Boone en Zizitop springen het beste met ervaring op centercourt Kerkhove loot Noorse opponente 17 Chris Boone uit Aagtekerke schreef gisteren in Nieuw- en Sint Joosland met de ruin Zizitop de vijfde editie van de Springtour Zeeland op zijn naam. Parkoers bouwer Martin de Kroo stelde met zijn technisch en stevig par koers de rijvaardigheid van de rui ters en het vermogen van de vier voeters op de proef Het parkoers bleek een kolfje naar de hand van Boone, die in Zi zitop een slimme kompaan had. Met de dood of de gladiolen be gon hij zijn rit. Het werden de gla diolen. De elf hindernissen met speels gemak verslindend greep de combinatie in 55,64 seconden de fel begeerde titel. „Het was een delicaat parkoers. Maar wil je meedoen, moet je wat wagen. En dat kon, want er waren verschillende keuzemogelijkhe den. Zizitop is ook een fijn paard. Hij is snel en voorzichtig en we hebben een klik", vertelde de Wal- chenaar. „Ik stond erbij toen hij geboren werd, heb hem zelf zadelmak ge maakt en opgeleid. Hij is nu twaalf jaar en de vijfde generatie. Ook zijn overgrootvader en -moe- der, zijn grootmoeder en zijn moe der heb ik gereden. Geen van allen van een geregistreerde goed gekeurde hengst. Maar ze willen naar de overkant en geen fout ma ken, want daar gaat het om bij het springen." Het zilver ging naar de Middel burgse Margreet Walraven met de ruin Bjendo. Jessy Koster uit Dreischor eiste met de merrie Unanique Lady het brons op. De hoofdprijs bij de pony's was een prooi voor Marit de Vos en Kantje's Ee-Girl uit Scharendijke. Nina de Haas uit Hengstdijk en de ruin Armani eindigden als twee de. Anouchka Marinissen uit Veere stuurde de vosmerrie Star light naar de derde stek. Poppe genoot zichtbaar van de ervaring op het internationale po dium. „Het was spannend om hier op het centercourt te spelen. Iedereen kwam kijken, maar ik heb wel lekker gespeeld en ik heb er toch maar mooi even aan mo gen ruiken." Haar tegenstandster was slechts één jaar ouder, maar toch was het krachtsverschil verklaarbaar vol gens Luc Govers, de coach van Poppe bij TOZ. „In Nederland ko men spelers altijd laat, omdat ze eerst hun school af moeten ma ken, terwijl ze in het buitenland op die leeftijd al fulltime tennis sen." Poppe maakt zo'n dertig uur per week op het Scheldemond College, om haar atheneumdiplo ma te halen. „En dan doe ik mijn examen verspreid over twee jaar, dit jaar zes vakken en volgend jaar drie vakken", aldus Poppe. Vorige week debuteerde Poppe in het internationale seniorencir cuit op een 10.000 dollartoernooi in Breda. Daar sloeg ze zich door de kwalificaties heen en had de Zeeuwse ook serieuze kansen om haar eersterondepartij in het hoofdtoernooi te winnen. „Ik won de eerste set, maar kreeg daarna last van de hongerklop. Dat was erg jammer. Je ziet dat het niveau bij de vrouwen hier in Middelburg weer een stap hoger ligt." In het 15.000 dollartoernooi bij de mannen had Daniël de Jonge op papier een gunstige loting te gen de 21-jarige Hagenaar Robert Willekes MacDonald. De stap naar het seniorencircuit bleek ech ter te vroeg te komen voor de vijf jaar jongere Vlissinger, die vooraf nog de hoop had uitgesproken om het hoofdtoernooi te halen. Een halve set kon de Walche- naar aardig bijblijven, maar daar na ging zijn sprookje als een nachtkaars uit: 3-6 1-6. Toch was De Jonge na afloop vooral blij met de opgedane ervaring. „De kansjes die ik kreeg, heb ik niet gepakt. Maar het was een fantas tische ervaring om hier op het centercourt te spelen." Door de uitschakeling van Pop pe en De Jonge blijft de Zeeuwse inbreng in het hoofdtoernooi dit jaar beperkt tot Lesley Kerkhove. Tijdens de loting van de Drie kleur Challenger Zeeland, het in ternationale tennistoernooi in Middelburg, werd de Zierikzeese Lesley Kerkhove gisteren gekop peld aan Melanie Stokke. De ne gentienjarige Noorse staat 426ste op de wereldranglijst. Kerkhove staat 250 plaatsen hoger en be hoort bij het graveltoernooi tot de titelfavorieten. Hun partij staat morgen op het programma. Richel Hogenkamp, die net als Kerkhove op Wimbledon in de eerste kwalificatieronde werd uit geschakeld, treedt met een wild card toe tot het toernooi. De speelster uit Doetinchem is als eerste geplaatste en treedt in de eerste ronde aan tegen een quali fier. Titelverdedigster Quirine Le- moine, die gisteren in België een toernooi won, moet het opnemen tegen Kelly Versteeg uit Putte, die gisteren in de finale stond in Breda. Bij de mannen treft titelverdedi ger Jesse Huta Galung landgenoot Botic van de Zandschulp. Hij is niet als eerste geplaatst. Die eer is weggelegd voor de Georgiër Aleksandre Metrevelli. alles, hoor. In Rio kunnen ze er ge woon weer bij zijn. Ik ben alleen blij met de progressie die ik heb gemaakt." De bondscoach was op het chi que CHIO een nauwlettend vol ger van alle Nederlandse presta ties. Hij heeft nog een kleine maand om zijn olympische ploeg samen te stellen. Minderhoud twijfelt overigens niet over zijn deelname; hij weet dat Rockx niet om hem heen kan. Acht jaar na Pe king, waar hij zilver won met Oranje, is hij er dus weer bij. „Donderdag heb ik tijdens de Grand Prix al laten zien dat we in topvorm zijn. We haalden net geen persoonlijk record, omdat een Duits jurylid een beetje ach terbleef bij de anderen. Maar we reden toen een proef waarin alles goed ging. Vandaag was Johnson overigens ook weer uitstekend. Het was jammer dat ik niet zat op te letten." „Het is alleen dat ik nog niks 100 procent zeker weet", vervolg de Minderhoud. „We werken na melijk met paarden. Er kan altijd iets mis gaan. Je kunt niet tegen Jo hnson zeggen: doe jij de komende maand een beetje voorzichtig?" Nattevingerwerk In mei voorspelde Infrostrada Sport, een databureau, een indivi duele gouden medaille voor Min derhoud in Rio. Hij moest er za terdag om lachen. „Dat is natuur lijk nattevingerwerk", reageerde hij. „Ze hebben gekeken naar alle prestaties in de winter. Toen heb ik heel veel wereldbekerwedstrij den gereden met Flirt. Anderen hebben zich in die periode min der laten zien. Dat is dan hun keu ze geweest. Maar dat wil niet zeg gen dat ze er straks in Rio niet kunnen staan. Zo'n overzicht zegt me helemaal niks." Maar een medaille moet moge lijk zijn. Is het niet solo, dan met de landenploeg. Ondanks de fout jes van Minderhoud, die daardoor met 72,353 procent vierde werd in de Grand Prix Special, eindigde het Nederlandse kwartet ruim voor de Verenigde Staten en Zwe den. maandag 27 juni 2016 wel een potje breken Lucien Roelandt Nieuw- em Sint Joosland Menno Kole Middelburg Hans Peter Minderhoud heeft genoeg krediet om zich een fout je te kunnen permitteren, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60