Veel Vlissingers tegen woningen in Nollebos Zwitsers trommelen als boeiende uitdaging 10 WALCHEREN Muzikaal festival op Vlasmarkt Middelburg Naudts en de haren riepen deze week vele tientallen mensen op om naar de bijeenkomst te ko men, waarin de projectontwikke laar van Ecoparks de plannen voor het eerst in het openbaar uiteen zette. Zoals de meeste mensen al wisten, omdat de ideeën vorig jaar al door een raadslid naar buiten zijn gebracht, wil de projectont wikkelaar tussen het huidige fami liepark De Kanovijver en 'de Sau na' graag zo'n 240 vakantiehuisjes en een hotel neerzetten. Die huis jes komen midden in het bos en worden niet achter wallen en heg gen verstopt, betoogde de woord voerder van Ecoparks. Aan Naudts is die belofte niet besteed. Zij benadrukt dat het Nol lebos voor veel Vlissingers hèt re- creatiebos bij uitstek is. „Ook men sen met weinig geld kunnen er te recht. Om met de hond te wande len, te picknicken of gewoon de natuur te beleven." Ferdi Dobbe- laer en Wim Roose kunnen zich Met recreatiewoningen op het Scheldeterrein kan Vlissingen zich onderscheiden vooral in dat laatste vinden. Zij zijn geen lid van de actiegroep, maar vrezen dat ze in de nabije toekomst geen vogel meer horen en geen hert meer zien. „Als je nu gaat wandelen, hoor je altijd vo gels. Zeker als je wat vroeger in de morgen of juist wat later in de avond gaat. Vaak sta je dan oog in oog met een ree of zie je een bui zerd of andere roofvogel vlak naast je neerstrijken." André Houwing geniet ook van de natuur, of hij nou met de hond wandelt of hardloopt door het Nol lebos. De voormalig stedebouw- kundige van Vlissingen waar schuwt de raadsleden dat ze 'het enige openbare parkbos van Vlis singen niet mogen verkwanselen'. Hij pleit voor de bouw van alterna tieve vakantiewoningen op het Scheldeterrein. „Met recreatiewo ningen op zo'n plek kan Vlissin gen zich onderscheiden." Burgemeester Bas van den Til- laar suste donderdagavond de ge moederen en moest veel mensen geruststellen. Hij benadrukt ook een dag later dat er geen besluit is genomen. „Er is veel behoefte aan duidelijkheid. Met de openbare presentatie van een plan voor het Nollebos is een eerste stap gezet. Het is nu aan ondernemers om een principe-aanvraag te doen en een plan in te dienen. Als college beoordelen wij zo'n aanvraag zorg vuldig alvorens een voorstel aan de raad voor te leggen." Woord voerder Tim Straijer gaat er vanuit dat Ecoparks dit najaar, na overleg met de gemeente over eventuele aanpassingen, een plan indient. IN DE REGIO Café Ut Babbelaertje, De Mug, Café Bardot en Kaffee 't Hof in Middelburg houden zaterdag 2 juli het festival 'Roots en Ska in de Straat'. Het feest staat geheel in het teken van de muziekstijlen reggae en ska en er zijn optre dens van Phoenatix, Koos Bus ters, Misty Basement en DJ Ra ke Klappers. Het festival vindt plaats op de Vlasmarkt en be gint om 19.00 uur. De toegang is gratis. MIJN DORP, MIJN STAD Apenpakkie? Vlissinger Dominique Bukkens kan er nog pissig om worden. Jongeren slui ten zich niet meer aan bij fanfare of harmonie omdat ze niet in een apenpakkie willen lopen, meldde deze krant twee weken geleden. Dominique is met 38 jaar geen piepjong broekie. Maar een oude knar is hij ook nog lang niet. En het tenue van de drumfanfare heeft hij nooit verfoeid. Sterker: „Ik ben trots op het uniform. Niet iedereen kan lopend met een trommel muziek maken." Sinds zijn zesde is Dominique lid van Koninklijke Harmonie Ons Genoegen. Hij probeerde een blauwe maandag trompet, maar bleek meer in de wieg gelegd voor trommels. De kleine Bukkens stap te dus snel over naar de slagwer kers van de harmonie: drumfanfa re en showorkest Deltaband. Daar kon hij doen wat hij het liefste doet. Dominique legt uit dat trommelen voor hem net zo'n hobby is als voetbal voor een an der. „Als je een beetje aanleg hebt, wil je hoger spelen. Zo zocht ik de uitdaging bij Zwitsers trommelen. De ketel is een stuk hoger en het trommelvel is van ander materi aal. Ook is de trommel bespannen met touw, terwijl metalen span blokken de boel vaak bijelkaar houden bij gewone trommels." Het bespelen van een Zwitserse trommel is technisch veel moeilij ker, stelt Dominique. Het pro bleem zit hem vooral in de contro le van de slag. „Het slaan van een strak ritme is moeilijk onder de knie te krijgen, zeker als je ver schillende slagen beoefent." Domi nique oefent normaal 'een uurtje per dag', maar de laatste weken re peteerde hij meestal wel vier uur per dag. De Vlissinger doet van daag mee aan het Nederlands kampioenschap Zwitsers trom melen. Bukkens barst van het zelf vertrouwen. Hij meldde zich aan voor de eerste divisie; als één van de grootste Nederland se specialisten dicht hij zich zelf een goede kans toe de titel te pakken. Op internationaal niveau is Do minique een stuk bescheidener. Met Trommelgroep West-Neder land neemt hij in de eerste week Ik oefen dagelijks om een zo hoog mogelijk niveau te halen en vast te houden van juli ook deel aan wedstrijden in Möhlin vlakbij Bazel, de baker mat van het Zwitsers trommelen. In die groep zitten Nederlandse toppers, maar ze doet mee in de tweede divisie. „Anders maken we echt geen en kele kans." zaterdag 25 juni 2016 Het Nollebos moet het Nollebos blijven. Koosje Naudts is een jaar nadat plannen over aanleg van een vakantiepark in het Nol lebos uitlekten, niet van mening veranderd. Actiegroep Behoud Nollebos, die ze vorig jaar op richtte, is ook al die tijd in de lucht gebleven. René Hoonhorst Vlissingen André Houwing, actievoerder MIDDELBURG Auto laten wassen voor goed doel Een company to lea- rn-groep wast dins dag auto's voor het goede doel in Mid delburg. Op de par keerplaats op het Podium in Middel burg kunnen belang stellenden hun auto laten wassen voor 5 euro. De opbrengst gaat naar War Child. VLISSINGEN Praattafel over Paauwenburg De Wijkraad Paau wenburg houdt dins dag samen met de gemeente, handha vers, politie, Boa, l'escaut, Roat en het buurtpreventie team een middag om te horen wat de bewoners van de wijk Paauwenburg in Vlissingen bezig houdt. De praattafel staat op het pro gramma van 15.00 tot 17.30 uur in de Dreesstraat naast de apotheek. Bewo ners kunnen vragen stellen over de wijk. AAGTEKERKE Expositie ikonen In de Dorpskerk van Aagtekerke is tot en met 10 september een expositie inge richt van ikonen. Deze ikonen zijn naar traditioneel mo del en werkwijze ge maakt. De kerk is el ke zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur open. MIDDELBURG Zaterdag AAGTEKERKE Open tuin weekend sier en moestuin 't Puntje; Centrum, 13.00-18.00 uur- Sjezenrijden SEROOSKERKE Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur - Expositie 'Goud vondst' en brand weeractiviteit jeugd VEERE De Korenmaat, van af 07.00 uur - Veer- semeertochten, wandelingen over af standen van 25 tot 60 kilometer; Stad huis, Oranjeplein en Veerse haven, vanaf 12.30 uur-Shanty- festival; Stadhuis, Markt, 14.00 uur- Stadswandeling 'Be leef Veere' o.l.v. een gids; Grote Kerk, 20.15 uur-Concert Het Zeeuws Orkest VLISSINGEN CineCity, vanaf 09.30 uur - Start PZC Familieloop, in schrijven vanaf 9.00 uur; Diverse locaties wijk Papegaaien- burg-Hofwijk, 10.00-16.00 uur- Rommelroute; Ter Reede, 10.00 uur- Veteranendag Boekhandel 't Spui, 10.00 uur-verkoop afgeschreven boe ken; De Willem Ruys- straat, 12.00-23.00 uur - Foodtruckfesti- val Rrrollend; 13.00 uur - Gratis optre den Marble Sounds; Sint Jacobskerk, 15.00 uur - Inloop concert Vrouwenen semble Cantando; Arsenaal Theater, 19.30 uur-Optre den balletschool Su zanne de Jong; Lam- merenburcht, 20.30 uur - Dansavond met Excess; Café Concurrent, 23.00 uur-Optreden Jo hn Straws Friends WEST-SOUBURG Adventkerk, 16.30-18.30 uur- concert Gospelfuse ZOUTELANDE Langstraat, 10.00-17.00 uur- Antiekmarkt Zondag MIDDELBURG Koudekerkseweg 139,14.00 uur-Jeu de Boules bij CJBM; Eigenhaardstraat 29,20.30 uur - Huis kamerconcert Car ter Sampson RITTHEM Rammekensweg 6, 13.00-17.00 uur- Open tuin weekend sier en moestuin 't Puntje; Fort Ramme- kens, 14.00 uur - Ex cursie door het fort o.l.v. een gids van Staatsbosbeheer VEERE Grote Kerk, Oude straat 26,15.30 uur - Concert Jeugdor kest Nederland VLISSINGEN Willem Ruysstraat, 12.00-21.00 uur- Foodtruckfestival Rrrollend; Centrum, 13.00-17.00 uur- Koopzondag; Ter Reede, 14.30 uur- Optreden Shanty- koor Buitengaats René Hoonhorst Dominique Bukkens, tamboer Tamboer Dominique Bukkens is trots dat hij in zijn 'apenpak kie' mag lopen, foto lex de meester Dorpskerk, 13.30-16.00 uur-ex positie 'Ikonen' ARNEMUIDEN Centrum, 10.00-16.00 uur- Arnemuidse Visserij dag BIGGEKERKE Centrum, 08.00-17.30 uur- Ringrijden; Dorps straat 36,10.00- 15.00 uur - Brocan- te en Rommelmarkt GRIJPSKERKE Poppendamseweg 3a, 10.00-17.00 uur - Zomerfair KOUDEKERKE Tramstraat 31, 10.00-13.00 uur- Zwanger- en Baby- fair; De couburg, vanaf 10.45 uur- Moluks Cultureel Evenement; Galerie 'de Pasto rie', 12.30 -17.00 uur Expositie MELISKERKE Odulphuskerk, 13.30-16.30 uur - Openstelling kerk ter bezichtiging en expositie 'Ker ken op Walche ren toen en nu' MIDDELBURG Stadpark Molenwa ter, vanaf 11.00 uur - Pandaloop Schouwburg Middel burg, 14.00 en 19.30 uur-Voorstelling Balletschool Middel burg, 'Alice het won- derballet' RITTHEM Rammekensweg 6, 13.00-17.00 uur-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47