Geen Nexit na Brexit Vier aanhoudingen in Schouwse drugszaak a Vogel 2 ZEELAND Provinciaals? „Kijkt u uit voor de meeuw?" Bij de Hema in Vlissingen krijg je tegenwoordig standaard een waarschuwing bij de befaamde Hema-worst. Want de meeuw zit buiten. En wacht. Verboden de vogels te voeren Vogels ZLM geeft miljoenen terug P. VAN EIJZEREN B.V. OVERLAST VAN VOGELS niet voeren a.u.b. ^K'jboto Commentaar Britse en Europese ambtenaren zitten voorlopig niet zonder werk. Voor het losmaken van Groot-Brittannië uit de Europe se Unie moeten zij zo'n 80.000 pagina's aan akkoorden door ploegen en eventueel vervangen door lossere afspraken. De Britten zaten dus goed aan de EU vast. Je kunt ook zeggen: de structuur van de Europese Unie is veel te ingewikkeld. Maar dat is van later zorg. Nu is het vooral zaak rust in de tent te houden. Daarbij helpt het niet als regeringleiders meteen vooruit vluchten. Zoals Franqois Hol- lande. De Franse president ziet zijn land vooroplopen bij de nieuwe start die Europa zou moeten maken. Dat is precies de reactie die het euroscepticisme aanwakkert. Mark Rutte doet het slimmer. Voor hem is 'niet verdiepen en niet versnellen' de les van de Brexit. Dat is de goede toon. De 27 resterende landen moeten laten zien dat er geen man overboord is. Dat Europa rustig koers houdt. Ook als on verhoopt nog een land voor uittreding kiest. Een Europa dat zich een tijdje gedeisd houdt, is misschien niet spannend voor eurofie- len, maar het is goed voor het draagvlak bij neutrale burgers. Groepen die het vuurtje willen opstoken, zoals de PW met een re ferendum over een Nexit, of de SP met een referendum over een Eu ropean Union Light, zijn gevaarlijk bezig. Zij liften onbeschaamd mee op een trend die naar chaos leidt. Voorstanders van het lidmaat schap van Groot-Brittannië hebben al genoeg handtekeningen bij een om een nieuw referendum op de politieke agenda te krijgen. Zo dreigt het repeterende referendum te ontstaan, pure waanzin. Als de stem van het volk om de vier jaar klinkt, is het al moeilijk genoeg de lange beleidslijnen uit te zetten die een voorwaarde zijn voor politie ke, economische en sociale stabiliteit. In Groot-Brittannië dreigt het repeterende referendum te ontstaan, pure waanzin ZIERIKZEE Drie mannen in de leeftijd van 22 en 24 jaar zijn aan gehouden door de politie vanwe ge drugshandel. Ze zijn afkomstig uit Zierikzee en Burgh-Haamste- de. Ook een koper van drugs is aangehouden. De politie betrapte begin juni een 24-jarige man uit Zierikzee toen deze cocaïne verkocht. De ko per daarvan is direct opgepakt, ter wijl de dealer later in Bruinisse is aangehouden. In de woning van de dealer, in Zierikzee, werden co caïne en hennep gevonden. Daar naast werden de auto, sieraden ter waarde van 11.000 euro en geld in beslag genomen. Onderzoek leidde naar een man (24) uit Burgh-Haamstede die zich met de Zierikzeeënaar in han del in drugs bezighield. Bij een huiszoeking zijn verdovende mid delen, geld, een balletjespistool en boksbeugel gevonden. Naast de man van 24 werd ook een 22-jari- ge man aangehouden die op het zelfde adres woonde. De politie heeft verschillende af nemers van verdovende middelen gehoord. Daaruit blijkt dat de man uit Zierikzee al langer actief was op het gebied van handel in Bij de drugsdealer zijn 'n auto, sieraden ter waarde van 11.000 euro en geld in beslag genomen cocaïne, XTC en hennep op Schou wen. De twee mannen uit Burgh zijn vrijgelaten. De man uit Zierik zee is voorgeleid en blijft nog ze ker dertig dagen vast zitten. Almanak In Zeeland mag de Provinciale Zeeuwse Courant dan een ge vestigde naam zijn, zo nu en dan wordt pijnlijk duidelijk dat dit buiten de provincie soms anders ligt. Zo wil de afkorting PZC in België nogal eens op de lachspieren werken, om rede nen die wij hier niet zullen ont hullen. Binnenlands zorgt de volledige naam soms voor mis verstanden. „Provinciaalse Cou rant, zei u?" Hopelijk toch niet, aangezien onder provinciaals ook verstaan wordt: benepen, niet ruimdenkend, burgerlijk... Koken met Koopmans Toeren over de Jan Raas-route VZOS sluit seizoen af Gratis koffieconcert in Sint Adriaankerk e worden steeds bru taler, zegt de bedrijfs leider. Duiven die binnenlopen, dat I kenden ze al bij de Hema, maar vanmorgen kwam de eerste meeuw binnenwande len. Op de afdeling Food rekent Barbara Elich uit Vlissingen een broodje worst af. „Kijkt u uit voor de meeuw?" Stoere kerels willen die waarschuwing nogal eens weglachen, zegt ze. „Dan moet die meeuw vroeger op staan! Dat overkomt mij niet! Even later zie je ze terug met een leeg broodje. Of helemaal geen broodje meer. Er zijn men sen die dan een nieuw broodje worst eisen." De meeuwen nestelen op de daken van de flats in de binnen stad. Prachtige broedplek. Water om in te badderen is er op het Spuiplein. En voor voedsel moet je bij de Hema zijn, of bij Vis- amy op het Bellamypark, of bij bitte nicht füttern GOES De Zeeuwse verzekeraar ZLM heeft een recordbedrag van 6,7 miljoen euro uitgekeerd aan pakketkorting. Het bedrijf kijkt elk jaar in juni wie er meerdere verzekeringen heeft en in aan merking komt voor acht procent pakketkorting over de jaarpre mie. In totaal gaat het om 6,7 mil joen euro, 400.000 meer dan in 2015.112.050 van de ruim 220.000 klanten krijgen geld terug. Diverse types demo machines beschikbaar! Neem contact op voor een demonstratie: Johan Wouters 06 19568088 tuin- parkmachines zaterdag 25 juni 2016 Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE De Koopmans Blauwe, een exclusief aardappelras uit 1934, staat vanmiddag cen traal tijdens een kookde monstratie op de Wil lemshoeve bij Zierikzee. Koks van restaurant De Vierbannen gaan tussen 14.00 en 15.00 uur toveren met de aardappel, die oor spronkelijk ook op de Wil lemshoeve is ontwikkeld. Aansluitend is er een proe- verij, in het kader van de Week van de Akkerbouw. 'S-HEERENHOEK Op zondag 3 juli wordt de Jan Raas-route officieel ge opend. De gemeente Borse- le organiseert daarvoor in samenwerking met Stich ting Wielercomité 's-Heeren- hoek een drietal toertoch ten. De routes zijn 101,55 en 25 kilometer lang en star ten tussen 9.00 uur en 12.00 uur in de Heeren straat in 's-Heerenhoek. De route van 101 kilometer gaat over de gehele Jan Raas-route. NIEUWERKERK De Christelijk Gemengde Zangvereniging VZOS uit Oosterland geeft op maan dag 27 juni een concert ter gelegenheid van de afslui ting van haar muzikale sei zoen. Het koor zal onder an dere enkele liederen uit het oratorium Jeruzalem en Jo zef ten gehore brengen. Het optreden vindt plaats in woonzorgcomplex Steen- zwaanshof in Nieuwerkerk en begint om 19.30 uur. DREISCHOR Ter gelegenheid van het 125-jarige bestaan van het Haags Symfonie Orkest Eu terpe wordt er morgen een gratis koffieconcert gege ven in de Sint Adriaankerk in Dreischor. Het concert start om 11.30 uur. Het duurt tot ongeveer 13.00 uur. De meeuw Ondine van der Vleuten Vlissingen Vorig jaar heeft de gemeente Vlissingen op verschillende plaatsen aan de boulevard posters verspreid met de op roep vogels niet te voeren. „Verschillende ondernemers hebben aangegeven zo'n pos ter te willen hebben. Die gaan we binnenkort afgeven", zegt woordvoerder Indra Paasse. „En we zijn op dit moment aan het nadenken over locaties om borden te plaatsen met een verbod om vogels te voe ren. Waarschijnlijk komen die bij De Punt te staan, bij de Oranjemolen, het standbeeld van Michiel de Ruyter, het De Ruyterplein, het Bad- en Nolle- strand en bij De Naald, boven aan de Coosje Buskenstraat." Of ook het Bellamypark en de binnenstad een verbodsbord krijgen, wordt nog overwogen. MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Internet: www.vaneijzeren.nl Quistenburg 21 4454 PZ Borssele Tel.: (0113) 352040 Fax:(0113)352259 Email: info®vaneijzeren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79