Veel Belgen op City of Dance Dansen met een PSD-broodje kroket N 19 Motorcrossers snappen niet waarom het circuit moet sluiten Het doek lijkt defnitief te vallen voor het Finlandcircuit in Westdorpe Zeg wat gaan we doen vanaf volgende week? Want ik heb iets gele zen." In haar container op het Finlandcircuit bij Westdor pe zit Marijke Hemelsoet. Ze deelt bandjes uit aan mensen die dit weekend komen crossen. Ze hoort zaterdag steeds weer de zelfde vraag. En steeds is haar ant woord hetzelfde. „Het is de laatste week. Ik weet ook niet hoe het ver der moet." Omdat Zeeland Seaports de grond heeft verpacht aan de Bee- len Groep lijkt het gedaan met het Westdorpse motorcrosscircuit. Op 1 juli moet de grond worden over gedragen. Het was een tijdelijke lo catie, dat was bekend. Toch komt het nieuws dat het over is hard aan bij de crossers. Benjamin Tink, Jelmar Breys en Pieter van den Bergh komen uit Sint-Niklaas. Via de Facebookpagi- na van het circuit weten ze van de stand van zaken. „Wij, hopen na tuurlijk dat het blijft", zegt Van den Bergh. „Hier is het meer voor Het is de enige plaats waar je nog kunt komen, 't Is spijtig het plezier. Iedereen kent ieder een. Het is de enige plaats waar je nog kunt komen, 't Is spijtig." Het Vlaamse trio werkt aan de motoren. Een is nagelnieuw. De eerste keer dat hij zand proeft is tijdens het laatste weekend van het Finlandcircuit. Van den Bergh wijst naar de par keerplaats. „Pas nog hebben ze de parking verhard. Waarom? denk je dan. Het komt erg onverwacht." Voor Hemelsoet lijkt er geen eind te komen aan de 'wat nu?'-vragen. „Ik weet ook niet of er nog wat uit de hoge hoed komt", antwoordt ze. Anders ge formuleerd, het komt op hetzelfde neer. Marijke Hemelsoet die al sinds 1999 zo'n beetje de moeder van de Westdorpse motorcross is heeft geen idee hoe het verder moet. Twee jaar geleden moest het cir cuit het naastgelegen terrein al verlaten. Ook toen had de Beelen Groep de grond nodig. Kyan Vandelft uit Kloosterzan- de wordt in zijn motorpak gehe sen. „Ik ben zes maar ik cross al sinds mijn vierde. Toen nog met zijwieltjes. Ik vind het echt heel erg jammer dat ik hier niet meer kan crossen." „Voor de jeugd is het echt een groot probleem", zegt Kyans moe- 'k weet ook niet of er nog wat uit de hoge hoed komt der Fleur Albrecht. De dichtstbij zijnde locatie is Olmen in België, en dat is dik honderd kilometer verderop." Albrecht begrijpt er niks van. „Twee jaar geleden moesten wij ook hier weg", ze wijst naar het hek waar achter het oude circuit ligt. „Daar is sindsdien helemaal niks gebeurd. Ze doen er niks mee. Waarom moesten wij daar weglk moet nog een keer rijden voor dat ze gaan sluiten." Een Vlaamse crosser meldt zich bij Marijke Hemelsoet. „Is er nog nieuws?", vraagt hij. Ze heeft geen nieuws voor hem. „We leven op hoop Marijke! Walla!" MIDDELBURG Buitenlanders ont dekken het Middelburgse festival City of Dance. De belangstelling onder zowel Belgische dj's als be zoekers is dit jaar aanzienlijk gro ter, zegt organisator Martin Priem. Op het festival draaien tien Bel gische dj's - op een totaal van 150 op twee dagen. City of Dance is op zaterdag 16 en zondag 17 juli. Kajan Chow is dik tevreden over de eerste editie van Zeezicht Festi val. „We merken dat er veel be langstelling is. En we hebben het weer mee. We zouden dit graag een vervolg geven." Zo'n vijfhonderd bezoekers dansten op elektronische muziek bij de oude veerhaven in Bres kens. Het festival kreeg een histo risch sausje. „Wij zijn nog nét van de generatie die de PSD-boten nog kende", vertelt Chow, die sa men met Ronnie van Craenen- broeck het feest organiseert. „Zee zicht trekt mensen aan die een connectie hebben met water en de kust." Het befaamde broodje kroket van de oude veerboten, werd ook bij Zeezicht verkocht. Een deel van de opbrengst van Zeezicht gaat naar Stichting Bui- tenGewoon in Oostburg. maandag 27 juni 2016 Laatste rondje op het Finlandcircuit Pieter van den Bergh, Benjamin Tink en Jelmar Breys (vlnr) komen uit Sint-Niklaas voor een laatste keer crossen, foto ronald den dekker Guido van der Heijden Westdorpe Pieter van den Bergh Marijke Hemelsoet Uit het exploot van gerechtsdeurwaarder P.S.D. Jansen te Tilburg dd. 21 -06-2016, blijkt dat ten verzoeke van de naamloze vennootschap Rabohypotheekbank N.V. en de coöperatie Coöperatieve Rabobank u.a., hierna rekwiranten, statutair gevestigd te Amsterdam, aan al degene die verblijven in het pand staande en gelegen aan de Sportparklaan 4 te 4553 BL Philippine, onder meer is aangezegd dat rekwiranten inroepen het huurbeding en dat zij op 27-09-2016 om 13.30 uur zal overgaan tot verkoop van gemeld pand. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl Guido van der Heijden Breskens De eerste editie van Zeezicht trok volgens organisator en DJ Kajan Chow zo'n vijfhonderd bezoekers, foto ronald den dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70