Epke wil geen 'geouwehoer 10 DIEDERIK SMIT De wereld is reusachtiger dan je denkt. MOTORSPORT TT ASSEN Tot een uur voor de TT in Assen was het gisteren nog mooi weer. Regen zorgde uiteindelijk voor een Australische surprise: Jack Miller. Column „Ja, toch wel groot. Je weet dat West-Oekraïne gewoon een heel lastige tegenstander is, dus ik denk dat we trots kunnen zijn op de o-o." „Zeker, vooral in de eerste helft. Daar hebben we ook veel op ge traind afgelopen week." „Klopt, op onze oortjes hoorden we dat het bij Slovenië-Gibraltar ook o-o was, dus we wisten dat het voor ons voldoende was om door te gaan." „Jawel, maar je weet dat er tachtig landen meedoen en dat de acht tien beste nummers vier ook door gaan, dus wat dat betreft waren we blij dat Spitsbergen gisteren een goal maakte tegen Montene gro." „Ik denk dat niemand dat ver wacht had, maar dat is het mooie van voetbal: de onvoorspelbaar heid." „Nee, ik denk dat ze allebei onge veer even sterk zijn. Ik vond Span je ook goed spelen tegen de Frie zen." „Op papier zeker. Ik geloof dat we hierna Zweden of Londen kunnen treffen en daarna Moldavië, Groot-Ierland, Abchazië of Zuid-San Marino. Dus ja, de weg naar de achtste finale ligt open." Ik vond Spanje ook goed spelen tegen de Frie: Ga naar pzc.nl/gvr Peter Oosterbaan, circuitdirecteur van de TT, her haalt de vraag. „Of ik steeds naar de weersver wachting kijk? Nee, ik ben liever bezig met zaken waar ik invloed op heb. Ik bedoel, wat zou het voor zin hebben?" Daar heeft hij natuurlijk een punt. Het weer laat zich immers niet sturen en op het moment dat Oos terbaan deze uitspraak doet, duurt het nog zeker 48 uur voor de Mo- toGP-race begint. Dat de regen zondag een cruciale rol zou spe len, valt dan nog niet in te schat ten. Het weer was tot een uur voor de wedstrijd zelfs nog goed. Dat maakte het aangenaam voor de ruim 105.000 bezoekers gisteren. Voordat het echte spektakel was begonnen, genoot het Asser pu bliek al met volle teugen van de 86ste TT. Van de kwalificatie, van het oorverdovende lawaai van Wachtrij Het mag geen verrassing heten dat de Italiaan in Assen nog altijd fungeert als hoofdattractie. Veran deren zal dat nooit. De 37-jarige coureur belichaamt het heden en het verleden van de sport. Is popu lair bij jong, oud, Italiaan, Neder lander en Spanjaard. Zijn merchan- disestand is drie dagen lang geen moment zonder rij geweest. Assen houdt van Rossi en die liefde is wederzijds. De Italiaan komt graag naar de TT. Hij won er zeven MotoGP-races, waarvan de mooiste waarschijnlijk in 2015 toen rivaal Marc Marquez in een spetterend gevecht nipt werd ge klopt. „Dat was mijn beste week einde van dat jaar", stelde Rossi op de persconferentie na afloop. „Alles liep toen gesmeerd. Van de trainingen tot de pole en uiteinde lijk de overwinning." Titelprolongatie in Assen zou hem bijzonder goed uitkomen. De langsrazende motoren, van de bloedmooie reclamemeisjes en pitspoezen, van het bier. Maar bo venal van Valentino Rossi. De plekken in de olympische turnploeg zijn schaars. Epke Zon derland mag dan een status apar te hebben, de Fries bekende dat zaterdag ook bij hem de zenu wen door de keel gierden bij het betreden van Ahoy. De NK in Rotterdam had een extra lading, als eerste van twee kwalificatie wedstrijden voor het Rio-team. De selectiecriteria geven mannen- bondscoach Mitch Fenner en top sportmanager Hans Gootjes veel keuzevrijheid voor vijf plekken. Zonderland en Yuri van Gelder kregen als enigen in een vroeg stadium zekerheid. Min of meer, want de bondsbonzen doen naar buiten toe schimmig over de pro cedure, noemen liefst geen na men. Zonderland is duidelijker. „Naar de selectie is uitgesproken dat Yuri en ik in principe in het team voor Rio zitten. Tenminste, als we fit zijn en ons niveau laten zien", verklapte Zonderland.„Het enige verschil is dat nu al het ver trouwen is uitgesproken. 'Houd er rekening mee dat we naast Yu ri en Epke drie meerkampers no dig hebben', is er gezegd. De an deren weten dus dat ze niet een paar toestellen kunnen laten val len, want dan hebben we niets aan hen. Voor mij is het prettig dat ik richting Rio kan bouwen en de selectiewedstrijden mee neem als voorbereiding. Ik pro beer in Rio te pieken, niet hier. Voor mezelf wil ik de limietscore pakken en geen geouwehoer. Als ik hier met een score van 14 pun ten aan kom zetten, heb ik wel een probleem." Zonderland reikte zaterdag in de kwalificaties tot 15,2 punten. Geen score die de buitenlandse concurrentie schrik aanjaagt. maandag 27 juni 2016 @DiederikSmit Poule Q van Euro 2024 Het is half twaalf in Minsk, drie kwartier na de wed strijd en Nederland is vanavond groepswinnaar gewor den in poule Q van Euro 2024. Naast mij Jaïro Riedewald, hoe groot is de opluchting? Het viel me op dat jullie het vuur werk goed ontweken. Ik kreeg de indruk dat jullie tij dens de wedstrijd ook op de hoogte werden gehouden van wat er op het andere veld ge beurde. Toch bleef het nog lang span nend, want bij één tegengoal zouden jullie uitgeschakeld zijn geweest. Want had jij verwacht dat er in de groepsfase een doelpunt zou vallen? Je zit bij de laatste 78, in de vol gende ronde moet je tegen Groenland of Spanje. Heb je een voorkeur? Toch lijkt het erop dat jullie op papier aan de goede kant van schema zitten. Waterballet is ook R te machl Emiel Poeiert Bo Bendsneyder werd in de Moto 3-klasse ne gende. Dat was zijn bes te resultaat van het jaar. De 17-jarige Rotterdam mer is bezig aan zijn eer ste jaar in de Moto3. Assen Epke Zonderland meldde zich ziek af voor de rekstokfinale om de Nederlandse titel. Een domper, want hij had graag extra vlieguren willen maken. Marcel Luyckx Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38