PARTICIPATIE GORS TIJDENS CHALLENGER ZEELAND WELZORG NAAMDRAGER WHEELCHAIR TOURNAMENT DRIEKLEUR CHALLENGER ZEELAND 11 Tijdens het evenement zullen cliënten van Gors, mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, op diverse plekken worden ingezet. In de horeca, bij de printservice, bij de op- en afbouw en de aankleding van het terrein. Esther benadrukt dat Gors de cliënten niet alleen tijdens de Challenger, maar ook in het algemeen in de samenleving centraal wil stellen. "De Challenger biedt hiervoor een platform, maar de verschillende betrokken partijen komen buiten dat ook nader tot elkaar. We kijken hoe we het rendement en eikaars netwerk op een andere manier kunnen benutten. Hoe kunnen we duurzaam verbindend ondernemen? We gaan het gesprek graag aan met bedrijven." halen met dit soort initiatieven. Daarom staat er voorafgaand aan de Challenger nog een pitch op het programma. Daarin wordt verteld wat er tijdens het event staat te gebeuren en wat er van hen verwacht wordt. Sander: "We hebben begrip voor hun situatie en weten dat het aanpassing vergt. Maar in de praktijk hebben we gezien dat iedereen er van groeit. Robbin vat het goed samen: "Voor cliënten is een zinvolle dagbesteding heel belangrijk, dan voelen ze zich een waardevol mens. En daar biedt Gors een steuntje bij in de rug." We schuiven aan tijdens een van de laatste overleggen voordat Driekleur Challenger Zeeland begint. Sander van Buren van de Chal lenger, regiomanager Esther van den Brink en communicatieadviseur Robbin Gilijamse van Gors bespreken de laatste organisatorische zaken en nemen de afspraken over de deelname van Gors aan de Challenger door. Sander licht dit nog uitgebreider toe: "Het is een win-win situatie voor iedereen die we inzetten in het kader van de participatie. We hebben 165 sponsorpartners van bedrijven waarvan meerdere met 50 fte. Het is een uitdaging voor hen om met de participatiewet aan de slag te moeten. Wij willen hen laten zien dat iedereen hiervan groeit. Niet alleen de cliënten, maar ook de medewerkers van Gors en van de bedrijven zelf. We hebben uit ervaring gemerkt dat bedrijven trots zijn dat deze mensen bij hen rond lopen. Gors wordt steeds meer als een volwaardig partner gezien." Alle partijen beseffen dat ze mede werkers wel uit hun comfortzone Niet alleen het reguliere tennis, maar ook het rolstoeltennis is vertegenwoordigd tijdens Driekleur Challenger Zeeland. Welzorg is gespecialiseerd in aangepast sporten en is als organisatie naam- dragervan het Internationaal Welzorg WheelchairTournament. Dit toernooi is het enige internationale rolstoeltoernooi op gravel in Neder land. Als het aan Angelique Geijp ligt, mag dat best veranderen en komt er nog meer aandacht voor aangepaste sporten. Angelique is accountmanager regio Zuidwest bij Welzorg en heel enthousiast over aangepast sporten. "Rolstoeltennis is naast rolstoelbas ketbal en e-hockey het grootst in Nederland en wordt op hoog niveau beoefend. Het is serieus topsport. Is het voor de meeste mensen al een uitdaging zich van a naar b te bewegen in een rolstoel, dan komt er bij het sporten ook nog eens bij dat je een arm moet vrij maken voor een racket. Een hele uitdaging. Hetzelfde geldt voor het gebruik van een handbike. Je armen zijn eigenlijk helemaal niet gebouwd om op die manier belast te worden. Maar het is heel mooi dat het voor mensen met een lichamelijke beperking toch mogelijk gemaakt wordt zo serieus met de sport bezig te kunnen zijn." Mensen met een beperking moeten volgens Angelique een aantal drempels over. "Bij Welzorg willen we dat er geen drempel is. We zijn actief bezig met de sociale inclusie; we willen het aangepast sporten meer onder de aandacht brengen en mensen motiveren te gaan sporten. Je kunt bij Welzorg zelfs een sportrolstoel lenen of huren en kijken of het iets voor je is. Sport brengt verbroedering. Een evenement als de Challenger is een mooie kans om te laten zien dat het aangepast sporten goed geïntegreerd kan worden een dergelijk toernooi." In het kader daarvan is er tijdens het toernooi op 2 juli een internationale rolstoeldemonstratie waarbij Monique Kalkman aanwezig is. Zij is meervoudig wereld- en Paralympisch kampioene in het rolstoeltennis. Angelique hoopt dat er meer mensen geïnteresseerd raken in het aangepaste sporten. "Sporten is voor iedereen goed, in beweging komen is altijd beter dan stilzitten." Rolstoeltennissers moeten tegelijker tijd hun rolstoel bewegen en hun racket hanteren. Daar is een goed ontwikkeld bovenlijf voor nodig. Rolstoeltennissers maken gebruik van heel lichte en wendbare rolstoel en. Het rolstoeltennis is, behalve dat de spelers in een rolstoel zitten, op één punt anders dan het reguliere tennis. De bal mag maximaal twee keer stuit en voordat hij wordt teruggeslagen. ZATERDAG 25 JUNI 2016 Foto: Gors CARLOS ANKrH IVAN KINDT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76