'Mark de J. slecht behandeld door politie' NIEUWS 7 De zusjes Reuse zijn binnenkort opgeteld drie eeuwen oud. En fragiel. Maar hun band is onbreekbaar. Leger bevrijdt 5.000 gijzelaars Boko Haram Götz George (77) overleden Duizenden eisen sluiting Tihange Lief en leed delen ze, al ve le, vele jaren. Samen zijn Marie-Rose (104), Eleono- re (102) en Monique (93) Reuse op 13 juli drie volle eeuwen oud. „Samen hebben we 15 kinderen grootgebracht, zijn er 42 klein- en 76 achterkleinkinderen", vertelt Eleonore, die net als Ma- rie-Rose jaren in de schoenenwinkel van hun ouders werkte. „We hebben dus altijd wel iets te vertellen." Maar ook hun verleden laat de zus sen niet los. „Als je zo oud wordt sa men, heb je ook veel samen meege maakt. Door de jaren heen zijn we nog meer eikaars steun en toeverlaat geworden. Als een van ons een min dere dag heeft, proberen we elkaar er door te sleuren." Met de haren piekfijn gekamd en in een van hun beste jurken wacht ten de zussen gisteren hun tiental len familieleden op in hartje Brugge. Ze wonen niet bij elkaar, maar bel len dagelijks. „Om bij te praten", zegt Eleonore. Want al hebben ze al le drie last van hun ogen en andere kleine kwaaltjes, met hun tong en hun geheugen is nog niets mis. De zussen overleefden elk hun echtgenoot, al werd Eleonore wel heel plots weduwe in 1946. „Mijn man André die werkte als chemisch ingenieur werd aangereden door een vrachtwagen", vertelt ze. „Ik bleef achter met zes kinderen." Uit noodzaak trok ze weer bij haar ouders in. „Mijn zussen hebben me toen door het verdriet om mijn man gesleurd. Niet alleen met woorden, maar ook door links en rechts een handje toe te steken waar ze konden. Ook al hadden Monique en Ma rie-Rose zelf hun gezin en job." Hun zusterhand is na al die jaren - hoe fragiel de vrouwen fysiek ook lij ken - onbreekbaar geworden. „We Ons pa en ons ma hadden ons hier nu eigenlijk moeten zien zitten. Ze hadden het nooit geloofd, zó oud! schrikken er eigenlijk zelf van dat we hier nog rondlopen, maar we ge nieten van alles wat nog komt", be kent 'jong veulen' en nakomertje Mo nique. Al heeft het trio alvast hun ge nen mee, want papa Emile en mama Leontine werden 91 en 86 jaar oud. „Als ik naar mijn zussen kijk, dan heb ik zeker nog wat jaren te gaan", lacht ze. Een echt geheim om oud te wor den hebben de drie niet volgens Mo nique. „Of het moet die lepel lever traan zijn die we als kind op onze nuchtere maag kregen", peinst Moni que luidop. „Of die karnemelk met bruine suiker." Marie-Rose komt plots tussen. „En de suiker was afge wogen, hè", zegt ze. „Dat moest van ons pa, want we namen altijd te veel volgens hem. Hij en ons ma hadden ons hier nu eigenlijk moeten zien zit ten. Ze hadden het nooit geloofd, zó oud!" Het is duidelijk dat hun familie de drie na aan het hart ligt. „Meer nog dan het halen van die 300 jaar doet het ons gewoon deugd om iedereen nog eens samen te krijgen", verklapt Leonore. „En dankzij dit feest weten we weer wat te vertellen, de komen de dagen aan de telefoon tegen el kaar", schatert Marie-Rose. De J. staat vandaag voor de rech ter in Utrecht. Zijn advocaat en fa milie bestrijden dat er veel be wijs is tegen hem. „De politie lijdt aan tunnelvisie", zegt zijn va der Dirk. „Vanaf het begin af aan is het vizier op Mark gericht. Mis leiding, verdraaiing van feiten, in timidatie, alles wordt gebruikt om Mark als schuldige aan te wij zen. Er wordt totaal niet geluis terd naar zijn versie van wat er is gebeurd. De rechtsstaat laat zich van zijn slechtste kant zien." Volgens de vader van Mark de J. heeft zijn zoon tegenover de poli tie verklaard dat hij 3 maart, na een avondje voetbal kijken bij Everink, in Bilthoven door man nen werd meegenomen in zijn ei gen auto. „Onder bedreiging van een pistool. Daarna zijn er verder op in de Hoflaan mensen uitge stapt en ingestapt, zijn ze wegge reden en is Mark bedreigd. Hij moest zijn mond houden over de ze avond anders zou hem of zijn familie wat worden aangedaan. Daarom heeft hij dit pas later te gen de politie gezegd. Mark ver moedt dat deze mannen Everink hebben omgebracht, maar de poli tie negeert andere scenario's en mogelijke vijanden van Everink." Mark de J. wordt ervan ver dacht in de nacht van 3 op 4 maart Everink in diens huis in Bilthoven te hebben doodgesto ken. De J. had een flinke geld schuld bij de in de reiswereld rijk geworden Everink. Justitie ziet die schuld als motief voor de moord. maandag 27 juni 2016 LAGOS Het leger van Nigeria heeft in het weekeinde samen met lo kale milities ruim 5.000 men sen bevrijd die door de islamis- tische terreurgroep Boko Ha- ram werden gegijzeld. Tijdens de invallen in vijftien dorpen in het noordoosten van het land werden zes terroristen ge dood, zei het leger gisteren. De berichten over de bevrij ding konden niet worden geve rifieerd vanwege de afgelegen ligging van het gebied. Tijdens de opstand van Boko Haram zijn in Nigeria en de naburige landen Tsjaad, Niger en Kame roen al meer dan 15.000 men sen gedood en 2 miljoen ont heemd geraakt. BERLIJN De Duitse acteur Götz George is overleden. Hij stierf al vorige week zondag na een korte ziekte op 77-jarige leeftijd. George was een bijzonder po pulaire acteur. Vooral door zijn vertolking van commissaris Horst Schimanski in de krimise rie Tatort reikte zijn roem ook ver buiten de Duitse grenzen. Hij speelde de opstandige vrij buiter Schimanski 48 keer ge durende liefst 32 jaar. De ac teur speelde zijn beroemdste rol in 1995, toen hij in Der Tot- macher de homoseksuele moordenaar Fritz Haarmann vertolkte. In 2007 werd hij voor zijn carrière geëerd met de Deutsche Fernsehpreis. AKEN Ongeveer 4.000 mensen heb ben gisteren in Aken gedemon streerd voor sluiting van de kerncentrale in het Belgische Tihange. Met gele paraplu's voorzien van het nucleaire lo go maakten de betogers duide lijk dat schuilen voor hen onmo gelijk is als het ooit misgaat in Tihange, dat niet alleen dicht bij Aken ligt, maar ook slechts zo'n 40 kilometer van Maas tricht. De demonstratie was ge organiseerd door de Groenen. Tegenstanders van de kern centrale zijn zeer bezorgd over defecten en haarscheur tjes. De Belgische regering wil de centrale nog jaren openhou den. Hoera! Samen 300 jaar oud Ken Stadaert Bart Huysentruyt Brugge De drie zussen Ma- rie-Rose, Eleonore en Monique Reuse, foto PIETER-JAN VANSTOCKSTRAETEN -Marie-Rose Reuse Tenniscoach Mark de J., ver dacht van de moord op Koen Everink, wordt schandalig be handeld door de politie. Dat ver klaart zijn vader. Victor Schildkamp Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7