14 SI- LUISTERT RADIO Met een kleine, romantische ceremonie is Nick Schilder gisteren getrouwd met zijn Kirsten. Hij bracht zijn bruid een serenade op het strand van Ibiza. VINCENT NYT verliest God Zei Denk! Dat is niet de verkie zingsleus van de afgescheurde PvdA-snipper, het was het thema van de Nacht van de Theologie, live op NPO Radio 5, vanuit de kapel in de EO-studio. Naast 'gij zult niet doden' en 'gij zult niet stelen' zou er nog een gebod moeten zijn, het elfde gebod: 'Gij zult denken'. Want als er iemand of iets is die of wat te denken geeft, dan is het God. Wat of wie is God? Is God alleen voor domme mensen? Zelfs bij de EO moet alles bespreekbaar zijn. Het was gezellig in de kapel. Het klonk er als in een stampvol grand café waar de drank rijkelijk vloeit. Presentatoren Anne- miek Schrijver en Andries Knevel moesten hun stemmen flink verheffen om boven de rumoerige gelovigen uit te komen. Het le verde levendige, zinnige radio op. Er was een theologische quiz met katholieken en protestanten. De katholieken wonnen met een straatlengte verschil. Theologen Stefan Paas en Mladen Popo- vic werden bevraagd over het bestaan van God. Annemiek Schrijver: „Heeft God ons bedacht, of wij God?" Ik kon horen dat ze het zelf ook niet wist. Eindelijk zou het antwoord komen. Helaas. „Nee", zeiden de theologen eensgezind, „wij hebben als mensen het denkvermogen gekregen van God, en dat maakt dat we in telligent zijn en dus kunnen denken. Dat denken leidt ertoe dat we kunnen twijfelen aan onze eigen twijfels. Dus wij kunnen op deze vraag geen antwoord geven, daar zijn wij te slim voor." Dit soort antwoorden hoor ik graag. Later in de Nacht werd de theoloog van het jaar gekozen. We konden stemmen. Oudtestamenticus Janneke Stegeman, een van de oprichters van GeNOT, het Genoot schap voor Onbetamelijke Theologie, stal mijn stem door te vertellen dat ze 's avonds, als ze niet kan slapen, hardop het Hooglied voorleest in het Hebreeuws. „Zo mooi", zei ze zwoel in de microfoon. Het werkte: ze werd theoloog van het jaar. Het was een mooie avond. Geouwehoer waar Gods zegen op rust, zou de oude Reve zeggen. groot fotograaf Holland Festival drukker Quote van de dag "Kan iemand mij eindelijk eens aanklagen?!" gelijk gehouden en ik ben heel blij met hoe dat heeft uitgepakt." Overigens gaat het stel, dat niet op huwelijksreis gaat, nog wel uit gebreider feest vieren. „Volgende week geven we een groot feest in Volendam voor 250 genodigden. Niemand wordt overgeslagen." Verandert het huwelijk volgens hem nog iets aan hun relatie, na 11 jaar samenzijn? „Dat zul je me over een tijdje moeten vragen. Ik vind het wel heel fijn dat Kirsten nu ook Schilder als achternaam heeft. En het allermooiste: einde lijk kan ik haar mijn vrouw noe men, in plaats van mijn vriendin." Al 11 jaar zijn ze vriend en vriendin, maar na gisteren mo gen ze zich eindelijk man en vrouw noe men. De Volendamse zanger Nick Schilder en zijn grote liefde Kir sten kozen voor een intieme brui loft, met slechts een handjevol aanwezigen. Ze gaven elkaar het ja-woord op hun favoriete plek op Ibiza, het piepkleine visrestaurant- je Ses Boques. Nick deed dat in ko- renblauw pak, Kirsten in een wit te jurk met kant en een blote rug. Dochter Nikki (5) en zoon Julian (3) droegen daarop lijkende outfits en werden nauw bij de ce remonie betrokken. Voor hen was een belangrijke taak weggelegd: ze mochten de ringen geven. Maar dat ging niet helemaal zoals ge pland, vertelt Nick kort na de cere monie. „Julian was zo druk met zijn speelgoedautootjes aan het spelen, dat eigenlijk vooral Nikki met de ringen bezig is geweest", lacht hij. „Maar dat vond ik eigen lijk ook wel weer heel mooi." Het past bij hoe het stel wilde trouwen: op een relaxte manier. „Daarom hebben we ook Ibiza uitgekozen. De gasten zijn alle maal al op zaterdag hierheen geko men. We hebben lekker met el kaar gegeten en op de dag van de bruiloft nog op het strand gele gen. Alles ging dus heel ontspan nen. Voeten in het zand, kinderen lekker aan het spelen. Precies zo als we het wilden." Maar emotioneel werd het ook. Zo moest Nick best even slikken toen hij, met hun twee kinderen, wachtte op het strand en Kirsten aan kwam varen in een speedboot je. Het was de eerste keer dat hij zijn bruid zag in haar jurk. En ook Kirsten hield het niet droog, toen Nick vlak na het ja-woord een serenade aan haar bracht. „Kirsten is altijd de eerste die mijn muziek hoort. Het was dus best lastig om haar hiermee te verrassen. Ik heb echt in het geniep de tekst be dacht, als Kirsten even weg was met de kinde ren." De melo die kende ze al wel. „Steeds als ik het thuis speelde op de piano, zei Kir sten: dat is zo mooi, e. daar moet je iets mee doen. Maar ik wuifde dat dan een beetje weg. Toen ik dus die melodie inzette, met mijn tekst speciaal voor haar, was dat wel even emotioneel." Slechts een handjevol mensen was getuige van het ontroerende moment. Onder anderen Jan Smit en zijn vrouw Liza en Simon Kei zer waren naar het Spaanse eiland afgereisd. Een bijzondere rol was weggelegd voor de vader van de bruid, Juul Hofstee. Hij mocht zijn dochter niet alleen naar het al taar begeleiden, maar hij was ook de trouwambtenaar. Nick: „We hebben onze dag echt zo klein mo lk vind het wel heel fijn dat Kirsten nu ook Schilder als achternaam heeft NEW YORK maandag 27 juni 2016 God Ui Reageren: vincent@persgroep.nl Bill Cunningham, de modefoto graaf van The New York Times, is zaterdag avond op 87-jari- ge leeftijd overle den. Hij fotogra feerde vooral op komende trends in de straten van New York in veel verschillende stij len. AMSTERDAM Het Holland Fes tival heeft ruim 86.000 bezoe kers getrokken. Vorig jaar waren dat er 69.000. Hoogtepunt was het concert van The Orchestra of Syrian Musi cians in Carré. Meer dan 400 vluchtelingen woonden het concert bij. Nick en Kirsten houden het niet droog op Ibiza Kanye West verwacht voor de rechter gesleept te worden, liet hij weten op Twitter. De rapper lan ceerde een nieuwe vi deoclip waarin sterren en bekendheden als Rihanna en Donald Trump dankzij computertruca ges naakt te zien zijn. m Chantal Blommers -•"*5 'rr- FOTO SÉRGIO-G. CANIZARES v> 'W ~V -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71