u 20 ZEELAND Zeeuws duo in nationale selectie Van Drongelen verlengt bij Sparta EK VOETBAL RODE DUIVELS A In de zomer van 2009 tekende Ist- van Bakx een drie jarig contract bij Racing Genk. De aanvaller uit Vlissingen kwam in Belgisch Lim burg uiteindelijk maar tot drie competitie duels. Hein Vanhaeze- brouck, de trainer die hem mee had genomen van Kortijk, werd al snel ontslagen. En wat ook niet meehielp, was dat Bakx voorin concurren tie had van een zeven tienjarig supertalent met een babyface: Kevin de Bruyne. „Ik had tijdens de eer ste trainingen weinig tijd nodig om te zien hoe goed hij was", blikt Bakx terug. „Op dat mo ment weet je niet of hij de top gaat halen, dat is van zoveel factoren af hankelijk. Maar voor Wil je veel geld verdienen, dan moet je niet naar Helmond Sport komen. PAARDENSPORT Zeeland is met twee dressuuramazones hof leverancier van het Nederlands Young Ri ders team voor het Europees kampioen schap. Die titelstrijd wordt van 29 tot en met 24 juli in het Spaanse Oliva (Valencia) gehouden. Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen met haar merrie Esperanza en Jeanine Nieuwen- huis (foto) uit het Walcherse Serooskerke met de ruin TC Athene maken deel uit van het uit vier combinaties bestaande team van bondscoach Tineke Bartels. Lotte Meulendijks (Heeze) met MDH Ohio en Janine Nekeman (Hasselt) met Vlingh zijn de overige leden van het Nederlands kwartet. Thalia Rockx, dochter van de senio- renbondscoach Joh an Rockx uit Essen, is met Verdi de la Fazenzda voor volgende maand aangewezen als reserve. Springtour Indeling België staat morgenavond in de achtste finales van het EK tegenover Hongarije. Een aantal Zeeuwse voetballers kijkt met belangstelling naar Rode Duivels waar ze mee en tegen hebben gespeeld. Voetballer Rick van Drongelen heeft zijn contract met Sparta met een jaar verlengd. De prof uit Axel staat nu tot medio 2019 on der contract bij de Rotterdamse eredivisio- nist. Begin vorig jaar tekende hij als zestien jarige B-junior zijn eerste contract, dat hem tot medio 2028 aan de club verbond. Sinds dien heeft hij een stormachtige ontwikke ling doorgemaakt. Afgelopen seizoen be kroonde hij dat met vijftien duels in het eer ste van Sparta, dat kampioen werd van de Jupiler League. „Afgelopen seizoen heeft hij aan iedereen laten zien wat wij eigenlijk al wisten: de jeugdopleiding heeft weer een groot talent voortgebracht", zegt trainer Alex Pastoor op de website van Sparta. „Het is een speler met heel veel potentie, die zich bij Sparta in de juiste omgeving bevindt om zich verder te ontwikkelen." zijn leeftijd was hij bela chelijk goed. Ik kon het wel goed met Kevin vin den. We hebben veel ge lachen samen. Volgens mij vond hij het wel mooi, 'dien Ollander'." Bakx leerde De Bruy ne kennen als een jon gen met een mening. „Ik vond hem niet las tig. Je kon duidelijk zien hoe je met hem om moest gaan. Kevin was geen meeloper. Dat ken merkt de echte topspe- ler, denk ik. Als Zlatan of Ronaldo in het veld vindt dat het niet gaat zoals het zou moeten gaan, dan laten ze zich ook gelden. Kevin was Ik heb de echte Kevin dit EK nog niet gezien zinnig, in de goede zin van het woord. Hij deed de dingen die hij goed vond in plaats van al leen maar te doen wat een trainer goed vindt." Geen meeloper. Eigen zinnig. Juriën Dam kan zich wel vinden in die woorden. De Terneuze- naar speelde tussen 2000 en 2005 met De Bruyne in de jeugd van AA Gent. Ze werden vrienden en zagen el kaar ook buiten het voet balveld. De Bruyne lo geerde wel eens in Ter- neuzen en andersom bleef Juriën Dam ook wel eens bij de familie De Bruyne logeren. „Ik bleef een keer bij hem slapen en de volgende dag speelden we één tegen één", vertelt Dam. „Ge loof het zaterdag 25 juni 2016 Thibaut Courtois Kevin de Bruyne Barry van der Hooft Helmond Sport- trainer Roy Hendrik- sen bij zijn entree als hoofdtrainer in Helmond. Morgen staat hij voor het eerst voor de groep. VOETBAL 20 Na vijf kwalifica tiewedstrijden door heel de pro vincie valt mor gen de ontkno ping van de Springtour Zee land 2016. Twin tig combinaties strijden in Nieuw- en Sint Joosland in de fi nale voor de titel van Zeelands beste springrui ter. Alle combina ties beginnen de strijd met een blanco strafblad. De finale begint, na de springwed- strijd van De Kroo Ruiter sport, circa 16.00 uur. 1 Op vrijdag 1 juli worden de nieu we klasse-inde lingen van het Zeeuwse ama teurvoetbal ge publiceerd. Dat maakte de KN VB gisteren be kend. Op die dag weten de eersteklassers tot en met de vijf- deklassers wie hun tegenstan ders zijn. De Zeeuwse hoofd klassers (Hoek en Vlissingen bij de mannen en IJ- zendijke bij de vrouwen) moe ten een dag lan ger wachten. Voor zijn leeftijd was De Bruyne belachelijk goed Juriën Dam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57