Gok van Podemos om niet mee te werken aan regering wordt niet beloond Dubai, Oman Abu Dhabi I I Canarische Eilanden Madeira 6 NIEUW! Protestpartij Podemos maakte niet de grote sprong die werd verwacht in de peilingen (fl Coalities lijken nog steeds even onmogelijk in een land waar poli tieke compromissen nauwelijks bestaan. De conservatieve rege ringspartij PP van de demissionai re premier Mariano Rajoy, de laat ste jaren geplaagd door grote cor ruptieschandalen, bleef niet al leen de grootste partij, met 135 ze tels (met 80 procent van de stem men geteld), maar won zelfs een dozijn zetels ten opzichte van de 123 die zij in december behaalde. De traditionele tegenstander, de socialistische PSOE van veertiger Pedro Sanchez, bleef de tweede partij met 89 zetels, één minder dan bij de vorige stembusstrijd. Daarmee werd de verwachting van een grote opmars van de link se protestpartij Unidos Podemos ontkracht. De 'paarsen' van de jon ge Pablo Iglesias bleven steken rond dezelfde 70 zetels van decem ber 2015, waar de enquêtes en zelfs de exitpolls hen met tussen de 85 en 90 zetels de tweede partij van Spanje hadden gemaakt. De andere protestpartij, het liberale Ciudadanos, verloor meer dan 10 van zijn 40 zetels, bijna allemaal aan de PP. Veel Spanjaarden blijven be- vreesd voor de 'nieuwe' partijen, na veertig jaar met hetzelfde land schap van socialisten en conserva tieven. Vooral op het weidse plat teland blijven oudere mensen trouw aan hun partij, in veel geval len de PP. Slechts daarmee is het te verklaren dat de PP ondanks al le corruptieschandalen van de laat ste jaren en het verlies van steden als Madrid en Valencia gisteren zelfs winst boekte en dat ook groots vierde. Het probleem is dat Rajoy tot nu toe geen enkele partner heeft kunnen vinden om een regering te vormen en opnieuw premier te worden; in het laatste halfjaar on dernam hij niet eens een poging daartoe. Met Ciudadanos komt de PP nu echter dicht bij een absolu te meerderheid voor een centrum rechtse regering, maar de eis van de jonge Ciudadanos-voorman Al- bert Rivera is dat Rajoy een stap opzij doet. Het was ook Rivera die begin dit jaar als enige zijn steun gaf aan de regering die de sociaaldemocra tische leider Pedro Sanchez (PSOE) probeerde te vormen, maar geen enkele andere partij zorgde voor de benodigde extra stemmen. Podemos wilde niet meewerken en hoopte met zijn weigering op een winst bij de ver kiezingen van gisteren, om daar mee de PSOE te passeren en zelf het initiatief te hebben voor het vormen van een progressieve rege ring. Een gok die gisteren falikant mislukte. Superstunt, nu v.a. 8-daagse semi All-lnclusive cruise of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 09.00-16.00 uur) StlP maandag 27 juni 2016 Spaanse coalitie niet dichterbij Spanje is met de tweede verkie zingen in een halfjaar gisteren niets opgeschoten. De verdeling van de stemmen onder de vier grootste partijen maakt het vor men van een regering net zo moeilijk als het de laatste maan den was. Edwin Winkels Barcelona Pablo Iglesias brengt zijn stem uit. Uiteindelijk viel het resultaat tegenvallend uit voor zijn partij Podemos. fotolucapiergiovanni/epa Spectaculaire wintercruises! La Palma Lanzarote Palma Lanzarote Costa Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Muscat Maak nu absurd voordelig een luxe cruise langs de sprookjesachtige Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook voert de route langs het mooie Sir Bani Yas Island. De elegante en intieme Costa neoRivièra biedt o.a. 3 restaurants, 6 bars, een wellness, zwembad, boetiekjes en een theater. Profiteer nu van deze waanzinnige prijzen! dec. v.a. 829 jan. v.a. 764 feb. v.a. mrt. v.a. 799 799 zie stipreizen.nl/crcndb Exclusief in Nederland! Ind. vliegreis per eigen Stip-charter en transfers 8-daagse cruise per 4* Costa neoRivièra o.b.v. volpension l/ Beperkte beschikbaarheid voor deze tarieven Nieuw bij Stip! Maak deze winter een prachtige 8-daagse cruisevakantie per4-sterren AIDAsol en ontdekGran Canaria, Lanzarote, La Palma en bloemeneiland Madeira. Uniek is dat naast de vlucht en transfers ook de fooien/servicebijdrage en tafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs zijn inbegrepen. v.a. 929 v.a. 829 dec./jan v.a. 799 feb. v.a. 849 mrt. apr. v.a. 919 v.a. 999 zie stipreizen.nl/cralpb Ind. vliegreis en transfers 8-daagse cruise per 4* AIDAsol o.b.v. volpension Ind. servicecharge/fooien t.w.v. €70 p.p. Ind. tafeldranken t.w.v. €115 p.p. Al DA stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. reizen fll ANVR SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6