Martens 16 DRESSUUR CHIO ROTTERDAM A De Loos grijpt net naast zege De uit Westkapelle afkomstige dressuurruiter maakt foutjes tijdens het CHIO in Rotterdam, een observatiewedstrijd voor de Olympische Spelen. Maar hij weet ook wel dat hij gewoon naar Rio gaat, als er niks met zijn paard gebeurt. Het lag niet aan Johnson. Het arme beestje had een amateur op zijn rug Wijnstra en Laurijssen blijven voorop Sabine Vasseur is de sterkste op de 5400 meter De Bruijn verliest titel door vroege uitschakeling Van Iwaarden en Schouwenaar pakken biljarttitel et waren blun ders van jewel ste. Dat vond hijzelf ook. De oooh's en aaah's galm den door het Rotterdam Stadion, de imposan te arena van het CHIO in Rotter dam, toen Hans Peter Minder houd aan het einde van zijn Grand Prix Speial zijn paard Glock's Johnson verkeerd diri geerde. De kenners zagen het meteen. Een topscore kon de uit Westkapelle afkomstige dressuur ruiter toen wel vergeten. „Dit is ongelooflijk", zei hij kort na zijn proef schuldbewust. „Het lag niet aan Johnson, maar helemaal aan mezelf. Het arme beestje had een amateur op zijn rug. Het ging hartstikke goed, tot dat ik twee keer niet oplette. Eerst maakte ik elf'wissels'. Dat waren er te veel. Even later moest ik langs de lange zijde blij ven, maar stuurde ik 'm de diago naal op. PffF, dat kost je zoveel punten.Zoiets is me nog nooit eerder overkomen en het gaat me ook nooit meer gebeuren. Ik was echt een dombo." Het was pijnlijk dat Minder houd (42) juist de mist inging bij een observatiewedstrijd voor de Olympische Spelen. Het CHIO in het Kralingse Bos én het NK in Ermelo (half juli) gelden als de se lectiemomenten voor bonds coach Johan Rockx. Bovendien zat zaterdagavond tout dressuur- DE FREL EN ZWEISTRA minnend Nederland op de tribu ne. Maar iedereen weet dat Minder houd wel een potje kan breken. Hij heeft in de afgelopen twee jaar veel krediet opgebouwd. Eerst was hij nog de nummer drie of vier van Nederland, ruim ach ter de absolute toppers Anky van Grunsven, Edward Gal en Adelin- de Cornelissen. Maar inmiddels mag hij zich zowat de kopman van Oranje noemen. Dat zal hij overigens zelf niet zo snel zo hard zeggen, maar hij weet wel dat hij de laatste tijd zeer constant pres teert. „Ik heb steeds wel één paard gehad dat in topvorm was, Flirt of Johnson." De grote sprong voorwaarts maakte Minderhoud op het EK van 2015 in Aken. Met Nederland pakte hij, in het zadel van Jo hnson, goud in de landenwed- strijd en individueel greep hij het brons in de Grand Prix Special. Vervolgens trok hij de lijn door met Flirt. In Stockholm, Londen, Amsterdam en Den Bosch haalde de combinatie een zeer hoog ni veau. En het summum was de we reldbekerfinale in Gothenburg. Die won hij! De verklaring voor het succes? „Jaren trainen en het paard zo bij sturen dat je alsmaar beter wordt. Het is echt een combinatie. Je doet zoiets samen." En daarbij trof hij het dat anderen minder constant presteerden. Cornelissen en Gal bijvoorbeeld. Die waren zelf niet fit óf hun toppaard was uit de roulatie. „Het klopt dat niet iedereen zich overal heeft kunnen laten zien. Maar dat zegt nog niet Dankzij vier overwinningen op rij werd Wout Martens eindwinnaar van het Arentis Reynaert toernooi van Tennis Club Hulster Am bacht. De vijftienjarige Koewach tenaar versloeg op de finaledag de vijf jaar oudere Maxime van Eenennaam. Hij versloeg de titelfa- voriet met 6-4 6-1. In de eerste set liep het tot 3-3 op service. In de eerste game van de tweede set werd de service van de Hulstenaar opnieuw gebroken, waardoor Martens in rap tempo uitliep naar 5-1. Bij 15-40 serveer de Van Eenennaam nog twee matchpoints weg. Bij het volgende maandag 27 juni 2016 Jacob Wijnstra (Kapelle) en Stefan Laurijssen (Oud-Gastel) kleurden zaterdag de wielerronde van Arnemuiden. Ze gingen na zes kilometer op avontuur en bleven voorop. Laurijssen was de sterkste in de spurt. De hernieuwde Ronde van Arnemuiden beviel de renners. „Het was een niet te lange omloop, maar erg lastig", zei Wijnstra. Lang schom melde de voorsprong van Wijnstra en Laurijssen rond de tien secon den. „Er werd in het peloton hard gereden, maar dankzij het ploegen- spel werd het gat niet gedicht. Het moest allemaal van een paar ren ners komen", zei Erwin Tazelaar, die derde werd. In de slotfase deed zich nog een incident voor, toen de koplopers 'inreden' op de 40+, die in dezelfde ronde waren gestart. Daardoor werd de wedstrijd van de veteranen ingekort, wat door de renners werd ervaren als koersver- valsing. Julian Grootjans won voor eigen publiek de S/P-klasse. ARNEMUIDEN CLINGE De Belgische springruiters waren oppermachtig bij een wedstrijd in Clinge. In een spannende barra ge van de slotrubriek, de klasse Z1, trok llyo de Loos met de ruin Ziggy alles uit de kast om de Bel gische hegemonie te doorbre ken. Hij ging met de Indora- do-zoon in 25.53 seconden rond. Het laatste woord was echter aan de Belgen. Cedric de Vlees schouwer (Moerbeke) kwam met Ultra Montes tot een tijd van 25.32 seconden. De Loos: „Ik kan mijn paard niets verwijten. Ziggy sprong super." ZELZATE Sabine Vasseur heeft in het Bel gische Zelzate de loop over 5400 meter bij de vrouwen ge wonnen. In een tijd van 24.56 mi nuut bereikte de atlete uit Axel de finish. Nadia Bleijenberg uit Nieuw-Namen, werd tweede bij de vrouwen op de 8100 meter. Haar tijd was 40.14 minuten. ROSMALEN Vorig seizoen werd biljarter Jean Paul de Bruijn nog glorieus win naar van de eerste editie van het Emma Solutions toernooi, dit jaar vloog de Hulstenaar er in de zes tiende finale al uit tegen Dave Christiani. Het toernooi was noch tans zo goed begonnen voor de Bruijn. Christiani was hem, nog voordat de eindfase van het toer nooi in zicht was, echter te slim af. Het werd 15-1. De Belg Peter Ceulemans werd uiteindelijk de opvolger van De Bruijn. KWADENDAMME Het Kees Verbeek driebanden koppeltoernooi is op het grote bil jart gewonnen door het duo Ton- ny van Iwaarden en André Schou wenaar en op het kleine biljart door Wim en Joey de Kok. Waar Van Iwaarden en Schouwe naar vorig jaar nog als derde ein digden, werd dit jaar de titel op geëist. Maar er moest hard voor worden gewerkt om Rinus Kra mer en Martin Steketee achter zich te houden. In de allesbeslis- sende finale lukte dat, al scheel de het niet veel: 25-23 in vijftig beurten. Op de kleine tafel waren vader Wim en zoon Joey de Kok opper machtig. Zij wonnen alle drie hun finalepartijen, waarvan de eerste het meest opviel. Tegen Rinus Kramer en Martin Steketee, het enige koppel dat op beide onder delen bij de vier finalisten hoor de, werd het 50-16 in 33 beurten (1.515). In de finale bleven zij, op nieuw sterk spelend, Jo Alleyn/John Heskes veruit de baas: 50-18 in vijftig beurten. Toch ging de eindoverwinning naar vader en zoon De Kok. Minderhoud kan Roeland van Vliet Rotterdam Hans Peter Minderhoud De dressuuramazones Stephanie de Frel (Koe wacht) en Thamar Zweis tra (Schore) presteerden dit weekeinde goed op het CHIO Rotterdam. Stephanie de Frel be haalde in de Grand Prix kür op muziek met de hengst VMF Zethar een zesde plaats. De score was met 68,750 procent. Thamar Zweistra eindig de met de merrie Hexa gons Zodinde als zesde in de Grand Prix Special (70,098 procent). In de Grand Prix klas siek eindigde Stephanie de Frel op de twaalfde (68,820 procent). Thamar Zweistra werd dertiende (68,740 procent). Wout Martens verrast tijdens de finale van Arentis Reynaert toernooi, foto ronald den dekker Henk van de Voorde Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44