ZEELAND 17 Jong en oud komen aan hun trekken bij de PZC Familieloop HWllUELOOl Het ereschavot bij de PZC Familieloop is zaterdagmorgen niet alleen gereserveerd voor winnaars. Zodra de nummers één, twee en drie zijn gehuldigd, klimmen ook ande re atleten op het podium en wor den óók zij gefotografeerd. De PZC Familieloop is van en voor ie dereen. Het is een dag waarop ie dereen zich een topper voelt. Dat geldt voor Patrick de Vos, winnaar bij de wedstrijd over tien gend jaar kom ik weer terug, maar dan ga ik voor de vijf kilometer. Tien kilometer is toch wel lang en ik merk wel dat ik iets in moet le veren." Hulstaert is vol bewondering en luistert aandachtig naar de adviezen van De Voogd. De Middelburger heeft geno ten van de Familieloop. „Ik loop elke week één keer tien kilometer. Als ik gelopen heb, voel ik me heel fit. Dan kan ik de hele wereld weer aan. Man, ik zou nu nog wel een rondje kun nen." Ze lessen hun dorst, trekken hun trainingsjack aan en gaan op getogen naar huis. „Tot volgend jaar", roepen beiden in koor. De negende editie van de PZC Familieloop (568 deelnemers) op de nieuwe locatie in de nabijheid van CineCity in Vlissingen zit er op. De reacties zijn enthousiast. Soms is het even afzien geweest en vloeien er heel wat zweetdrup peltjes, maar even over de finish verschijnt op een ieders gezicht toch weer die lach. Voldaan ook dat de missie is volbracht 'Wat ben je toch een topper', roept speaker Diane Schuit vervolgens. Zo is het maar net. kilometer, maar zeker ook voor de 90-jarige Cor de Voogd en de 75-ja- rige Caesar Hulstaert, de num mer laatst en nummer voor laatst. Ze komen bijna drie kwartier later binnen, maar het applaus is er niet min der om. De kranige atle ten oogsten alom res pect. „Ik kan alles nog bewegen", zegt De Voogd niet zonder trots, waarna de man uit Burgh-Haamstede even en kele kniebuigingen doet. „Dit was de negende keer dat ik mee deed. Dit is hartstikke leuk. Vol- maandag 27 juni 2016 De start van de PZC Familieloop op het nieuwe parkoers bij CineCity in Vlissingen. fotos ruben oreel fAMILICLÖOP Patrick de Vos, de winnaar van de tien kilometer bij de PZC Familie- ich een topper Cor de Voogd in actie op de boulevard in Vlissingen tijdens zijn wedstrijd over de tien kilometer. Te laat voor de start en dan ook nog de loopschoenen ver geten. Dan maar op slippers... Jan Dagevos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17