Wat vinden we ervan? 'Boel moet op de schop, minder kan 4 NI Volgt na de Brexit een Nexit? Deze krant vroeg mensen op straat naar hun mening. VOOR TEGEN Vanachter houten ta fels in Wynnstay Arms in Ruabon kij ken twintig kerels triomfantelijk naar een televisie boven de toog. Ze krijgen geen genoeg van de herha lingen van het nieuws. Vooral de beelden van een lijkbleke premier David Cameron zorgen voor ver tier in het dorpje in Noord-Wales. Allen stemden voor een Brexit. „Leuk hè, hoe zijn vrouw Saman- tha bijna huilt", zegt Andrew Rowliy. De 55-jarige elektricien maakt geen grapje. „Ze heeft alles wat haar hartje begeert, krijgt straks een schitterend pensioen, maar loopt nu te grienen. Wat weet zij van afzien? Niets." Nigel Farage kan op meer waar dering rekenen. De leider van het nationalistische UKIP krijgt ap plaus als hij in beeld komt. „Onze nieuwe leider!" Rowliy stemde nooit. „Politiek interesseert me niets", geeft hij toe. „Maar Farage zegt exact wat ik denk. De EU? De toekomst? Geen idee. Ik stemde Leave om immigra tie een halt toe te roepen. De Po len nemen hele wijken over." Als hem wordt voorgehouden dat de enige buitenlanders in Ruabon werken voor de lokale shoarma zaak, haalt hij zijn schouders op. „Wat niet is, kan nog komen." Zijn argwaan tegen Oost-Euro peanen valt enigszins te begrij pen. Ruabon, 4.274 inwoners, draagt de sporen van economisch verval zoals zoveel dorpjes in Wa les. De eens zo bloeiende kolen mijn is verdwenen. Andere tak ken van industrieën verdwenen ook. De werkloosheid ligt hoog, al doen de trotse inwoners alsof hun neus bloedt. „Arm?", herhaalt Dave Roberts (63) de vraag in The Vaults, een stokoude kroeg. „We hebben drie pubs, een hotel en een club. El ders zijn zulke tenten op de fles gegaan." Ook Roberts, een part time beveiliger, stemde voor een afscheiding van de Europese Unie. EU? De toekomst? Geen idee „De boel moet gewoon op de schop", zegt hij recalcitrant. „Ik wilde Cameron en dat arrogante Brussel op hun nummer zetten. Over de gevolgen denk ik niet na. Misschien moet ik over tien jaar bekennen dat het een vergissing zaterdag 25 juni 2016 het politiek en financieel voordeliger om bij de EU te horen. Zo staan we sterker tegen wereldmachten als Rusland. Maar als de recht se partijen in Nederland net zo hard gaan schreeuwen als in Engeland, ben ik bang dat wij zullen volgen." beurt? Ineke Venema (58) „Er worden nu beslissingen in Brussel ge nomen waar wij in Nederland niet achter staan. Ik zeg wel eens: geef ons geld niet aan de Grieken, maar aan de zieken. Ik denk dat de ouderenzorg een stuk beter was ge weest wanneer wij niet in de EU zaten. Er moet wel samenwerking blijven tussen Europese lan den, bijvoorbeeld op het gebied van veiligheid. Als we een terrorist in Rotterdam kunnen op pakken die eerder in Frankrijk een aanslag heeft gepleegd, is samenwerking fantastisch. Maar als land blijf ik liever op mezelf." En dan nu onze Dave de Winter (37) „Ik vrees dat bij een Nexit het asielbeleid verhardt en onze grenzen dichtgaan. Daar ben ik tegen. We moe ten mensen opvangen die hulp nodig hebben. Uit de EU stappen is geen slimme zet. Voor een heleboel landen is In Ruabon (Wales) stemden ve len voor vertrek uit de EU. Wales profiteert flink van steun van de Europese Unie. Deson danks koos de bevolking mas saal voor een Brexit. Geert Langendorff Ruabon —Andrew Rowliy stemde Leave

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4