Van de Ven geeft niet op Van Assche grijpt goud aan de ringen Dekkers spurt op NK naar brons «((^WAREHOUSING Vader zesde in Landgraaf 15 Brentford was een ervaring voor ons, die helaas te kort heeft geduurd echt een bewuste keuze om niet al in februari bij Helmond Sport te beginnen. Weet je wat het is? Als ik een kans krijg, wil ik het goed doen. Op mijn eigen ma nier, met mijn eigen visie en plan. Er stond een prima selectie, maar de speelwijze was anders dan wat ik in mijn hoofd heb. En ik krijg maar één kans om het hier te laten zien. Daarom wilde ik pas in de zomer beginnen en dat is in overleg met de club ge beurd. Na al die tijd ben ik zó blij dat ik weer op het veld kan staan." De afgelopen maanden heeft Roy Hendriksen echter niet stil gezeten. De trainer is medever antwoordelijk voor de samenstel ling van de selectie. „Het geraam te van de selectie staat nu en daar ben ik zeer content mee", aldus Hendriksen. „In de voorberei ding komen er altijd nog spelers vrij. Als daar iemand bij zit die wij kunnen gebruiken en hij past binnen het budget, dan pakken we die erbij. Het is fijn werken hier. De taken zijn verdeeld, alles is duidelijk en iedereen heeft er zin in." Heeft hij al een doelstelling ge formuleerd met Helmond Sport? „Dat vind ik nu lastig. Het is juni, er gaat tot eind augustus nog van alles gebeuren. Eigenlijk is het ook een beetje een poppenkast. Iedere trainer roept in deze perio de dat hij kampioen wil worden of de play-offs wil halen. Ja, na tuurlijk, die play-offs willen wij ook halen. Maar misschien wordt er nog een speler verkocht, raakt er één geblesseerd of komt er nog iemand met kwaliteit bij. Dat kan je doelstelling beïnvloeden. We gaan er binnenkort eens voor zitten met de spelers en in augus tus kunnen we dan wel uitspre ken waarvoor we willen gaan. Het moet realistisch zijn en niet gebaseerd op de factor hoop." Helmond Sport begint het sei zoen op vrijdag 5 augustus tegen MW. Daarna volgen duels met FC Oss, Achilles'29 en Telstar. Op 28 november staat een voor Hen driksen bijzonder duel op het programma. Uit tegen NAC, te gen zijn boezemvriend Dijkhui zen. „Op een maandagavond, dat is jammer. Zo'n wedstrijd tegen je maatje wil je gewoon op vrij dagavond voetballen." Zelf hoopt Roy Hendriksen ko mend seizoen ook nog te voetbal len, in het tweede elftal van VC Vlissingen. „Dat blijft leuk. Om elf uur verzamelen, veel lachen met elkaar en na afloop wat drin ken. Soms ben je om vier uur thuis, soms pas om acht uur 's avonds. Het is ontspanning en dat is af en toe wel lekker." Nancy van de Ven houdt hoop op de wereldtitel. De achttienjarige motorcrossster uit Vlissingen zag tijdens de Grand Prix van Italië haar achterstand op leidster Livia Lancelot oplopen, maar meent dat er voldoende gelegenheid is om de Francaise nog voorbij te gaan. „Dit is een motorische sport", zei ze vanuit Mantova. „In één van de volgende wedstrijden kan ook bij haar iets kapot gaan." In het noorden van Italië had juist Van de Ven zaterdag die pech. In de eerste manche viel ze uit vanwege een probleem met de koelwaterslang. „Ik had kopstart, maar werd even later ingehaald door Lancelot. Daarna bleef ik kort achter haar zitten. Toen we samen naar boven reden op een heuvel, bleef ze best ver aan de buitenkant. Ik dacht haar bin nendoor te kunnen passeren. Maar toen sneed ze mij af en raak ten we elkaar. Haar motor bleef heel en zij kon finishen, maar ik moest een paar rondes later op geven. Heel, heel erg rot. Of ik haar iets verwijt? Nee, ze hoeft zich nergens schuldig over te voe- Turner Anthony van Assche uit Sas van Gent is gisteren in Rotter dam Nederlands kampioen op het onderdeel ringen geworden. De Sassenaar zegevierde - bij afwe zigheid van de zieke Yuri van Gel der - met 14,400 punten. Van Assche is nog altijd in beeld voor de Spelen, maar weet dat zijn kans op deelname niet groot is. Op het NK, één van de twee selectiemomenten, kon hij len. Zulke dingen gebeuren ge woon." Een dag later, in de tweede man che, nam Van de Ven sportieve re vanche. De Yamaha-rijdster voer de van begin rot eind het veld aan. Lancelot zat haar constant op de huid, maar kwam er niet langs. Van de Ven boekte daardoor haar vijfde mancheoverwinning tij dens een Grand Prix. Nee, ze hoeft zich nergens schuldig over te voelen Hoe tevreden de Vlissingse ook was over de race van zondag, de pijn van zaterdag overheerste toch. In de strijd om de wereldti tel staat ze nu 24 punten achter op Lancelot. Vóór Italië waren dat er slechts 7. „Maar er komen nog twee wed strijden hè", zei Van de Ven mon ter. De eerste is in Zwitserland, de tweede in Assen. In de in to taal vier manches zijn nog 100 punten te verdienen. ook niet voluit gaan door een bles sure aan zijn duim. Op de meer kamp scoorde hij slechts 80,850 punten. Een dag later verzachtte hij de pijn met goud op ringen. Op voltige werd hij vierde. In sportpaleis Ahoy werd ook op andere disciplines gestreden om goud, zilver en brons. Diverse Zeeuwen pakten een titel. Onder hen Guitho de Wolff, Nard Tiele- man en Remo Schrier. In de krant van dinsdag meer over de vele NK's in Ahoy. De Nederlandse kampioenschap pen wielrennen op Goeree Overflakkee leverden Zeeland twee medailles op. Nadat Mathil- de Matthijsse (Grijpskerke) woens dag in de tijdrit derde werd bij de eliterensters zonder contract, greep Hans Dekkers zaterdag in de wegwedstrijd van de eliteren ners zonder contract ook brons. De renner uit IJzendijke moest het na een koers van ruim 170 kilo meter in de eindsprint afleggen te gen Robin Wennekes en Dex Groen. Michel Stroosnijder (Hans- weert) legde beslag op de elfde plaats. Michaël de Jong (Kortgene) en Michiel Jumelet (Bruinisse) werden respectievelijk negentien de en twintigste. Elroy Raas ('s-Heer Hendrikskinderen) finish te als 63ste. Bij de profs, die zaterdagmorgen al vanaf half negen in actie kwa men, werd Nick van der Lijke de beste Zeeuw. De uit Middelburg afkomstige coureur, rijdend voor Roompot-Oranje Peloton, eindig de na een wedstrijd van ruim 212 kilometer in Ouddorp op de 27ste plaats. Hij had een achterstand van zes seconden op winnaar Dylan Groenewegen. Van der Lijke maakte in de fina le deel uit van de voorste groep. Ploeggenoot Brian van Goethem (Sluiskil) eindigde als 42ste. Hij had een achterstand van 39 secon den op kampioen Groenewegen. De klasseringen van de andere Zeeuwen waren: 67. Marco Min- naard (Wemeldinge) op 5.23 minu ten; 76. Antwan Tolhoek (Yerseke) op 5.23. Johnny Hoogerland finishte niet. De renner uit Langeweegje toonde zich wel en maakte deel uit van een kopgroep, die op een gegeven moment 27 seconden voorsprong had. Daarna werden de vluchters weer gegrepen. Met nog dertig kilometer te gaan, kwam Hoogerland ten val in het peloton. Daardoor waren zijn kansen op een goede klassering tij dens het NK verkeken. LANDGRAAF Mountainbiker Mi lan Vader, afkomstig uit Mid delburg, is gisteren bij een wed strijd in Landgraaf zesde gewor den. Hij reed in het zuiden van Limburg mee bij de senioren en beloften. De race was voor Vader een laat ste test voor het WK in het Tsje chische Nove Mesto. Daarbij doet de twintigjarige Walchenaar mee in de klasse -23 jaar. Bij de vrouwen en beloftes fi nishte Didi de Vries uit Wilhelmi- nadorp als negende. Tweede plaat sen waren er voor Zoë Mulder uit Heinkenszand (nieuweling-meis jes) en Aimée Schoe uit Vrouwen polder (junior-vrouwen). maandag 27 juni 2016 er klaar voor met hun buispieroefeningen. foto bert jansen Roy Hendriksen Roeland van Vliet Mantova Roeland van Vliet Rotterdam Nancy van de Ven Jan Dagevos Ouddorp Hans Dekkers, hier op archieffo to, won brons op het NK. u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58