Ook 42ste editie Lokerse Feesten trekt grote artiesten II II Medewerkers van Philips op zoek naar ander werk ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Vrienden Denny MacTaggart houden whiskyproeverij om hem te helpen Denny MacTaggart (39) uit Hulst was naam aan het maken in de whiskybranche in Schotland. Tot hij dit jaar alles verloor in een brand. zaterdag 25 juni 2016 In Clinge werd gisteren een whiskyproeverij gehouden voor Denny MacTaggart. fotoronald den dekker helpen. Zo heeft hij dankzij acties van hen al een autootje en laptop kunnen kopen. „Van Paul de Schrijver van Zeeland Supply heb ik werkschoenen gekregen en van Zaman nieuwe sportschoenen. Ie dereen is harstikke lief, maar het is toch raar om ineens 'een goed doel' te zijn." Gisterenavond orga niseerden zijn drie vrienden Gino Pardon, Nico de Keyeser en Willy de Brouwer een whiskyproeverij met tombola in café Joreka De Troubadour in Clinge. Gino Par don: „Wij hebben een whiskyclub in Clinge en mogen Denny altijd vragen proeverijen te geven. Toen we hoorden wat er gebeurd was, zijn we meteen begonnen met het organiseren van deze avond. We hopen dat het veel geld opbrengt, maar Denny is met alles tevre den." MacTaggart: „Ik hoop vooral dat iedereen een leuke avond Wij kunnen Denny altijd alles vragen. We wisten meteen dat we hem nu moesten helpen —Gino Pardon, vriend heeft. Dat de mensen niet alleen komen om mij te 'sponsoren'. Ik organiseer veel en vind het niet erg om in de belangstelling te staan, maar dit is toch heel an ders..." Met het opgebrachte geld wil MacTaggart onder andere meu beltjes aanschaffen, zodat hij een start kan maken met zijn nieuwe leven. „Veel mensen zeggen me dat spullen niet belangrijk zijn. Maar ik kan je vertellen: sommige dingen mis je wel. Zoals foto's en souvenirs." Hoe zijn toekomst eruit ziet, weet MacTaggart niet. „De goed koopste optie is om bij mijn ouders te blijven en te sparen, zo dat ik weer op mezelf kan gaan wonen. Maar als ik in de whisky branche wil blijven, is terugkeren naar Schotland de beste optie. Dus ik moet of een carrièreswitch maken of ik vertrek weer." Gertie de Boey Hulst „Alles is weg. Mijn bedrijf, mijn huis, mijn spullen, mijn whisky' s.Ik moet terug vanaf nul begin nen. Gelukkig heb ik hartstikke Mijn bedrijf, mijn huis, alles weg... Ik moet terug bij nul beginnen Denny MacTaggart lieve ouders en vrienden die mij daarbij helpen", vertelt Denny MacTaggart. Omdat zijn woon- en werkplaats in Schotland op 29 april volledig afbrandde, woont hij weer bij zijn ouders in Hulst. MacTaggart: „Ik slaap op mijn oude zolderkamer, met een 'Brave- heart' poster boven mijn hoofd. Als veertigjarige vrijgezel. Bizar, maar het is niet de eerste keer dat ik weer vanaf nul begin." De me de-organisator van muziekfestival Vestrock refereert naar het faillis sement van zijn café L'Entree in Hulst. Maar zijn schouders laten hangen en denken dat de wereld hem tegenzit, doet hij niet. „Al moet ik toegeven dat ik nu een beetje in een zwart gat zit. Net na de brand kon ik mijn zinnen nog verzetten met Vestrock en de Highland Games, maar nu wil ik echt weer aan het werk. Helaas krijg ik overal te horen dat er voor studenten wel werk is, maar voor veertigers niet. Ik heb gezegd dat ik desnoods voor een studententa rief wil gaan werken, maar dat mag blijkbaar niet. Hopelijk vind ik snel een leuk baantje, zodat ik weer verder kan met mijn leven." Gelukkig heeft MacTaggart ge noeg vrienden en familie die hem De woning en werkplaats van Denny Mac Taggart in Schotland gingen begin mei in vlammen op. foto denny mac taggart Bob Maes Lokeren (B) Faithless, Kygo, Jeugd van Tegen woordig, Marco Borsato, Slayer, Limb Bizkit, Van Morrison. Het affiche van de Lokerse Feesten, dit jaar van 5 tot en met 14 augus tus, is opnieuw om de vingers bij af te likken. De Wase stad gaat over zes we ken weer tien dagen op slot. Het festivalterrein is namelijk niet op ergens op een achterafveldje, maar midden in het centrum van Lokeren. Ook voor de 42ste editie is de organisatie erin geslaagd en kele wereldtoppers naar de stad vlak over de Zeeuws-Vlaamse grens te trekken. Uiteraard is er ook oog voor de Belgische arties ten. Niet de minsten treden op: Tegelijkertijd staan de Fonnefeesten in Lokeren op het programma onder meer Zornik, Trixie Whit ley, Arno, The Sore Losers, Baltha zar, Selah Sue, Tourist LeMC, Lost Frequencies, Hooverphonic en hun voormalige zangeres Noé- mie Wolfs. Zij is een van de publiekstrek kers op de openingsdag (vrijdag 5 augustus), samen met Jeugd van Tegenwoordig en de vorig jaar wereldwijd doorgebroken dj Ky go. Faithless sluit het tiendaagse festival op zondag 14 augustus af. Tijdens de Lokerse Feesten is er meer te beleven in de stad, want ook de Fonnefeesten staan op het programma. Daarnaast is er de kermis, van waaruit de Lokerse Feesten in 1975 zijn ontstaan. Het hele programma is te vin den op www.lokersefeesten.be. Wout Bareman Terneuzen De laatste tientallen medewerkers van Philips Terneuzen zijn op zoek naar ander werk. Op 1 novem ber sluit de ooit zo bloeiende fa briek van Philips Lighting voor goed de deuren. De productie is de afgelopen jaren - als laatste de starters voor tl-lampen - overgehe veld naar Pila in Polen. In de vestiging aan de mr. F.J. Haarmanweg werken nu nog 65 mensen. Ooit waren het er 1150. Toen Philips in 2014 besloot de vestiging te sluiten werkten er nog 77 mensen. Wethouder Jack Begijn (economie) van Terneu zen, die zich bekommerde om het lot van de Philips-medewerkers, had eerder deze week een gesprek met de interim-directie. „Van de 77 mensen van toen hebben er in middels twaalf ander werk gevon den, drie lopen stage bij een ander bedrijf, vijf willen een eigen zaak beginnen en vijf hebben zich ge meld voor vervroegd pensioen." Begijn wees er donderdag tij dens de raadscommissie Bestuur en Middelen op dat Werk en Vak manschap momenteel druk bezig is met de begeleiding van de me dewerkers naar ander werk. Tij dens een recente interne jobbeurs bleken vooral uitzendbureaus be langstelling voor hen te hebben. Denny geeft de moed niet op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95