Saleyl Citytrip LoV)Ciey, EUWS 9 gewonden om vergoeding na vertraging PAULINE BIJSTER SuriittH CLAIMEN Hoe? een cheque die met veel gedoe en tegen hoge kosten geïnd moet worden. Als de cheque niet wordt verzilverd, is dat kassa voor de luchtvaartmaatschappij. Budgetmaatschappij Vueling maakt het zo bont dat de Inspec tie Leefomgeving en Transport (ILT) in actie kwam. Repriman des hielpen niet en in december kreeg het Spaanse bedrijf dwang sommen voor de kiezen die op kunnen lopen tot 1 miljoen euro. Ontduiken van de compensa tieplicht is lucratief. Bij een vol vliegtuig kan dat voordeel op lopen tot 72.000 euro per ver traagde vlucht. Ze maken zich dan eigenlijk schuldig aan oneer lijke concurrentie, oordeelt ILT. De boetes die Vueling kan krij gen, zijn daarom 30 procent ho ger dan het te behalen voordeel. De Consumentenbond juicht het strengere optreden van de ILT toe. „En met de laatste uit spraken van het Europese Hof is nu duidelijk dat een technische storing geen overmacht is, maar gewoon bedrijfsrisico." Veel vertraagde vluchten zijn het gevolg van de werkwijze van de maatschappijen. Een tiptop onderhouden toestel zal bijna al tijd door de pre-flight check ko men. En als er altijd een crew standby staat, kunnen vertragin gen door zieke piloten worden voorkomen. KLM kan zo 90 pro cent van de vluchten exact op tijd uitvoeren. Bij een maatschap pij als Vueling lukt dat slechts bij 70 procent. De afgelopen vijf jaar schom melt volgens EUclaim het aantal vluchten met 3 uur of meer ver traging tussen de 2.500 en 2.800. „Toch zorgt de compensatie plicht ervoor dat er punctueler wordt gevlogen. Het aantal vluch ten stijgt immers jaarlijks", stelt de Consumentenbond. Geen Gay Pride maar politiemacht f Tweet kostte 5.800 euro Overleg over hagelschade Column Nog nooit heb ik met zo veel mensen over politiek gepraat met wie ik nor maal nóóit over politiek praat als in de afgelopen dagen. 'Engeland heeft de groep verlaten', staat er op een plaatje van de WhatsApp groep 'Europa'. Het is precies zo als we ons voelen, merk ik om me heen. Verlaten. Engeland was toch een beetje onze toffe, oudere broer. Engelsen zijn goed in mu ziek, kunst, mode, humor en tele visieprogramma's maken. Ze zijn beter in voetbal en hebben knap pere prinsen dan wij - om maar wat onbelangrijke zaken te noe men die toch mede ons beeld van het land vormden. Niemand houdt niét van Londen. Engelsen lijken zo beschaafd. En nu heeft dit land, waar we stiekem tegenop keken, ons in de steek gelaten. (Of misschien zichzelf vooral, maar dat moet nog blijken.) In de reac ties op de Brexit overheersen de emoties, die kunnen we beter ver woorden dan intelligente gedach tes. Zoals het hele besluit van (vooral de oudere) Engelsen om uit de EU te stappen, dat ook gro tendeels gebaseerd blijkt op emo ties, bijvoorbeeld angst. is in ieder geval dat zowel onze Eu ropese democratie als het publie ke debat over gevoel en emotie gaat, meer dan over ratio. De En gelsen hebben zich teruggetrok ken op hun eiland van nationalis me en egoïsme, grotendeels ver oorzaakt doordat toplagen die wel landen willen verenigen, ook voor al egoïstisch bezig zijn geweest op hun eigen eilandjes van welvaart en zich te weinig hebben bekom merd om de mensen die minder hebben. Wat er nu precies zal gaan ge beuren, weet niemand, de leiders zelf, geloof ik, ook niet meer. Zo als je dat ook niet weet als je wordt verlaten door iemand die je liefhebt. Een donkere periode zie je tegemoet, misschien ook een kans op vernieuwing. Iedereen die hartenpijn kent, weet dat er zelfs in het meest donkere gevoel iets van mogelijkheden schuilt. We proberen te focussen op de kansen, op de 'het valt misschien toch wel mee?', of zelfs de 'mis schien komen ze nog terug?'. Alle gesprekken die ik voerde dit week end en alles wat ik heb gelezen, kwam hierop neer. Hartenpijn en nu gissen naar een toekomst. Engeland was toch een beetje onze toffe, oudere broer O O IA £*rw nl Effeweg.nl/summer 3 of bel 0529-46 96 67 maandag 27 juni 2016 voor kleine kinderen. „Ik kan al leen maar bidden dat die leeg waren vanwege het vreselijke weer", zei een vrouw tegen de krant Daily Record. Eerder op de dag zou een andere acht baan in het park vanwege hevi ge regen zijn gesloten. Wanneer? Als een vlucht 3 uur of langer is ver traagd, krijg je com pensatie, tenzij er sprake is van over macht. Hoeveel? Binnen de EU: 250 euro voor vluchten tot 1.500 kilometer, of 400 euro voor langere vluchten. Buiten de EU: 600 euro voor vluchten langer dan 3.500 ki lometer. Zelf claimen kan, maar vergt een lan ge adem. Joyce Do- nat van de Consu mentenbond: „Meld datje naar de In spectie Leefomge ving en Transport stapt als de lucht vaartmaatschappij zich niet aan de re gels houdt." Alternatief? Je kan ook in zee met een claim- bedrijf. Zij houden 25 tot 30 procent van de geïnde com pensatie in. Overigens is een fi nanciële compensa tie niet alles. Een maatschappij moet ook zorgen voor ver frissingen, gratis te lefoon, maaltijden of een overnach ting. ISTANBOEL Geen regenboogvlaggen maar zwarte politie-unifor- men en pantserwagens do mineerden gisteren het straatbeeld in Istanboel. De politie was massaal op de been om het verbod op de jaarlijkse Gay Pride-pa- rade te handhaven. De gou verneur van Istanboel ver bood de mars omdat vol gens hem de veiligheid niet gegarandeerd kon worden. Betogers die de straat op gingen, werden opgepakt. Volgens aanwezigen rea geerden agenten bijzonder agressief. In 2013 en 2014 trok de Istanboel Pride nog zo'n 100.000 mensen DEN HAAG De tweet die minister Plas- terk van Binnenlandse Za ken in april plaatste over de zaak-Van Rey, heeft minstens 5.800 euro ge kost. Dat bracht de landsadvocaat in rekening voor een mondeling advies, meldt RTL Nieuws. Plas- terk plaatste zijn tweet, om dat Roermondse oud-wet houder Jos van Rey had ge zegd dat het delen van ver trouwelijke informatie over burgemeestersbenoemin gen vaker voorkomt. Plas- terk schreef: „'Iedereen doet aan klankborden' is niet waar." Hij moest daar om getuigen in de rechts zaak tegen Van Rey. DEN HAAG Het ministerie van Econo mische Zaken schuift van daag aan bij het crisisover leg over de landbouwscha- de die hagelbuien hebben aangericht in het zuidoos ten van het land. Staatsse cretaris Van Dam zal woensdag ook getroffen boerenbedrijven bezoeken, bevestigt een woordvoer der van het ministerie. Ex treem noodweer met hagel stenen zo groot als tennis ballen vernielde afgelopen dagen kassen, stallen en gewassen. De Brabantse landbouworganisatie ZLTO schat de schade op minstens 100 miljoen euro. @PaulineBijster Verlaten Wat we hiervan hebben geleerd, EXIT NU VANAF Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf, p.p. o.b.v. 2 personen. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 4 daagse busreis - Diverse vertrekdata HIGHLIGHTS De Big Ben Buckingham Palace London Eye INCLUSIEF 3 hotelovernachtingen 3x ontbijtbuffet Overtocht per boot/Eurotunnel v.v. Vervoer per luxe touringcar Ook citytrips mogelijk naar: Berlijn - Parijs - Praag - Antwerpen - Kopenhagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9