het levens licht. Kom maar door met die babykiekjes! i Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19