Feest op en rond het water Stormjager Paul Begijn Stormjager Paul Begijn Topklinische zorg in België goedkoper dan via Goes Drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten willen door uitbreiding samenwerking met België kwaliteit, betaalbaarheid en bereikbaarheid zorg blijven bieden. Frequent ziekenbezoek in Goes vergt al gauw eigen vervoer en kost veel tijd en geld Frans Kempenaars is dit jaar gekozen tot Havenman van het jaar. Kempenaars is algemeen directeur van Trinseo. Trinseo is een plasticverwerker die zich als eerste op Maintenance Valuepark in Terneuzen vestigt. De bekendmaking van de Havenman van het jaar is traditiegetrouw de start van de Terneu- zense Havenfeesten. Dit jaar echter werd de start ook aangegrepen om de Multratug 29 en 30 te dopen, de nieuwste slepers van Multraship. De Havendagen duren tot en met zondag. Als jongetje was hij doodsbang voor onweer. Nu jaagt hij met zijn camera stormen achterna. Bolleboos Nick uit Tholen is zo goed in aardrijkskunde dat hij naar de olympiade in China mag. Zeeuws-Vlaanderen moet een vol waardig ziekenhuis behouden met voor de streek onmisbare spe cialisaties. Een zieken(huis)be- zoek in Goes vergt al gauw eigen vervoer en kost veel tijd en geld. Een deel van de Zeeuws-Vlamin gen haalt nu de basiszorg over de grens en ZorgSaam neemt de zie kenhuiszorg voor zijn rekening. Topklinische zorg is vlak over de grens beschikbaar. Om die keuze mogelijkheid en kwalitatief goede zorg te kunnen behouden, heeft Zeeuws-Vlaanderen een zieken huis nodig dat vitaal en toekomst- bestendig is. Dat schrijven de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten aan de Commissie Toekomstige Zorg Zeeland, die momenteel een toe komstvisie ontwikkelt. De drie ge meenten hadden behoefte aan een reactie op de uitwerking van de plannen die nu gaande is. Zeeuws-Vlaanderen heeft een lange traditie van goede zieken huiszorg gekoppeld aan thuis- en ouderenzorg, een goede samen werking van regionale zorgaanbie ders én met de medische zorg in België. En dat moet zo blijven, vin den de gemeenten „Dit doen we los van de andere Zeeuwse ge meenten, omdat we ervan over tuigd zijn dat Zeeuws-Vlaanderen qua zorglandschap een wezenlijk andere regio is dan Walcheren en de Oosterschelderegio", lichten de drie toe. Ze benadrukken dat ze goede zorg dichtbij, zoals die momen teel wordt aangeboden, willen be houden. De gemeenten wijzen er fijntjes op dat Zeeuws-Vlamingen hun regio alleen kunnen verlaten als ze (tol) betalen. „Frequent zie- ken(huis)bezoek in Goes vergt al gauw eigen vervoer en kost veel tijd en geld. Opschaling van zorg dusdanig dat onze inwoners ver der het land in moeten, gaat dus ten koste van de betaalbaarheid en bereikbaarheid en indirect van de kwaliteit van zorg. Bij de verde re vormgeving van de zorg in Zee land dient hiermee rekening te worden gehouden." ZorgSaam en zorgverzekeraar CZ hebben al eerder aangegeven dat een ziekenhuis in de regio Zeeuws-Vlaanderen alleen een kans van slagen heeft als het meer is dan een zogenoemd 'systeem ziekenhuis'. Alleen een volwaar dig ziekenhuis is aantrekkelijk voor patiënten en medisch specia listen. Tot nu toe lukte dat vooral dank zij de samenwerking met de top klinische, universitaire ziekenhui zen in Vlaanderen. De gemeenten vinden het voor de hand liggend dat op die ingeslagen weg wordt voortgegaan. „Zeker nu het ADRZ samengaat met het Erasmus Me disch Centrum." ZorgSaam Ziekenhuis moet de ruimte krijgen om de samenwer king met de Belgische zorg te be nutten. Maar dat vraagt dus wel om een volwaardig ziekenhuis dat een aantrekkelijke samenwer kingspartner is. Weekend zaterdag 25 juni 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZEELAND 4 'Behoud van volwaardig ziekenhuis is noodzaak' Wout Bareman Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 92