8 NI (^KÖÖWËDËALNL) dagaanbiedingen van Karretje loopt uit de rails van Schotse achtbaanzeven Vliegmaatschappijen bemoeilijken verzoek 150.000 Nederlanders hadden vorig jaar recht op compensatie vanwege een vertraagde vlucht. Al die claims samen zijn goed voor zo'n 66 miljoen euro. Nog niet de helft is uitbetaald. Nieuw: Achteraf betalen! APberPay (^Kt Vanaf slechts 199,- 72% Nu slechts €199,95 Nu slechts 14,95 Nu slechts 14,95 Nu slechts 9,95 Nu slechts €12,95 ONTSPOORD Vliegmaatschappijen proberen stelselma tig onder claims voor vertraagde vluchten uit te komen. Zo'n compensatie per passagier vari eert van 250 euro voor een korte Europese vlucht met een vertra ging van 3 uur of langer, tot 600 euro voor een vlucht buiten Euro pa. In 2015 ging her volgens EU- claim om 2.798 vluchten van en naar Nederland. Het betrof ongeveer 420.000 passagiers, onder wie naar schat ting 150.000 Nederlanders. Dat blijkt uit berekeningen van EU- claim en Vlucht-vertraagd.nl, twee bedrijven namens passa giers compensatie innen. Volgens directeur Tom van Bok hoven van Vlucht-vertraagd.nl ke ren luchtvaartmaatschappijen de trukendoos helemaal onderstebo ven om onder de compensatie uit te komen. Dat begint al op het vliegveld. Stewardessen strooien met goedmakertjes om claims te voorkomen. „Klagende passagiers krijgen dan bijvoor beeld voor 75 euro vouchers als compensatie. Zij beseffen niet dat ze dan de eigenlijke schade- claim niet meer kunnen indie nen", zegt Van Bokhoven. Hij schat dat zelfs 90 procent van de passagiers geen compensa tie krijgt uit onwetendheid of omdat ze zich af laten schepen. EUclaim denkt dat het om de helft van de gerechtigden gaat. Ontkennen, afwijzen en vertra gen is de strategie van de meeste maatschappijen als iemand com pensatie vraagt voor een ernstig vertraagde vlucht. Met name de prijsvechters zijn er meester in. Zo vraagt het Portugese TAP-Air steeds nieuwe documenten als er een claim wordt ingediend. Ou ders moeten bijvoorbeeld een 'be wijs van verwantschap' overleg gen. Dat document moet opge vraagd worden bij de gemeente. En als de handtekening dan niet exact lijkt op die in het paspoort, komt de claim retour. Ryanair stuurt - als een com pensatie is toegewezen - per post maandag 27 juni 2016 korting korting korting korting DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL NIET TEVREOEN? GELO TERUG! 1 Canadian Nasa Traagschuim Matras met 7-comfortzones Geen slechte nachtrust en rug- of gewrichtsklachten meer! Voor ultiem comfort en de beste slaaphouding Geschikt voor rug-, zij- en buikslapers Beschikbaar in alle gangbare maten Adviesprijs Korting U I 699,00 72% 500,- .korting. Op afspraak geleverd binnen 5 werkdagen! Loopband met 3" LCD scherm Geschikt voor iedereen die meer wil bewegen Inklapbaar en dus eenvoudig op te ruimen In te stellen van 1 tot 10 km/u Adviesprijs 499,95 Korting 60% U bespaart: 300,- Water Jet Hogedrukreiniger Maak van je tuinslang een hogedrukreiniger! Past op iedere tuinslang Perfect voor hardnekkige vuil, aanslag en onkruid Bepaal zelf de kracht van de waterstraal Adviesprijs 49,95 Korting 70% U bespaart: 35,- Greenslim Afslankkoffie met Stevia (2 weken kuur) Vermindert het hongergevoel en remt vetopslag Sneller fit en meer energie Bestaat voor 100% uit natuurlijke ingrediënten Smaakt net zo lekker als normale koffie Adviesprijs 39,95 Korting 75% U bespaart: 30,- Adviesprijs 39,95 Korting 63% U bespaart: 25,- Adviesprijs 49,95 Korting 74% U bespaart: 37,- Luxe Herenriemen met automatische Gesp Verkrijgbaar in 3 fraaie modellen Eenvoudig op precies de goede maat te zetten Gemaakt van hoge kwaliteit koeienhuidleder Must-have voor iedere man Overzetzonnebril met polariserende glazen Makkelijk over je bestaande bril heen te plaatsen Geen last meer van laaghangende zon in de auto Geschikt voor dames en heren MOTHERWELL Bezoekers van een Schots pretpark zijn giste ren gewond geraakt toen een achtbaankarretje ontspoorde. in totaal moesten zeven men sen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Over hun toestand was niet direct meer bekend. De wagen van de Tsunami-acht- baan stortte zo'n tien meter naar beneden en kwam terecht op een baan met motortjes Passagier laat claim liggen Ton Voermans Schiphol In 2015 ging het om 2.798 sterk vertraagde vluchten van en naar Nederland. Het betrof 420.000 passagiers, onder wie 150.000 Nederlanders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8