eindelijk omarmd door Frankrijk II 3 EK IN CIJFERS hem afwees. Als 13-jarige vond Griezmann een omweg bij Real Sociedad, in Spaans Baskenland, een club die wél in hem geloofde. Atlético Madrid haalde hem jaren later op voor 30 miljoen euro, ter bevestiging dat de Fransen het he lemaal verkeerd hadden gezien. Toch bleef het huwelijk met de Franse nationale ploeg er eentje van pijntjes en littekens. „Ik voel me in het dagelijks leven soms meer Spanjaard dan Fransman", zei hij kort voor het EK nog in Le Parisien, een quote die nogal wat stof deed opwaaien. Maar nu brult het stadion in Lyon juist massaal voor hem. Zeker als Griezmann drie minuten na de gelijkmaker ook de 2-1 maakt, slim anticiperend op een terug kopbal van Olivier Giroud. Koel schuift de aanvaller de bal in de hoek, om wéér dol van vreugde richting de achterlijn te rennen. Wilde armgebaren, oerkreten, hysterisch dansje. Er zit ook opluchting en bevrij ding in opgesloten, na de zo moei zame eerste helft. Een benutte penalty van Robbie Brady zet de Fransen al binnen twee minuten onder immense druk, in een toer nooi dat toch al zo moeizaam ver liep voor de thuisploeg. Bijtend gefluit klinkt van de tribunes als de Ieren met een 1-0 voorsprong in de rust naar binnen gaan. Cruciaal is een noodgreep van Didier Deschamps in de rust. De bondscoach haalt controleur N'Golo Kanté naar de kant om zijn ploeg opnieuw grondig om Ik voel me in het dagelijks leven soms meer Spanjaard dan Fransman te gooien. Kingsley Coman gaat op de rechtervleugel spelen, Griezmann verhuist naar het cen trum, vlak achter diepe spits Gir oud, in een aanvallend soort 4-4-2 systeem. Voordat de Ieren hebben geanticipeerd op de om zetting, hebben de Fransen hun achterstand al omgebogen: 2-1. Griezmann staat ook aan de ba sis van de definitieve beslissing, zes minuten na zijn 2-1. Als een schicht duikt hij weg uit de rug van de Ierse verdediging, waarop Shane Duffy hem hardhandig te gen het gras schopt. De rode kaart is onvermijdelijk, het verzet van de Ieren is nu echt gebroken. finitief was afgeschud? De Honga ren moesten bijna vrezen voor een scenario zoals tijdens het WK 1986 in Mexico, toen de Rus sische voetbalmachine van wij len Valeri Lobanovski de Magya- ren verpletterde met 6-0. Bevrijdende treffer Zover kwam het gisteren niet, ze ker niet toen Hongarije na rust iets meer van zich afbeet. Zo moest Thibaut Courtois zich strekken op een schot van inval ler Adam Pintér. Niet veel later schoot Roland Juhasz nipt voor langs. Het bleef wachten op de tweede en bevrijdende Belgische treffer. Die kwam er in de 78ste minuut, van de net ingevallen Mi- chy Batsuahyi. Eden Hazard, bij de 2-0 de man van de assist, maakte er een minuut later 3-0 van. Yannick Carrasco zorgde voor de 4-0 eindstand. In Lille zal de ploeg vrijdag wor den gesteund door een enorme schare fans. Bovendien voelen ook de inwoners van Lille volop verwantschap met het buurland. Eden Hazard kwam er tot bloei bij de plaatselijke club, net als Di- vock Origi. De kleine Hazard verkondigde vorige week al de dagen af te tel len tot hij 'naar huis' mag. In Lil le, waar hij op 14-jarige leeftijd neerstreek op het internaat Do- maine de Luchin, kreeg hij de bij naam Le Phénomène opgespeld. Daar werd hij kampioen van Frankrijk, speler van het jaar en veroverde hij de Franse beker. En daar wil hij vrijdag zorgen voor een waar Belgisch volksfeest. Al voelt hij ook de immense druk op zijn schouders. „Maar vanaf nu zullen wij tel kens de favoriet zijn, als alles vol gens plan verloopt tot de finale", zei Wilmots al. „Dat is de conse quentie van in deze helft van het toernooischema zitten." De 47-jarige Wilmots ligt bij de Belgische media al weken zwaar onder vuur, maar dat lijkt hem alleen maar strijdvaardiger te maken. Wat dat betreft doet hij zijn bij Schalke 04 verdiende bij naam Das Kampfschwein deze da gen volop eer aan. Zijn vijftigste interland als bondscoach leverde overwinning nummer 34 op. Maar in België krijgt hij pas een schouderklopje als de ploeg op 10 juli de EK-finale speelt. maandag 27 juni 2016 ACHTSTE FINALES Zwitserland - Polen 1-1 (0-1,1-1). Po len wint na strafschoppen (4-5). 39. Blaszczykowski 0-1, 82. Shaqiri 1-1. Scheidsrechter: Clattenburg (Eng). Toeschouwers: 38.842. Gele kaart: Schar, Djourou (Zwitserland), Jedrze- jczyk, Pazdan (Polen). Zwitserland: Sommer; Lichtsteiner, Schar, Djourou, Rodriguez; Shaqiri, Behrami (77. Fernandes), Dzemaili (58. Embolo), Xhaka, Mehmedi (70. Derdiyok); Seferovic. Polen: Fabianski; Piszczek, Glik, Paz dan, Jedrzejczyk; Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski (101. Jodlo- wiec), Grosicki (104. Peszko); Milik, Le- wandowski. Wales - Noord-lerland 1-0 (0-0). 75. McAuley (e.d.) 1-0. Scheidsrechter: At kinson (Eng). Toeschouwers: 44.342. Gele kaart: Taylor, Ramsey (Wales), Dallas, Davis (Noord-lerland). Wales: Hennessey; Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor; Allen, Ram sey, Ledley (63. J. Williams); Bale, Vo- kes (55. Robson-Kanu). Noord-lerland: McGovern; Hughes, Cathcart, McAuley (84. Magennis), J. Evans; Davis, C. Evans, Norwood (79. McGinn); Ward (69. Washington), Laf- ferty, Dallas. Kroatië - Portugal 0-1 n.v. (0-0, 0-0). 117. Quaresma 0-1. Scheidsrechter: Velasco Carballo (Spa). Toeschou wers: 33.523. Gele kaart: W. Carvalho (Portugal). Kroatië: Subasic; Srna, Corluka (120. Kramaric), Vida, Strinic; Brozovic, Modric, Rakitic (110. Pjaca), Badelj, Pe- risic; Mandzukic (88. N. Kalinic). Portugal: Patricio; Cédric, Pepe, Fon- te, Guerreiro; Joao Mario (87. Quares ma), W. Carvalho, A. Silva (108. Perei- ra), Gomes (50. Sanches); Nani, C. Ro- naldo. Frankrijk - Ierland 2-1 (0-1). 2. Brady 0-1 (strafschop), 57. Griezmann 1-1, 61. Griezmann 2-1. Scheidsrechter: Rizzoli (Ita). Toeschouwers: 56.279. Rode kaart: 66. Duffy (Ierland). Gele kaart: Kanté, Rami (Frankrijk), Cole man, Hendrick, Long (Ierland). Frankrijk: Lloris; Sagna, Rami, Kos- cielny, Evra; Matuidi, Kanté (46. Co- man, 90+3. Sissoko), Pogba; Griez mann, Giroud (73. Gignac), Payet. Ierland: Randolph; Coleman, Duffy, Keogh, Ward; Brady, Hendrick, Mc Carthy (71. Hoolahan), McClean (69. O'Shea); Long, D. Murphy (65. Wal ters). Duitsland - Slowakije 3-0 (2-0). 8. Boateng 1-0,43. Gómez 2-0, 63. Drax- ler 3-0. Scheidsrechter: Marciniak (Pol). Toeschouwers: 44.312. Gele kaart: Kimmich, Hummels (Duitsland), Skrtel, Kucka (Slowakije). Duitsland: Neuer; Kimmich, Boateng (71. Höwedes), Hummels, Hector; Muller, Khedira (76. Schweinsteiger), Özil, Kroos, Draxler (72. Podolski); Gómez. Slowakije: Kozacik; Pekarik, Skrtel, Durica, Gyömbér (84. Salata); Hrosovsky, Skriniar, Hamsik; Kucka, Duris (64. Sestak), Weiss (46. Gre- gus). Hongarije - België 0-4 (0-1). 10. Alder- wereld 0-1, 78. Batshuayi 0-2, 79. Ha zard 0-3, 90+1. Carrasco 0-4. Scheidsrechter: Mazic (Ser). Toe schouwers: 30.000. Gele kaart: Kadar, Lang, Elek, Szalai (Hongarije), Vermaelen, Fellaini (Belgie). Hongarije: Kiraly, Lang, Juhasz (79. Böde), Guzmics, Kadar, Lovrencsics, Gera (46. Elek), Pintér (75. Nikolic), Nagy, Dzsudzsak, Szalai. België: Courtois, Meunier, Alderwerei- reld, Vermaelen, Vertonghen, Naing- golan, De Bruyne, Witsel, Mertens (70. Carrasco), Lukaku (76. Batshua yi), Hazard (81. Fellaini). Programma. Vandaag, 18.00 uur: Italië - Spanje. 21.00 uur: Engeland - IJsland. KWARTFINALES Programma. Donderdag: Polen - Por tugal. Vrijdag: Wales - België. Zater dag: Duitsland - Italië/Spanje. Zon dag: Frankrijk - Engeland/ IJsland. HALVE FINALES Programma. Woensdag 6 juli Polen/Portugal - Wales/België. Don derdag 7 juli: Duitsland/ltalië/Spanje - Frankrijk/ Engeland/IJsland. Finale op zondag 10 juli in Parijs. Antoine Griezmann N Het duel met Hongarije was voor Mare Wilmots zijn 50ste interland als bondscoach van de Belgen. De 0-4 van gister avond was de 34ste zege in die 50 wedstrijden met België.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31