'Ik raakte tijdens de race al enthousiast' over Rio-ticket 11 Thorsdottir: Als een gracieuze zombie naar Rio de Janeiro Het wereldrecord 'juichen op de motor' verbrak Jack Miller zonder enige twijfel door zijn gebalde vuisten onnoemelijk vaak rich ting publiek, hemel en team te be wegen. Daar had de 21-jarige Au straliër ook alle reden toe. Zijn ze ge mag met recht een wonder ge noemd worden. Niet alleen omdat zijn beste resultaat in de MotoGP een tiende plaats was, maar ook omdat hij startte vanaf plek acht tien. „Ik weet niet wat ik moet zeg gen", reageerde Miller met een schorre stem direct na de race voor MotoGP TV. „Veel mensen zeiden dat dit project geen kans van slagen had. Ik hoop dat ik hun ongelijk heb bewezen. Ik ben geen idioot, ik kan motorrijden." De keuze van Miller in 2015 om voor het kleine Belgische team Marc VDS in de MotoGP te gaan rijden, leverde hem behoorlijke kritiek op. Een tussenstap in de Moto2-klasse werd als logischer beschouwd. Bovendien tekende hij voor een niet-fabrieksteam. Hij is blij dat vertrouwen nu terug te kunnen betalen. „Ik kwam op een gegeven moment achter Mare (Marquez, red.) te rijden en ik zag dat hij geen risico wilde nemen. Dus passeerde ik hem. Tijdens de race raakte ik al enthousiast. Ge lukkig kon ik 'm goed uitrijden." achterstand op Marquez bedraagt voor de race 22 punten. Een gat dat moet worden gedicht en het TT-cir- cuit lijkt een prima locatie om daar mee te beginnen. Dat Rossi zaterdag de tweede startplek verovert, ver sterkt dat gevoel. „Ik kan starten van af de eerste rij en dus ben ik blij. Al ben ik wel zeer benieuwd hoe de weersomstandigheden tijdens de race zullen zijn." Beroerd, zo blijkt als de race een kwartier bezig is. Spettertjes wor den druppels en het vochtige asfalt verandert in een waterballet. De ro de vlag en dus een tijdelijke stop blijkt na 12 van de 26 ronden onver mijdelijk. Het publiek baalt. Niet al leen vanwege de regen maar ook om dat Rossi de veroverde koppositie al Het publiek weet zich wel te herpak ken. Dat is te danken aan een Au stralische surprise met de naam Jack Miller. Hij stond voor de race twintigste in het klassement, won nog nooit een race en rijdt voor een klein Belgisch team maar blijkt tot ieders verrassing de snelste in As sen. Miller eindigt zonder veel pro blemen voor Marquez. Uitzinnig van vreugde passeert de 21-jarige coureur op één wiel de streep. De toeschouwers schatten het wonder op waarde en eren Mil ler met een staande ovatie. Het is immers het spektakel geworden waar iedereen vooraf op hoopte, al had men liever gezien dat gisteren één man wel op zijn motor was ge bleven. Noodlot Die frustratie verandert na de break van een halfuur echter in vreugde. De pauze is namelijk een geschenk voor Rossi. Hij snelt zich naar plaats twee en als vervolgens koploper Andrea Dovizioso onderuit gaat, lijkt een overwinning in de maak. Tot het noodlot ook Rossi treft. Zijn glijpartij doet het publiek verstom men. Nadat een wanhopige poging zijn machine weer te starten mis lukt, laat Rossi met dichtgeknepen ogen zijn hoofd op de motor zak ken. Dat ook zes anderen de regen niet de baas waren, biedt geen enke le troost. vrij snel weer moest afstaan aan de Colombiaan Yonny Hernandez. Zelfs Bart Deurloo deed het een fractie beter (15,25). Nederlands beste allrounder lijkt ook zeker van een retourtje Rio. Blessure Verzachtende omstandigheid voor Zonderland was de blessure die hij vorige week tijdens de brug- training opliep. Tape hield zijn twee gekneusde vingers aan de rechterhand bij elkaar. „Ik schrok wel even. Dat kan ik nu niet ge bruiken. Op rekstok ben ik voor mijn gevoel nog niet klaar. Het be langrijkste is om de vluchtelemen- ten ook op wedstrijden te doen. De rest geloof ik wel." Op papier tellen de toestelfina- les van gisteren niet mee in de kwalificatieprocedure. Dat was voor veel toppers reden zich af te melden voor finales. Het publiek kreeg zo een minder fantastische afsluiting van twee dagen Fantas tic Gymnastics voorgeschoteld. Zonderland had in de rekstokfina le extra vlieguren willen maken, maar wegens lichte verhoging ver liet hij voortijdig Rotterdam. Van Gelder kon het hele week einde zijn olympische kandida tuur geen kracht bijzetten. Hij was te ziek, zwak en misselijk voor een kunststukje aan de rin gen. Op 9 juli is in Heerenveen de laatste selectiewedstrijd voor Rio. NK TURNEN De nieuwe vloeroefe ning van Eythora Thorsdottir is geïn spireerd op Michael Jacksons Thriller. De 17-jarige turnster van Pax Haarlemmer meer sprong zater dag als een gracieuze zombie door Ahoy. Het NK meerkamp had allesbehalve een thriller. Daarvoor was Thorsdottir een klasse apart. Met een recordscore van 58.058 eiste ze de ti tel voor zich op. Be langrijker: bonds coach Gerben Wiers- ma kan niet meer om haar heen voor zijn olympische se lectie. De contouren van het vijfkoppige vrouwenteam voor Rio wordt steeds dui delijker. Céline van Gerner is na langdu rig blessureleed weer op het niveau van Londen 2012. Balkspe- cialiste Sanne We vers is boven alle discussie verhe ven, zeker na haar wereldscore van 15,650 in de toestel finale. Haar twee lingzus Lieke We vers, die een min der NK turnde, en Mara Titarsolej hebben concurren tie van Reina Belt man die verras send sterk voor de dag kwam. maandag 27 juni 2016 Assen Valentino Rossi stuurt zijn motor door de stromende regen in Assen. FOTO AP Zelden zal de TT-winnaar zó uit zinnig van vreugde zijn geweest als Jack Miller dit jaar. Emiel Poeiert Epke Zonderland wist zater dag niet te overtuigen, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39