Buitenlanders ontdekken City of Dance Laatste bingo voor de zomer Steun voor De Hoop 18 WALCHEREN City of Dance was volgens festivalbezoekers in 2015 het op één na beste dancefestival van Nederland. Ook in België, Duitsland en Engeland groeit de belangstelling. AutoTrack toont meer dan BOVAG garantie Buitenlanders ontdekken het Mid delburgse festival City of Dance. De belangstelling onder zowel Bel gische dj's als bezoekers is dit jaar aanzienlijk groter, zegt organisa tor Martin Priem. „Ook in Duits land en Engeland winnen we aan bekendheid." Op het dancefestival draaien dit jaar tien Belgische dj's - op een to taal van 150 op twee dagen. Vol gens Priem komen daardoor ook hun eigen fans naar Middelburg. In de kaartverkoop ziet hij dat in de regio's Aalst en Beveren grote aantallen kaarten worden gekocht. „Voor ons is dat een nieuwe markt." Mede door de buitenlandse be langstelling zijn al veel kaarten verkocht, zegt Priem. Driekwart is inmiddels weg. Dat geldt zowel voor de losse kaarten voor zater dag en zondag als voor de week endkaarten. Ook voor de camping is driekwart van de driehonderd plaatsen inmiddels verkocht. De camping is nieuw en ligt op een kavel vlakbij het aquaduct van de N57 onder het Kanaal door Walcheren. Op datzelfde terrein vindt dit jaar voor het eerst het be taalde deel van het festival plaats. In tegenstelling tot voorgaande ja ren is dat niet meer op Hof van Tange. Bovendien is het onder- Een misverstand is dat het gratis festival in de stad niet meer doorgaat. Juist wel! scheid tussen City of Dance Festi val (dat op zaterdag was) en Go Dutch Festival (voorheen op zon dag) vervallen. Het vernieuwde Ci ty of Dance beslaat twee dagen. De Go Dutch Stage is beide dagen vertegenwoordigd als onderdeel van City of Dance. De aanpassingen zijn volgens Priem nog niet bij iedereen goed doorgedrongen. „Daardoor kopen bezoekers soms een kaart voor en kel de zaterdag, omdat ze denken dat zondag Go Dutch is. Als ze ontdekken dat dat niet zo is, wil len ze alsnog ook een kaart voor zondag. Daardoor zien we in de verkoop van kaarten voor zondag een inhaalslag." Een ander misverstand dat Priem graag wegneemt, is dat door de verhuizing van Hof van Tange naar de rand van de stad, de gedachte leeft dat het gratis festi val in de binnenstad niet meer doorgaat. „Juist wel", benadrukt Priem. Op de Markt en omgeving vinden allerlei optredens, work shops en activiteiten plaats. Zoals een danswedstrijd, een master class voor jonge dj's en een schil deratelier voor jong en oud. City of Dance vindt plaats op za terdag 16 en zondag 17 juli. Op vrij dagavond 15 juli is er al een klein feestje voor de gasten op de cam ping. City of Dance bestaat inmid dels vijftien jaar en werd vorig jaar op de website Festivalchart door bezoekers van festivals geko zen tot op één na beste dancefesti val van Nederland. MIDDELBURG Activiteitenvereni ging Het Bastion houdt zaterdag 2 juli de laatste bingo voor de zo merstop. De bingo begint om 14.30 uur, de deur is open vanaf 13.45 uur. De kosten bedragen 5 eu ro. Het adres is Bastion 40 in Mid delburg. KORTGENE Vijftienduizend euro heeft het Luctor et Emer- go-team bij elkaar gefietst voor De Hoop, het evangelische cen trum voor professionele psychi sche hulp met onder meer twee locaties in Vlissingen. Daarvoor toerden de veertien deelnemers, elkaar aflossend in drie groepjes, in twee dagen 1.200 kilometer door Neder land. In de nacht van donder dag op vrijdag was het avon tuur begonnen met een rit over de afsluitdijk. Zaterdag trokken de vijftien teams door Zeeland. Via Zuid-Beveland, een stukje Walcheren en Noord-Beveland reden de groepen over Schou- wen-Duiveland terug naar Dordt, waar de hoofdlocatie van De Hoop is gevestigd. On der de deelnemende teams was één Zeeuwse delegatie, met de toepasselijke naam Luctor et Emergo. „Onze gasten worste len ook, en komen uiteindelijk boven. En dat geldt ook voor de fietsers", zegt Wietske Nijsse uit Goes. Zij is teamleider be handelteam en inloophuis van de Vlissingse locaties van De Hoop. „Voor het inloophuis hebben we geld nodig. Die loca tie is van giften afhankelijk." IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD KUNSTROUTE CheckCheck AutoTrack maandag 27 juni 2016 Belgen komen in Middelburg dansen Maurits Sep Middelburg Martin Priem, organisator MIDDELBURG Themadag rond Wallander Boekhandel de Drvk- kery in Middelburg houdt donderdag een themamiddag en -avond rond Wal lander, hoofdper soon en naamgever van de gelijknamige boeken en films van auteur Henning Man- kell. In de directiekamer van de Drvkkery (na de ingang direct links) zijn van 14.00 tot 21.00 uur films van Wallander te zien, de Brasserie van de Drvkkery ser veert een Zweeds koopavondmenu. MIDDELBURG Internationale Mod- derdag Speelhof Hoogerzael Speelhof Hooger zael houdt woens dagmiddag een Moddermiddag. Tijdens de middag kunnen kinderen spelen met aarde, zand en water en kunnen ze vies wor den. Er zijn diverse activiteiten, zoals een modderglijbaan, goudklompjes zoe ken, schminken en moddertaarten bak ken. Deelname aan de activiteiten is gra tis. Het evenement duurt van 13.00 uur tot 17.00 uur. WESTKAPELLE Hobbymarkt Op vrijdag 1, 22 en 29 juli en vrijdag 5, 12,19 en 26 augus tus vindt een hobby- markt plaats op de Markt in Westkapel- le. De hobbymarkt duurt van 11.00 uur tot en met 18.00 uur. Toegang is gra tis. RITTHEM Zeker twintig Ritthemers toonden zaterdag hun kunstwerken tijdens de tweejaarlijkse Kunstroute. Een op zienbarend aantal, voor een bescheiden dorp als Ritthem. „Ja, dat valt wel op", vonden ook kunstenaressen Christel Klapwijk en Yvonne de Bree. Ze wonen een paar deuren van elkaar af. Bovendien maakt ook de man van Christel, Cees van der Woude, kunst. Christel en Cees schilderen allebei, zij abstract, hij vooral portretten. Christel Klapwijk: „Na de eer ste Kunstroute bleek dat er veel meer mensen in ons dorp met kunst bezig zijn. 'Mogen we de volgende keer ook mee doen', vroegen ze. Zo is het gegroeid." Wat keramiste Yvon ne de Bree betreft, mag de Kunstroute elk jaar plaatsvinden. „Ik maak genoeg om elk jaar nieuw werk te laten zien." Ze toonde haar werk binnen en buiten in de tuin (foto). Maar vol gens Klapwijk is op verzoek van veel kunstenaars gekozen voor een tweejaarlijkse route. „Het aanbod is heel divers, maar we zijn geen professionals." foto ruben oreel BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur- T afeltennisactiviteit voor senioren. DOMBURG Weststraat, Markt, Ooststraat, Stations straat en Kerk straat, 10.00-19.00 uur - Seizoensmarkt KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal. MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade- laarstraat 26, 13.30-14.30 uur- Bewegingsgymnas- tiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met onder meer sjoelen en gezelschapsspel len. MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur - Boeken- en verzamelmarkt. OOSTKAPELLE Camping Ons Bui ten, 12.30-16.30 uur - Workshop Zeeuw se Dame schilderen. VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren. VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Ter Reede, Vredehof laan 370,14.00 uur -Zonnebloembin go; Jan van Goyen- laan 12,14.00-18.00 uur-Expositie'Laat de liefde regeren' van Marjon Mijnsber- gen; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night. VROUWENPOL DER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen. WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat, 10.00-17.00 uur - Expositie Sabi ne Beckmann. Het kopen van een auto is iets om naar uit te kijken. Zeker als je snel alle informatie duidelijk hebt. Bij AutoTrack vind je de meeste auto's met BOVAG garantie. Daarnaast checken we elke auto op meer dan I0 punten. En tonen we de juiste kilometerstanden. Als er iets niet klopt, komt een auto er bij ons niet op! Wel zo prettig, toch?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18