f2s]aa% Wassen en reparatie V» \/an echte tapijten T'™« V.a. 8,90 p/m Actie is 6 dagen geldig U 20 ZEELAND Tel: 06 - 827 12 502 Wij zijn vaklui die uw tapijt weer als nieuw maken maandag 27 juni 2016 Jeanette Vergouwen Hulst/Veere De concerten door Het Zeeuws Or kest (HZO) en Jeugdorkest Neder land (JON) waren een weerspiege ling van het weer van het afgelo pen weekend. Soms overrompe lend, af en toe een frisse wind, af wisseling troef in programma en in belangstelling. Het weer was vrijdag zomers, de musici van HZO hadden er duide lijk zin in en het publiek was na afloop tevreden. De musici had den ook een voldaan gevoel. „We hebben lekker gespeeld, maar hoe En dat was dé dissonant van de avond. De akoestiek in de basiliek was abominabel kwam het over in deze basiliek?" En dat was dé dissonant van de avond. De akoestiek was abomina bel. Als de ruimte niet volledig ge vuld is met toehoorders, is de galm nog langer en klinken de vol le orkestklanken soms als donder slagen. En nog minder fijn is dat de klanken zich dan mengen. Het Zeeuws Orkest in de basiliek in Hulst, foto ronald den dekker Het programma bestond uit wer ken van Ravel. In het Alborada del Gracioso, vol Spaanse ritmes en melodieën, kwamen de klankuit barstingen als een wervelstorm door de ruimte gerold. In de suite Ma Mère L'Oye, gebaseerd op de verhalen van Moeder de Gans van Charles Perrault, kwamen de ver schillende instrumenten prachtig uit de verf. La Valse mag gespeeld worden in een fascinerende, dui velse werveling. De zeven walsthe- ma's ademen sensualiteit. De rit mewisselingen zijn moeilijk, maar Ivan Meylemans gaf deze verande ringen goed aan en laveerde zijn orkest langs alle klippen. De orkes tratie van Ravel van De Schilde rijententoonstelling van Moess- orgski is knap. Alle klankkleuren van de instrumenten worden inge zet en zowel de strijkersgroep als de hout-, koperblazers en de slag werkers verzorgden een mooie in terpretatie. Het JON concerteerde gisteren in de Grote Kerk in Veere als ka merorkest: 26 jonge en vooral en thousiaste musici, die staande mu ziek maakten. Het graag willen presteren straalde er van af en diri gent Jurjen Hempel was een rots in de branding. Hij maakte geen overbodige gebaren, maar gaf alles nauwkeurig aan. JON betreedt geen platgetreden paden, maar gaat op avontuur. Door de frisse aanpak kregen de bekende wer ken een net iets andere interpreta tie. Na het jeugdwerk Symfonie in C KV 128 van Mozart werd het tweede Hoornconcert van Haydn knap vertolkt door Rob van de Laar. Na de pauze werd overge schakeld naar een nog hoger ni veau. In het tweede hoornconcert van Mozart speelde de solist zui ver en met flair het zangerige maar ook het poëtische in de eer ste twee delen en het stormach tige en het galopperende ritme in het Rondo kwamen goed uit. Symfonie 22 (De Filosoof) van Haydn is een merkwaardig werk, met de dialogen tussen hoorns en althobo's en de fascinerende ko raalmelodie. Dit Adagio kreeg een fascinerende invulling, Het Me nuet werd ritmisch strak ge bracht, waardoor het Trio beter uitkwam. De twee presto delen contrasteerden mooi. Een heerlij ke uitvoering voor jong en oud. En in het publiek was de jeugd de ze keer ook goed vertegenwoor digd. Wanneer u dagelijks over uw oosterse tapijt loopt, is het onvermijdelijk dat er af en toe een schade aan is. Uw tapijt moet veel verdragen. Er wordt op gelopen, gekropen en wordt gestofzuigd en uitgeklopt en als uw tapijt er na verloop van tijd uitgeleefd uit begint te zien dan is het tijd om ons te bellen: Wij maken de kleuren van uw tapijten weer als nieuw. Wij repareren alle draa dj es en franjes aan uw tapijt. Wij wassen uw tapijt volgens oude Perzische tradities. Wij halen uw tapijt kosteloos bij u thuis op. Wij geven u een garantie op onze verrichtingen. Ons wassen en repareren is door experts erkent. korting op reparaties osteloos halen en brengen De eerste 10 bellers krijgen 10% korting OOSTERSE TAPIJTEN FARSHAD verkoop - wasserij herstelling van Oosterse tapijten 4811 NAA Breda Nieuwe Ginnekenstraat 21 GSM 06 - 827 12 502 Afwisseling troef bij concerten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20