Hoop Serpent op marine gevestigd Ambassadrice aidswezen krijgt lintje IOUWEN-DUIVELAND 11 Stichting Dierenhulp bestaat deze maand tien jaar Na hulp aan een gewonde koolmees, wordt de vrijwilligster gebeld voor een dode duif Als er een dier op Schouwen-Duiveland in nood is, is het maar een belletje naar de Dierenhulpstichting en de vrijwilligers op de dierenambulance rijden er direct naartoe. Deze maand bestaat de stichting tien jaar. prichtser van de Dierenhulp stichting Ria Engelen weet nog goed dat ze in 2006 be gonnen met een startkapitaal van 250 euro. „Af en toe kregen we een bijdrage van mensen die ons inschakelden. Dat deden we in een potje, zodat we de volgende actie weer konden be talen", vertelt ze. Deze maand bestaan ze tien jaar en eigenlijk is er in al die tijd maar weinig veranderd. De stich ting draait nog steeds op vrijwilli gers en giften. Daarvan moeten ze alles betalen. Van brandstof voor de ambulance, tot voer, ontsmet tingsmiddel en kooien. Marianne van Nes uit Nieuwer- kerk rijdt twee dagen per week in de dierenambulance. „Ik ben er mee begonnen toen ik met pen sioen ging", vertelt ze. „Zo kan ik mijn tijd nuttig besteden." Van Nes heeft net een koolmeesje op gehaald bij mensen thuis in Zierik zee. „Ze was door een kat meege nomen, maar gelukkig lijken de verwondingen mee te vallen. Mis schien vliegt ze vanmiddag weer weg. En als dat niet lukt, brengen we haar naar de vogelopvang in Middelburg." Ze brengt het vogel tje naar het asiel, waar de Dieren hulpstichting een ruimte gebruikt om gewonde dieren op te vangen. Het beestje krijgt daar in een bak je even de tijd om van de schrik te bekomen. Even later wordt de vrijwillig ster opgepiept voor een dode duif in Burgh-Haamstede. Omdat hij is geringd gaat Van Nes ook op zoek naar de eigenaar. „Die vinden het vaak fijn om te weten waarom er één niet meer terug komt." Behalve een heleboel vogels hel pen de vrijwilligers ook allerlei an dere dieren. „Katten, honden, egels en konijnen...", somt Enge len op. „We trekken ons het leed van elk dier aan en doen er alles aan om ze te helpen." De Dierenhulpstichting viert het tienjarige bestaan op zaterdag 23 juli met een jubileummarkt op plein Montmaertre in Zierikzee. Op de markt zullen onder meer streekproducten en tweedehands spullen worden verkocht. Er zal ook een loterij worden gehouden en een ambulance met vrijwilli gers aanwezig zijn. De opbrengst van de marktverkoop gebruikt de stichting voor de dieren. Het schap vraagt de marine de noodzakelijke werkzaamheden te combineren met een oefening van de duikers in de Grevelingen. Past dat niet in het schema en duurt het te lang, dan wordt wellicht een professioneel duikbedrijf inge schakeld, veronderstelt Wierks. „De afspraak met duikcentrum De Kabbelaar is dat zij ons infor- Ons is niets bekend van onregelmatigheden aan Le Serpent meren als ze onregelmatigheden aantreffen. Dat is, voor zover ik weet, niet gebeurd." Derhalve is het schap zich er niet van bewust dat het vijf jaar geleden voor de duiksport afgezon ken schip drastisch aan een onder houdsbeurt toe is, zegt Wierks. Es sentiële onderdelen voor een veili ge duik zijn kapot, waaronder een markeringsboei, een geleiderails op het wrak en zogeheten de- co-stangen voor veilige tussen stops na een lange duik op 23 me ter diepte. Ook zijn openingen deels dichtgeslibd. De Kabbelaar is een sportduikor- ganisatie en mag de mankemen ten zelf niet verhelpen, op straffe van 15.000 euro boete. De foyer van dorpshuis De Schut- se zat vol met vrienden, familie en bekenden ter gelegenheid van haar 15-jarig jubileum bij de Pola van der Donck Stichting. Al thans, dat dacht Martens. Maar de burgemeester had voor haar een koninklijk lintje (Lid) in de Orde van Oranje-Nassau in petto. Als waardering voor haar tomeloze in zet voor aids-weeskinderen in Zambia. Martens is sinds 2001 bestuurs lid en ambassadrice van de Pola van der Donck stichting. De orga nisatie werd in 1999 opgericht ten behoeve van de opvang van kinderen van ouders die zijn over leden zijn aan aids. Ze ondernam onder meer een gesponsorde voet tocht naar Santiago de Compostel- la. Van haar inzamelingsacties kon in het Zambiaanse Palabana een kinderdorp worden gereali seerd, met een eigen school. Het Palabana Kinderdorp werd 1 mei 2005 geopend door de eer ste president van Zambia, Ken neth Kaunda en de in 2013 overle den Pola van der Donck. Momen teel leven 68 kinderen in de leef tijd van 6 tot 22 jaar in het dorp. In totaal zijn er 80 (roulerende) plaatsen beschikbaar. Zambia telt zo'n miljoen aids wezen, vertelt Martens. Zij ziet het dorp in dat perspectief aller minst als een druppel op de gloeiende plaat. „Eerder de drup pel die de waterval in beweging zal zetten." Vorig jaar werd ze vanwege haar inzet gekozen tot 'één van de 10 van MAX', een lijst van de meest inspirerende ouderen van Nederland. Trouwerie Merrie Mie Kanaalstraat 59 Oost-Souburg tel: 0118-441243 info@merriemie.nl ww w .merriemie .nl zaterdag 25 juni 2016 'Wij helpen elk dier op het eiland dat lijdt' Elodie Kint Zierikzee Vrijwilligster Marianne van Nes van de Dierenhulpstichting helpt een gewonde koolmees, foto-s elodie kint Van Nes: „Een dood dier oprapen is nooit leuk, maar ik vind het vooral vervelend dat mensen ze aanrijden en zo achterlaten." Verbazing alom bij het Natuur- en Recreatieschap De Grevelin- gen over de mankementen en onveilige situatie aan het duik- wrak Le Serpent. Maar daar wordt gelijk werk van gemaakt om dat zo snel mogelijk te ver helpen, verzekert woordvoerder Carolien Wierks. Marcel Modde Scharendijke —Carolien Wierks, Grevelingenschap „Ik ben sprakeloos." Meer dan dat kreeg de 76-jarige Anne Martens uit Burgh-Haamstede er even niet uit toen ze Gerard Rabelink in vol ornaat op zich af zag stappen. De burgemeester grinnikte om de geslaagde ver rassing: „Heeft iemand mis schien een glaasje water voor mevrouw?" Marcel Modde Burgh-Haamstede Anne Martens was blij verrast met haar lintje, foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81