Alle ogen zijn gericht op 12 Caldas vindt Croon (17) 'jong, maar goed' genoeg voor Rio Rood-wit-blauw geeft Nederlands kampioen Spierbundel Dylan Groenewegen reist na zijn Nederlandse titel vol zelfvertrouwen af naar zijn eerste Tour de France. Niet om te leren, maar om te winnen. Jorrit Croon (17) gaat met de Nederlandse hockeyers naar de Olympische Spelen. Hij is door bondscoach Max Caldas opgenomen in een definitieve selectie. Croon krijgt de voor keur boven Roel Bovendeert, lelie Galema, Björn Keilerman en Joep de Mol. Pirmin Blaak en Constantijn Jonker zijn aan gewezen als reservespelers. Zij voegen zich in Rio alleen tij dens de trainingen bij Oranje. Caldas verraste enigszins met zijn keuze voor de jonge Croon, die pas vier interlands achter zijn naam heeft staan. „Het is niet zo dat hij geen er varing heeft", reageerde de bondscoach. „Maar als je goed bent, dan ben je ook gewoon goed, hoe jong je ook bent." Caldas heeft naar eigen zegen gekozen voor een flexibele se lectie. „We hebben vijf spelers voor iedere linie, waarvan er ook twee of drie in een andere linie kunnen spelen." BEACHVOLLEYBAL Kromowidjojo raakt in vorm Lacruz wint OKT 'Fury test positief' Zilver voor Oranje De opkomst van de Feyenoord-se- lectie mocht bij gebrek aan geknal van de tribunes dan een tikkie so ber zijn, voor trainer Giovanni van Bronckhorst was de start van de voorbereiding wel degelijk een feestelijke. Met zijn belangrijkste aankoop Nicolai Jorgensen vanaf dag één reeds in de gelederen, con stateerde hij tevreden dat de spe lersgroep van de Rotterdammers al bijna rond is. Niet in de laatste plaats omdat dragende krachten als Dirk Kuyt, Karim El Ahmadi en Tonny Vilhena zijn gebleven. Grote aankopen hoeven de fans voorlopig dan ook niet te verwach ten. „De selectie is vrij compleet nu", aldus Van Bronckhorst, die ei genlijk alleen nog wel een buiten speler kan gebruiken. „Het liefst voor beide kanten. Maar daar heb ben we tot augustus de tijd voor." Laatbloeier In de Kuip waren alle ogen giste ren gericht op de 25-jarige Jorgensen, die voor vijfjaar is vast gelegd. Een grote vriendelijke, blonde reus van 1,90 meter die zijn eerste werkdag in Rotterdam begon met een beleefd voorstel rondje langs de media. Want Jorgensen mag dan een Deense A-international zijn voor wie Feyenoord naar verluidt 3,5 mil joen euro overmaakte aan FC Ko penhagen, in Nederland is er vrij wel niemand die de laatbloeier kent. Andersom heeft de eredivi sie voor Jorgensen minder gehei men. De spits is een goede vriend van Ajacied Nicolai Boilesen („We zijn in dezelfde stad opgegroeid") en kent Christian Eriksen (ex- Ajax) van de vele Deens jeugdse- lecties waarin ze samen speelden. „Daardoor weet ik vrij veel van de Nederlandse competitie", al dus Jorgensen. „Dit is een goede rekening. Op de Brouwers dam zorgde een compleet andere koers, maar we gaan wel proberen om daar op deze lijn door te gaan", sprak hij zaterdag na zijn gouden NK op de Brouwersdam. „In het rood-wit- blauw door Frankrijk, het lijkt me ge weldig. We zijn vol vertrouwen, willen het maxi male er uit pro beren te halen." Zege zeven Met 'we' bedoelde hij zijn ploeg Lotto- Jumbo, waar het ge loof in Groenewegen in razend tempo is gegroeid. Niet zo gek ook, omdat hij maar blijft winnen Het NK, waar hij zaterdag Wouter Wippert en Wim Stroetinga klop te, was alweer zijn zevende ze ge van het seizoen. Daarmee nam hij hoogstpersoonlijk al meer dan de helft van alle jaaroverwinnin gen van Lotto-Jum- Upikt hem er zo uit, zaterdag langs Utah Be ach in Sainte- Marie-du- Mont. Als er ge sprint wordt, let dan op die geblokte Lotto-Jumbo- renner in het rood-wit-blauw. Want reken maar dat direct mee doen om de knikkers in de eerste Tour-week het doel is van Dylan Groenewegen. Ook hij weet dat de Tour de France geen Nederlands kam pioenschap is. En dat de Tour geen Ster ZLM Toer is. Maar kalk ergens een streep op het asfalt en Dylan Groenewegen wil winnen. Maakt niet uit wie hij daarvoor moet kloppen. De 23-jarige Amsterdammer is voor de duivel niet bang, dus ook niet voor Mark Cavendish, André Greipel en Marcel Kittel. In onmo gelijkheden heeft hij nooit leren denken. „Natuurlijk is de Tour maandag 27 juni 2016 HOCKEY Naar de Tour om Beachvolleybalsters Jantine van der Vlist (r) en Sophie van Gestel zijn het vierde duo dat voor Nederland op het strand van Copacabana in actie zal komen tijdens de Olympi sche Spelen. Het koppel won, samen met Jolien Sinnema en Rimke Braakman, de Continental Cup in het Noorse Stavan- ger. In de finale werd Oekraïne verslagen met 2-1. fotocev ZWEMMEN Ranomi Kromowidjojo heeft bij het internationale zwemgala Sette Colli in Rome aangetoond dat haar vorm groeiende is. De olympisch kampioene schreef zaterdag de 100 meter vrije slag op haar naam. 'Kromo' won in de finale in 53,14 seconden, haar snelste tijd sinds haar gou den race van 2012 (53,00). Op de wereldranglijst van dit jaar staat Kromowidjojo wel nog steeds in de schaduw van de Australische zusjes Cate en Bronte Campbell, die aanzienlijk snellere tijden hebben geklokt. 12 Jeffrey Herlings heeft in Lombardije ook de twaalfde Grand Prix gewonnen. De 21-jarige motorcrosser was weer ongenaakbaar in beide manches van de MX2-klas- se. Ploeggenoot Brian Bo- gers (19) werd tweede. BOKSEN Amateurbokser En rico Lacruz heeft zaterdag bij het olympisch kwalifica tietoernooi in Ba koe goud gewon nen in de klasse tot 60 kilogram. De 22-jarige lichtge wicht uit Huissen voldeed al aan de internationale kwali ficatie-eis voor Rio 2016. Lacruz heeft echter nog niet vol daan aan de natio nale kwalificatienor men. Hij is nu een bespreekgeval. BOKSEN De Britse bokser Tyson Fury wordt vol gens de Daily Mirror verdacht van het ge bruik van doping. Bij de huidige wereldkam pioen in het zwaarge wicht zouden begin 2015 al sporen van anabole steroïden zijn aangetroffen. HOCKEY De Nederlandse hockeysters heb ben gisteren bij de Champions Trophy in Londen genoe gen moeten nemen met zilver. Oranje, zonder de gebles seerde topscorer Maartje Paumen, ging in de finale te gen titelhouder Ar gentinië met 2-1 on deruit. Voor de ploeg van bonds coach Alyson An nan kwam alleen Eva de Goede tot scoren. Voor de verandering was er gis teren geen vuurwerk bij de eer ste training van Feyenoord. Dat moet dit seizoen dan maar komen van de nieuwe Deense spits Nicolai Jorgensen. Wietse Dijkstra Rotterdam Arjan Schouten Y Dylan Groenewegen gaat jui chend over de streep in Brou wersdam. FOTO ORANGE PICTURES Brouwersdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40