Gunst blijft in eindsprint net buiten top 10 De start van een mooi vooruitzicht Veerhaven 23 BARRY VAN DER HOOFT Bi www.woneninveerhaven.nl arcus zaterdag 25 juni 2016 BROUWERSDAM Dave Gunst uit Yerseke heeft zich net niet bij de beste tien kunnen scharen in het Nederlands kampioenschap wielrennen voor beloftes. De Zeeuwse coureur kwam gistera vond in de massasprint op de Brouwersdam als elfde over de meet. Alain de Smit uit IJzendij- ke eindigde net ver achter Gunst op de 24e plaats in de massas print. In de 161 kilometer lange wed strijd kwam er nauwelijks teke ning in de strijd. Er waren diver se vluchtpogingen, maar gevaar lijke verschillen ontstonden er niet. In de massasprint gaven de SEG Racing-rijders Fabio Jakob- sen (eerste) en Tim Ariesen (tweede) het grote blok van het Rabobank Development Team het nakijken. Gunst kwam als derde Rabo-renner over de meet. In de wegwedstrijd voor vrou wen kwam Lindy van Anrooij uit Kapelle gisteren op de 83e plaats over de streep. Ze finishte in een groep van zo'n twintig renster op bijna vijf minuten van winnares Anouska Koster. Zij won een sprint-a-deux van Janneke Ensing. Tien seconden daarachter won Marianne de Vos de sprint van het peloton. Vandaag worden de laatste twee wedstrijden gereden van het NK op Goeree-Overflakkee. Om 8.30 starten de grote man nen al voor hun NK over 212 kilo meter. De Zeeuwse starters zijn de Roompot-renners Antwan Tolhoek, Brian van Goethem, Jo hnny Hoogerland en Nick van der Lijke. Namens de Belgische formatie Wanty Groupe Gobert start Marco Minnaard. De finish van de profs wordt al rond 13.30 uur verwacht. Een uur later vertrekken de eli tes zonder contract. Ook in dat peloton vertrekt een contingent Zeeuwen, zoals Hans Dekkers (IJ- zendijke), Michaël de Jong (Kort- gene), Michiel Jumelet (Bruinis- se), Eloy Raas ('s-Heer Hendrik skinderen), Michel Stroosnijder (Hansweert), Pieter Vette (Hein- kenszand) en Ramon Vleugel (Goes). Zij rijden 172 kilometer. Column Y~ Hè hè. Na twee weken ge vuld met overwegend ma tige potjes gaat het EK van daag echt beginnen. In de achtste finales is het gelukkig eindelijk er op of eronder, nadat we deze week afscheid hebben genomen van acht deelnemers. Oekraïne, Rusland, Roemenië; daar heeft hier toch niemand een traan om gelaten? Het afscheid van Zweden viel me zwaarder. Niet door Isaksson, Larsson of Jansson, maar door de geadopteerde zoon van Zweden. Zlatan Ibrahimovic was aan zijn laatste kunstje in het geel en blauw bezig en had een plek bij de laatste zestien of acht op dit EK verdiend. Het had het toernooi nog wat extra kleur gegeven. Want er is maar één echte Zlatan. Probeer hem maar eens te kopië ren; het lukt niet. Het regent inge vingen bij de Zweed, die geniale dingen kan doen met een bal maar ook net zo vaak de onbegre pen vedette acteert. Het was laatst geen moeilijke keuze bij het filmfestival in Ter- neuzen. We gingen naar de docu mentaire over Zlatan (en lieten de film over de pedante, zongebruin de superster Ronaldo met zijn blinkende auto's links liggen). De film over de Zweed met Balkan- bloed gaf een aardig inkijkje in zijn jonge jaren als voetballer. Een kerel die overtuigd was van zijn ei gen kwaliteiten, liep te mokken als hij niet speelde, in oorlog was met verdedigers maar bovenal ge woon een bijzonder begaafde voet baller was. Op het EK in Frankrijk werd Zla tan de afgelopen weken omringd door middelmatige voetballers. Zlatan trok soms twee, drie tegen standers naar zich toe, maar zijn ploeggenoten deden er niets mee. Tegen België scoorde hij fraai, het doelpunt werd afgekeurd. En zo eindigde zijn tijd als international in mineur, maar vooral een paar wedstrijden te vroeg. Het zou heel mooi zijn als hij toch nog één keer het geel en Gewoon, omdat het kan. Omdat hij Zlatan is. blauw van zijn land aantrekt. Op 6 september alsjeblieft, in Solna, in het eerste duel van de WK-kwa- lificatie. Om die avond dan Neder land, het land waar hij echt door brak als prof, nog een lesje te le ren. Na die reeks overtuigende overwinningen in nietsbetekenen de oefenpotjes, staat Oranje dan dankzij Zlatan weer met beide be nen op de grond. Gewoon, omdat het kan. Omdat hij daar zin in heeft. Omdat hij Zlatan is. Een voetballer waar er echt maar één van is gemaakt. Luxe zuid gelegen appartementen en penthouses met vrij uitzicht over de Westerschelde Pal aan het water Vanaf 199.000,- v.o.n. Meer informatie en aanmelden: Locatie informatiecentrum Projectontwikkeling: Verkoop: STAD KJ ZEELAND Neestens T 0113 - 21 11 47 T 0113 - 57 31 00 Informatie centrum oen kee atan wonen met mooi vooruitzicht Kruiningen DOMBURt MIDDELBURG VLISSINGEN ;esterschelde- TERNEUZEN nvm makelaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83