'Te veel oogje gehad op TU' Thoolse bolleboos mag naar China Opruimen fosfor is ingewikkeld ftfc 4 ZEELAND Provincie wil liever bèta college dan alternatief bij HZ Zeeland wilde een partnerschap met de TU Eindhoven, maar vergat het college van bestuur te vragen of de liefde wederzijds was. U wilde verkering maar heeft het er niet met 't meisje over gehad „We vatten het maar zo op dat u verkering wilde en het er met al les en iedereen over heeft gehad, behalve met het meisje zelf." Zo vatte WD-Statenlid Kees Bierens gisteren in de commissie bestuur de discussie samen die gedepu teerde Harry van der Maas (SGP, onderwijs) afgelopen week voerde met het college van bestuur van de TU Eindhoven. De technische universiteit reageerde verrast en ook enigszins verbolgen op het bu siness plan voor een bèta college in Zeeland. Daarin is ten onrechte uitgegaan van een partnership met de TU Eindhoven voor de tweede university college in Zee land, gericht op techniek, voor 6oo studenten. „Nee", bestreed Van der Maas het beeld van Bierens. „Vanaf dag één is in Eindhoven meegedacht over het lesprogramma. Dat bete kent niet meteen dat daarop inge plugd moet worden. Wij kunnen onze gewenste partner niet zelf in vullen. Dus we hebben wel een beetje te veel een oogje op ze ge had." Waarop Bierens zijn beeld spraak nog wat aanscherpte. „Ik begrijp dat u wel met het meisje hebt gepraat, maar niet met de ouders." Provinciale Staten wilden we ten of Van der Maas iets ziet in de variant die de TU Eindhoven heeft voorgesteld: een bachelorop leiding aan de HZ University of Applied Sciences, waarmee de stu denten kunnen doorstromen naar een master in Eindhoven. De gede puteerde sloot die mogelijkheid niet uit, maar een tweede universi ty college heeft de voorkeur. „We hebben nu een business case ge maakt voor de meest kansrijke en meest waardevolle variant, waar bij we een directe link kunnen leg gen naar het bedrijfsleven. Maar het moet haalbaar zijn. Er zijn meerdere mogelijkheden. Ons doel blijft het bedrijfsleven bedie nen, eventueel zonder college." Twee tienen, negen negens en een acht. Het zijn cijfers waar menig scholier jaloers op zou zijn. Rick Nelen uit Tholen slaagde met die cijfers voor het Gymnasium. Maar dat is niet alles. Hij blijkt ook nog dusdanig uit te blinken in aardrijkskunde dat hij in augustus naar de olympiade in China mag. „En dat terwijl het niet eens mijn favoriete vak is", grapt hij. Met de genoemde cijfers was Rick (18) vorige week de absolute topper op het Juvenaat in Bergen op Zoom. Hij slaagde niet gewoon cum laude, maar zelfs summa cum laude. Die allerhoogste eer is alleen weggelegd voor scholieren die slagen met een negen gemid deld en minimaal een acht voor elk vak. Rick benadrukt dat het Gek genoeg is aardrijkskunde niet eens mijn favoriete vak hem echt niet allemaal komt aan waaien. „Ook ik moet er gewoon mijn best voor doen", zegt hij. „Maar ik zit zeker niet elke avond tot heel laat te leren." Alsof het allemaal niets is, deed de Tholenaar begin deze maand ook nog mee aan de Nederlandse voorronde van de aardrijkskun- de-olympiade in Tilburg. Tijdens de theoretische toets maakte hij een paar foutjes, maar hij blonk uit in de veldopdracht. Hij en zijn veertien 'tegenstanders' moesten een klimaatbestendig toekomst plan maken voor natuurgebied De Regte Heide. De ideeën van Rick voor onder meer extra waterber ging en het planten van bomen op de helling, zodat de hooggele gen heide niet uitdroogt, maakten het meeste indruk op de jury. De 18-jarige gymnasiast heeft ontzettend veel zin om in augus tus samen met de drie andere top pers Nederland te vertegenwoordi gen op de wereld-aardrijkskunde- olympiade in China. Behalve de wedstrijd staat daar ook nog een excursie langs de zijderoute op het programma. „Deze trip valt sa men met de introductieweek van de universiteit in Delft, waar ik lucht- en ruimtevaarttechniek ga studeren", vertelt Rick. „Tja, die laat ik dan toch maar schieten. Een kans als deze krijg ik waar schijnlijk maar één keer." 112 NIEUWS Vrouw maakt amok onder invloed GHB Politie neemt hond in beslag Nu ook in Zeeuws Vlaanderen MIDDELBURG De sanering van het terrein van de voormalige fos- forfabriek Thermphos in Nieuw- dorp blijkt hondsmoeilijk. Van Citters Beheer (VCB), de ven nootschap die is opgericht om het terrein schoon te maken, heeft zelfs de hulp ingeroepen van een expert uit Canada, een van de weinigen ter wereld die er varing heeft met het ontmante len van een forsforfabriek. Dat deelde gedeputeerde Jo-An- nes de Bat gisteren mee aan Pro vinciale Staten, die twee weken leden al in vertrouwen werden bijgepraat over de obstakels bij de sanering. De hoop is nog steeds dat die in september kan worden afgerond. De moeilijk heid is hoeveel fosfor er precies mag zitten in het slib waarvoor op het terrein een aparte verwer kingsinstallatie is gebouwd. zaterdag 25 juni 2016 Ernst Jan Rozendaal Middelburg Kees Bierens (VVD) Rob Paardekam Tholen —Rick Nelen De zomer heeft voor Rick Nelen een heel andere wending genomen. Als voorbereiding op de aard- rijkskunde-olympiade in China moet hij onder meer een paar dikke pillen lezen, foto johan van der heijden SINT MAARTENSDIJK Een 35-jarige vrouw uit Bergen op Zoom heeft in de nacht van donderdag op vrijdag voor opschud ding gezorgd in de Bloe- menlaan in Sint Maartens dijk. Vermoedelijk was ze onder invloed van GHB. De vrouw was rond 1.30 uur aan het schreeuwen op straat en ging een wo ning binnen op het mo ment dat de politie aan kwam. Vanuit de zolder gooide ze huisraad op straat. De politie heeft haar met toestemming van de bewoner uit de woning gehaald en aangehouden voor verstoring van de openbare orde. De vrouw staat bij de poli tie bekend als GHB-ge- bruikster en vermoed wordt dat ze daarvan on der invloed was. Op het po litiebureau kreeg ze een proces-verbaal, waarna ze naar huis is gestuurd. VLISSINGEN De politie heeft een hond afgepakt van een 27-jarige inwoonster van Vlissingen, omdat het dier te gevaar lijk zou zijn. De hond heeft in het verle den verschillende honden en mensen gebeten. On danks een opgelegd muil korf- en aanlijngebod sloeg het dier op 26 maart van dit jaar opnieuw toe. Op de boulevard werden een andere hond en zijn ei genaar gebeten. De hond overleefde, ondanks be handeling bij een dieren arts, het incident niet. De eigenaar van de hond werd in zijn hand gebeten. Het incident op de boule vard was de derde keer dat de hond in de fout ging. Goeman Borgesiusstraat 81 Vlissingen 7 juli Open Huis! 19.00 - 21.00 uur Instapklaar Zeer goed onderhouden Vier slaapkamers Vrije achterom Optionele garage Vraagprijs 169.800,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41