N DEN BRG 3 Hage dicteert beide heats 14 HELMOND SPORT EERSTE TRAINING A Rick van Drongelen begint aan seizoen Gabriëls trainer bij Hansweertse Boys Brons Riddersma met Budokan Middelburger is voor het eerst hoofdtrainer. „Ik denk dat ik de juiste route heb bewandeld. :IN:V:V, Twente Sparta komt komend voetbalseizoen uit op het hoogste niveau en dat was te merken za terdag bij de eerste training. Er waren ruim duizend supporters aanwezig bij de eerste sessie op het Kasteel, het stadion van de Rot terdamse eredivisieclub. De spelersgroep be stond uit 41 spelers, onder wie Rick van Drongelen (foto). De zeventienjarige verde diger uit Axel verlengde afgelopen vrijdag zijn contract bij Sparta tot medio 2019. Van Drongelen kwam het afgelopen seizoen al tot vijftien competitiewedstrijden en kroon de zich in april tot jongste doelpuntenma ker in de clubgeschiedenis. Zaterdag-vierdeklasser Hansweertse Boys heeft in Piet Gabriëls een nieuwe trainer ge vonden. De Brabander volgt bij de Beveland- se voetbalclub Steven Seedo op, die is ver trokken naar FC De Westhoek. Met Gabriëls haalt Hansweertse Boys een trainer met een flinke dosis ervaring in huis. Zo stond hij in het verleden aan het roer bij onder meer DWC, Meto, TVC Bre da, NVS, Grenswachters en Zundert. Het af gelopen seizoen zwaaide hij de scepter bij Oisterwijk. Ook was Gabriëls hoofdcoach bij zaalvoetbalclub FCK De Hommel, dat uitkomt in de eredivisie. Sjors Riddersma heeft zaterdag met zijn ver eniging Budokan Rotterdam brons veroverd tijdens de Nederlandse kampioenschappen judo voor teams. De uit Middelburg afkom stige judoka kwam in Nijmegen uit in de klasse boven de 90 kilogram. Riddersma won al zijn partijen en had dus een belang rijk aandeel in de prestatie van de Rotter damse club. Er werd in de klassen -66, -73.-81,-90 en +90 kg gejudood. Het meisjesteam 'Zuid Nederland' onder vijftien jaar haalde in Nijmegen de Neder landse judotitel binnen. In dit team waren twee Zeeuwse judoka's vertegenwoordigd: Indy Godschalk (Sportschool Geelhoed) en Manon Dekker (JudoGoes). Nieuwkoop De training is bijna an derhalf uur bezig als Roy Hendriksen vijf keer hard en enthou siast in zijn handen klapt. De nieuwe hoofdtrainer van Helmond Sport laat overduidelijk merken dat hij geniet van een dia gonale pass, waarmee het spel wordt verlegd. De Middelburger (47) maakt een ontspannen in druk, tijdens zijn eerste training als eindverantwoordelijke. „Ik heb hier maanden naartoe gewerkt. Dan ben je blij dat je eindelijk weer op het veld staat." De ondergrond is het kunstgras van het Lavans Stadion, waar dat een jaar geleden nog het trainings veld van Brentford was. Hendrik sen trok in het spoor van zijn vriend Marinus Dijkhuizen naar het Engelse Championship, maar het avontuur duurde nog geen vier maanden. „Met Marinus heb ik het er nog geregeld over, ja. We hebben dage lijks contact. Je volgt die club en houdt alles in de gaten. Brentford was een ervaring voor ons, die he laas te kort heeft geduurd. Maar het is part of the job. Ook van zo'n korte periode leer je en neem je za ken mee. Het maakt je sterker en wijzer." De Middelburger, die via de club nu ook een appartement in Helmond heeft, staat dit seizoen mmm SivIMM voor het eerst op eigen benen. Heeft Hendriksen het juiste pad bewandeld? „Ja, dat vind ik wel. Het is de weg van de geleidelijk heid geweest. Ik ben bij de KNVB begonnen, heb bij de amateurs ge traind en ben daarna assistent-trai ner geworden bij RKC. Als voet baller was ik wel een coach in het veld, maar het is echt niet zo sim pel om hoofdtrainer van een prof club te zijn. Sommige oud-voetbal lers stappen meteen in op het hoogste niveau, maar dat zijn voor al uitzonderingen. Ik dacht: ik ga bij de KNVB werken en dan zien we wel." De oud-prof heeft Zeelandia Middelburg en VC Vlissingen ge traind. „Daarna kwam RKC, waar ik assistent werd. Na vier jaar kon ik met Ruud Brood de volgende stap zetten naar NEC. Achteraf is het makkelijk praten, maar ik denk dat ik de juiste route heb be wandeld. Nu ben ik er klaar voor om hoofdtrainer te zijn." Werkloos Dat had hij in februari al kunnen zijn, toen Jan van Dijk besloot op te stappen bij Helmond Sport. „Ik was na het ontslag bij Brentford al een tijdje werkloos. Maar het was In de eerste manche nam Hage meteen het initiatief. De ervaren crosser leidde van start tot finish. Casper Ovaa volgde op de tweede plaats. Hij moest deze positie hal verwege de race uit handen ge ven vanwege een lekke band. De tweede plek was niet de gelukkigste plaats, want ook Jor dan Lee van Maaren moest met pech naar de kant. Daarna was het de beurt aan Kevin Spruijt en die moest in de slotfase het hoofd buigen voor Gian Carlo Buijs. Deze had zich vanaf een ze vende plaats knap naar voren ge werkt. In de tweede manche namen Van Maaren en zijn leermeester Ovaa het heft in handen. Het tweetal was echter niet opgewas sen tegen Hage. Van Maaren crashte nog stevig, maar slaagde er nog wel in de finish te berei ken. Ovaa werd vierde, achter Buijs en Spruijt. Bij de MX 2 2-takten was in bei de heats André Voogd uit Oud dorp de sterkste. De meeste te genstand had de bijna elke zater dag in Zeeland crossende Voogd te duchten van Dailey van de Ket terij. Bij de veteranen was Thomas Adriaanse uit Lewedorp de win naar. Deze had daarvoor zijn zoon Milan al als derde het po dium zien bereiken bij de 65 cc, waarin de zege was voor Max van de Ketterij. De 85 cc grote wielen leverde een overwinning op voor Mats Leeu- wensteijn. Achter zijn rug eindig den maar liefst drie rijders met een gelijk aantal punten. In de in dat ge val doorslaggevende tweede man che was Jason de Jong de sterkste. maandag 27 juni 2016 ROTTERDAM HANSWEERT NIJMEGEN Thijs Barendregt uit Kruiningen is zater dag bij een wielerkoers voor junioren in Oostrozebeke (B) als zesde geëindigd. Hij had na 88 kilometer een achterstand van vijf seconden op winnaar Jordi de Beule. Quinty van de Guchte uit Driewegen werd in Wilrijk (B) vierde bij de junior-vrouwen. De Zeeuwse biljarters kwamen er op het NK voor teams niet aan te pas. BV D'Eule uit Oosterland deed het met een vierde plaats in het libre C1 nog het beste. Anton Ista, Cees Steenpoorte, Anne Stins, Edwin Fluijt en Sjaak Visser wonnen in de pou lefase twee keer met 4-2 en verloren een par tij met dezelfde cijfers. In de strijd om de der de en vierde plaats werd met 6-0 verloren van Ons Tehuis. I Ruben de Jager (foto) was zater dag succesvol in de eerste oefen wedstrijd van FC Twente. De voetballer uit Lewedorp maak te de zesde goal in de ontmoeting tegen vierdeklas ser Emos. Hij scoorde in de 86ste minuut. De Jager kwam na rust in het veld. FC Twente won het duel uit eindelijk met 6-0. Sven Mbikulu, af komstig uit Ter- neuzen, speelde de tweede helft ook mee. Bart Nieuwkoop (20) uit Tholen is gisteren met Feyenoord aan het nieuwe voet balseizoen be gonnen. Voor het oog van dui zenden suppor ters werkte de bekerwinnaar de eerste training af. Voorafgaand aan de oefenses sie maakte de Rotterdamse club de rugnum mers voor ko mend seizoen bekend. Rechts back Nieuwkoop zal wederom het nummer 26 dra gen. ■E o a Hendriksen is Barry van der Hooft Helmond «ji.ïfewS Roy Hendriksen (links) spreekt zijn spelers toe terwijl ze bezig zijn Stefan Hage uit Kapelle heeft zijn favorietenrol tijdens de der de clubwedstrijd van MSV de Uit laat in Vlissingen waargemaakt. De KTM-rijder schreef zaterdag de samengevoegde klasse MX 1/ MX 2 4-takten op zijn naam. De 24-jarige Bevelander won bei de manches met overmacht. Herman Heuvink Vlissingen-Oost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57