16 ZEELAND PAUL BEGIJN COMMUNICATIE-BOSWACHTER EN STORMCHASER Hij stapt het etablissement binnen en zegt dat de wind zuidwest is; windkracht drie. Paul Begijn is een beetje gestrest. Hij verwacht de komende dagen zwaar weer en dat bezorgt hem veel adrenaline. De geborenTerneuze- naar had altijd al iets met de natuur. Van toen hij pakweg vijf jaar was al. Later groeide die fascinatie alleen maar. Hij onderhield jarenlang de tuin van oma, nadat zij haar heup had gebroken en met dat onderhoud steeds meer moeite kreeg. Dat pro ces van zaadje tot bijvoorbeeld een tomaat of een komkommer boeide hem. En later eigenlijk al les dat met de natuur te maken had. Hij is dus al een paar jaar in z'n element als 'communica tie-boswachter' (zo heet dat nu eenmaal) van de statige, maar in vloedrijke vereniging Natuurmo numenten met zo'n 700.000 le den. De Delta is zijn werkgebied, het Nationaal Park Oosterschelde voorop. Dat werk in het prachtige landschap geeft hem alle tijd om naar boven te kijken, naar de aan stormende wolken aan de einder. Want dat komt er nog eens bij: Paul Begijn is ook idolaat van wat zich boven 'zijn' natuurpark en de andere natuurgebieden afspeelt. Hij is een zogeheten stormchaser, die met een twaalftal gelijkgestem den jacht maakt op supercellen, crawlers, wallclouds, shelfclouds en meer van die dingen. In veel ge vallen gaat het om onweersbuien, die in het mooiste geval lekker uit de hand lopen. Begijn en zijn ma ten gaan ver om die unieke weer- verschijnselen in beeld te breng en. Tot in Zuid-Duitsland als het moet. „Niet zo fanatiek. Maar m'n ouders namen me wel regelmatig mee naar het bos. Ieder jaar huur den ze een huisje in de bosrijke omgeving van de Veluwe. Daar re gen we pindaslingers voor de vo gels en lokten we eekhoorntjes naar de voederplek. En met m'n vader ging ik vissen, op de Otheense kreek en later op de Westerschelde. Ik heb wel altijd die voorliefde gehad voor alles wat groeit en bloeit. De zee, het landschap, de vogels, de natuur. M'n oma had een boerderij in Westdorpe; daar gingen we spe len. En ik vond het prachtig om de moestuin van m'n oma te zaterdag 25 juni 2016 Wout Bareman Die liefde voor de natuur... Van huis meegekregen? 'Als jongetje was ik doodsbang voor onweer' Paul Begijn foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53