Middelburg blijft stroom kopen uit Noorse waterkrachtcentrale WALCHEREN 11 Fotograaf Ton Stanowicki maakt serie van karakteristieke Middelburgers Mindfulness graferen. Meestal mag Stanowicki zijn gang gaan. „Maar voor ik ze op de foto zet, wil ik even met ze kletsen. El kaar onder het genot van een kopje koffie wat beter leren kennen." Dat is het geheim achter de ontspannen mo dellen. „Mensen voelen zich na zo'n gesprek vertrouwd bij mij." Inmiddels heeft de Middelburgse fotograaf al zo'n veertig mensen voor de serie weten te strikken. Uiteinde lijk wil hij er samen met dichter Rob van Hese een boek van maken. „Hij kan een persoon treffend verwoor den in een paar korte zinnen", aldus Stanowicki. Maar het boek komt er voorlopig nog niet. De fotograaf wil eerst nog zeker twee keer zoveel por tretten schieten. „Ik heb al een hele lijst met mensen die ik nog wil aan spreken." Bijzondere mensen uit Middelburg vastleggen op beeld, zodat ze voor altijd bewaard blijven. Dat is het doel van Ton Stanowicki met zijn fotoserie. Laat het portret het portret maar zijn, zegt Ton Stano wicki alsof het een tegel spreuk is. De Middelburg se fotograaf zet voor zijn serie Stadsgezichten bijzondere men sen in de binnenstad van Middel burg op de foto. Zonder iets in scène te zetten, in een relaxte houding. „Ik wil dat mensen naar voren komen zoals ze zijn", zegt hij. De fotograaf kwam op het idee voor de serie tijdens zijn dagelijkse wandeling door het centrum van Mid delburg. „Bepaalde mensen vielen me meer op dan anderen. Door hun hou ding, kleding of bijzondere uiterlijk", vertelt hij. „Er zijn een hoop karakte ristieke figuren in Middelburg en ik ben altijd benieuwd naar het verhaal achter zo'n persoon." Sinds ongeveer een jaar spreekt hij mensen op straat aan met de vraag of hij ze mag foto- Een onderzoek in opdracht van Greenpeace wees uit dat Middel burg stroom met certificaten van Noorse waterkrachtcentrales in koopt. Er bestaat echter een leven dige handel in zulke certificaten. Daardoor bestaat de kans dat Mid delburg groene stroom inkoopt die eigenlijk 'grijs' is en bijvoor beeld uit een kolencentrale komt. De SP stelde dit aan de kaak bij B en W Middelburg verwerpen kritiek SP op inkoop groene stroom-certificaten het college. Dat houdt echter vol dat sprake is van groene stroom. Het certificaat ('garantie van oor sprong') garandeert dat. Wel zijn B en W zich ervan bewust dat met het doorverkopen van certifi caten grijze stroom wordt ver- groend. En dat dat 'de goedkoop ste manier van duurzaam inko pen' is. Maar, stelt het college, Middelburg voldoet wel aan de wettelijke eisen. Overigens werkt Middelburg mee aan een onder zoek van de Zeeuwse gemeenten naar de mogelijkheid om groene stroom in te kopen die wel leidt tot extra inspanningen van de elektriciteitsproducenten om nog meer 'hernieuwbare energie' op te wekken. 'En die misschien wel van Zeeuwse oorsprong is', merkt het college daarbij op. Zomertraining 2016 www.meditotiezeeland.nl Trouwerie Merrie Mie Kanaalstraat 59 Oost-Souburg tel: 0118-441243 info@merriemie.nl ww w .merriemie .nl zaterdag 25 juni 2016 'Laat het portret het portret zijn' De fotograaf bewondert Leen Loef die vanuit de Rand stad naar Middelburg verhuisde om een galerie te beginnen. Stanowicki vindt Kaisa de Kam een stoere jongevrouw. „Rijdt ze ook nog eens een customized Harley!" Stanowicki over Willy van Houten: „Ze lijkt een fragiele vrouw, maar maakt zich sterk voor de kunst." Alle foto's van deze reeks kunt u bekijken op stanowicki.com onder het kopje 'Stadsgezichten'. Stanowicki wou Michiel van Amerongen in de serie vanwe ge zijn nette kleding en hagelwitte baard, fotos ton stanowicki Elodie Kint Middelburg Ton Stanowicki. De gemeente Middelburg gaat door met het inkopen van groe ne stroom die volgens de certifi caten is opgewekt in Noorse waterkrachtcentrales. B en W verwerpen de kritiek van de SP dat deze stroom niet groen is. Maurits Sep Middelburg De OPRUIMING van de zomercollectie is begonnen!! (m.u.v. de basiscollectie) EXCLUSIEVE DAMESMODE Lange Zelke 48, Vlissingen Tel. 0118-412119 8 sessies maandagavond (2,5u) 4 juli t/m 29 aug. 2016 Gapinge Joke de Vrieze psychosociaal therapeut Tel. 06-22868392

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48