Geen Nexit na Brexit Jan van Puyvelde weg bij De Warande Vöge\ 2 ZEELAND Provinciaals? „Kijkt u uit voor de meeuw?" Bij de Hema in Vlissingen krijg je tegenwoordig standaard een waarschuwing bij de befaamde Hema-worst. Want de meeuw zit buiten. En wacht. Verboden de vogels te voeren Vogels ZLM geeft miljoenen terug P. VAN EIJZEREN B.V. OVERLAST VAN VOGELS niet voeren a.u.b. ^K'jbofo Commentaar Britse en Europese ambtenaren zitten voorlopig niet zonder werk. Voor het losmaken van Groot-Brittannië uit de Europe se Unie moeten zij zo'n 80.000 pagina's aan akkoorden door ploegen en eventueel vervangen door lossere afspraken. De Britten zaten dus goed aan de EU vast. Je kunt ook zeggen: de structuur van de Europese Unie is veel te ingewikkeld. Maar dat is van later zorg. Nu is het vooral zaak rust in de tent te houden. Daarbij helpt het niet als regeringleiders meteen vooruit vluchten. Zoals Franqois Hol- lande. De Franse president ziet zijn land vooroplopen bij de nieuwe start die Europa zou moeten maken. Dat is precies de reactie die het euroscepticisme aanwakkert. Mark Rutte doet het slimmer. Voor hem is 'niet verdiepen en niet versnellen' de les van de Brexit. Dat is de goede toon. De 27 resterende landen moeten laten zien dat er geen man overboord is. Dat Europa rustig koers houdt. Ook als on verhoopt nog een land voor uittreding kiest. Een Europa dat zich een tijdje gedeisd houdt, is misschien niet spannend voor eurofie- len, maar het is goed voor het draagvlak bij neutrale burgers. Groepen die het vuurtje willen opstoken, zoals de PW met een re ferendum over een Nexit, of de SP met een referendum over een Eu ropean Union Light, zijn gevaarlijk bezig. Zij liften onbeschaamd mee op een trend die naar chaos leidt. Voorstanders van het lidmaat schap van Groot-Brittannië hebben al genoeg handtekeningen bij een om een nieuw referendum op de politieke agenda te krijgen. Zo dreigt het repeterende referendum te ontstaan, pure waanzin. Als de stem van het volk om de vier jaar klinkt, is het al moeilijk genoeg de lange beleidslijnen uit te zetten die een voorwaarde zijn voor politie ke, economische en sociale stabiliteit. In Groot-Brittannië dreigt het repeterende referendum te ontstaan, pure waanzin Jan van Puyvelde stapt per direct op als voorzitter van gemeen schapscentrum De Warande in Sint Jansteen. De inwoner van het Belgische De Klinge zegt dat privé- redenen aan dat besluit ten grond slag liggen. Van Puyvelde heeft de overige bestuursleden deze week inge licht over zijn vertrek. Volgens hem heeft de (politieke) commo tie van de laatste maanden over het al dan niet wijzigen van de sta tuten van het gemeenschapscen trum niets met zijn besluit te ma ken. „Het is puur vanwege veran derende privéredenen", aldus Van Puyvelde. „Het bestuur was ver rast en vroeg me aan te blijven, maar het is definitief. Ik ben met veel plezier voorzitter geweest." Volgens bestuurslid Fons Dobbe- laer gaat De Warande zo snel mo gelijk op zoek naar een vervanger voor Van Puyvelde. „Wie dat wordt en wanneer dat bekend is, is nu nog speculeren." Hij onder- Er is bij De Warande geen vuiltje aan de lucht schrijft dat het bestuur verrast was over de beslissing van de Belg. „Het loopt goed bij De Wa rande, we hebben onlangs een goed gesprek gehad met de gebrui kers." Hij bezweert dat er geen on enigheid tussen bestuursleden is. „Er is bij De Warande geen vuiltje aan de lucht." Almanak In Zeeland mag de Provinciale Zeeuwse Courant dan een ge vestigde naam zijn, zo nu en dan wordt pijnlijk duidelijk dat dit buiten de provincie soms anders ligt. Zo wil de afkorting PZC in België nogal eens op de lachspieren werken, om rede nen die wij hier niet zullen ont hullen. Binnenlands zorgt de volledige naam soms voor mis verstanden. „Provinciaalse Cou rant, zei u?" Hopelijk toch niet, aangezien onder provinciaals ook verstaan wordt: benepen, niet ruimdenkend, burgerlijk... Bibliotheek heringericht Sander Dekker op bezoek Geen besluit over containers SINT JANSTEEN Achtste editie van solexrace e worden steeds bru taler, zegt de bedrijfs leider. Duiven die binnenlopen, dat I kenden ze al bij de Hema, maar vanmorgen kwam de eerste meeuw binnenwande len. Op de afdeling Food rekent Barbara Elich uit Vlissingen een broodje worst af. „Kijkt u uit voor de meeuw?" Stoere kerels willen die waarschuwing nogal eens weglachen, zegt ze. „Dan moet die meeuw vroeger op staan! Dat overkomt mij niet! Even later zie je ze terug met een leeg broodje. Of helemaal geen broodje meer. Er zijn men sen die dan een nieuw broodje worst eisen." De meeuwen nestelen op de daken van de flats in de binnen stad. Prachtige broedplek. Water om in te badderen is er op het Spuiplein. En voor voedsel moet je bij de Hema zijn, of bij Vis- amy op het Bellamypark, of bij bitte nicht füttern GOES De Zeeuwse verzekeraar ZLM heeft een recordbedrag van 6,7 miljoen euro uitgekeerd aan pakketkorting. Het bedrijf kijkt elk jaar in juni wie er meerdere verzekeringen heeft en in aan merking komt voor acht procent pakketkorting over de jaarpre mie. In totaal gaat het om 6,7 mil joen euro, 400.000 meer dan in 2015.112.050 van de ruim 220.000 klanten krijgen geld terug. Diverse types demo machines beschikbaar! Neem contact op voor een demonstratie: Johan Wouters 06 19568088 tuin- parkmachines zaterdag 25 juni 2016 ii Bob Maes Sint Jansteen Fons Dobbelaer Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN De bibliotheek aan de oost- kolk in Terneuzen is vanaf maandag 4 juli bijna twee weken gesloten. Dat is no dig voor een herschikking van de collectie. De afde ling met romans op de bega ne grond wordt uitgebreid en anders ingedeeld. Daar zijn straks ook de informa tieve boeken te vinden. De eerste verdieping wordt in gericht als lees- en studie ruimte. Vrijdag 14 juli is de bieb weer open. TERNEUZEN Staatssecretaris Sander Dekker (onderwijs) bezoekt op maandag 4 juli Zeeuws- Vlaanderen. Hij gaat onder meer in gesprek met ge meentebesturen en direc ties van de vier middelbare scholen over de toekomst van het voortgezet onder wijs in de regio. De scholen willen meer Rijksgeld om de gevolgen van het dalende leerlingenaantal op te van gen. Dekker reageert tot nu toe terughoudend. SLUIS De Sluise gemeenteraad neemt nog geen besluit over het plaatsen van on dergrondse containers langs de West-Zeeuws- Vlaamse kust. De raad zou donderdag praten over het voorstel van B en W om aan de kust dergelijke contai ners te plaatsen. Een meer derheid van de raad wil ech ter eerst meer onderzoek naar de kosten van alterna tieve opties, zoals semi- ondergrondse exemplaren. In Sint Jansteen rijden dins dag voor de achtste keer so lex- en oldtimerbrommers rond. De aanvang is om 17.15 uur. Er zijn prijzen voor de meest originele deelne mers en voor degene die na 25 minuten de finish pas seert. Na de solexrace be gint om 19.00 uur de jaarlijk se wielerkoers. De meeuw Ondine van der Vleuten Vlissingen Vorig jaar heeft de gemeente Vlissingen op verschillende plaatsen aan de boulevard posters verspreid met de op roep vogels niet te voeren. „Verschillende ondernemers hebben aangegeven zo'n pos ter te willen hebben. Die gaan we binnenkort afgeven", zegt woordvoerder Indra Paasse. „En we zijn op dit moment aan het nadenken over locaties om borden te plaatsen met een verbod om vogels te voe ren. Waarschijnlijk komen die bij De Punt te staan, bij de Oranjemolen, het standbeeld van Michiel de Ruyter, het De Ruyterplein, het Bad- en Nolle- strand en bij De Naald, boven aan de Coosje Buskenstraat." Of ook het Bellamypark en de binnenstad een verbodsbord krijgen, wordt nog overwogen. MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Internet: www.vaneijzeren.nl Quistenburg 21 4454 PZ Borssele Tel.: (0113) 352040 Fax:(0113)352259 Email: inf06fvaneijzeren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93