Jungle by Night op Glastonbury De krant zoekt nieuw talent SHOW CULTUUR 27 Ook Lieke trouwt over de grens Ik vind het mooi clat de kinderen het bewust meemaken We moeten al onze energie in de optredens leggen en een beetje genieten 1 Glastonbury is met 175.000 bezoe kers één van de grootste festivals ter wereld. Slagwerker Gino Groe- neveld (24) legt uit hoe de forma tie op het festival komt: „Twee jaar geleden traden we op tijdens een Japans festival. Daar was een programmeur van Glastonbury. Hij zei na afloop: 'Ik ga jullie naar Engeland halen.' Vorig jaar kregen we een aanbod, maar dat bleek niet toereikend voor de hele band (Jungle by Night bestaat uit negen man, red.) Maar nu we een jaar er varing rijker zijn, kregen we een beter voorstel. Er is nu plek voor ongeveer zesduizend mensen in de tent." Jungle by Night speelde zijn mu ziek, een vrolijke mix van jazz, af ro en andere wereldmuziek al in verschillende kleine clubs in Enge land. Maar Gino weigert dit als de doorbraak te zien. „Glastonbury is zo'n groot festival, het is heel moeilijk om daar op te vallen. Wat we moeten doen is al onze energie in de optredens leggen en er ook nog een beetje van genie ten. Als we onszelf te veel druk op leggen, spelen we minder goed. Wat wel spannend is: een muziek station van de BBC-radio gaat twee van onze nummers uitzen den." Op dezelfde dag als Jungle spelen ook Coldplay, E.L.O. en Earth, Wind and Fire. Bassist Peter Peskens: „Misschien kunnen een we een biertje drinken met de zanger van Blur. Ik heb hem de ze week ontmoet in de oefenruim te van het conservatorium. Hij speelt op Glastonbury met The Sy rian National Orchestra." is zijn hobby maar hoor. Later wordt hij leraar economie." Ze is achteraf maar wat blij dat ze haar grote liefde leerde kennen voordat hij een Beken de Nederlander werd. „Anne- marie (de vrouw van Simon, red.) en ik zijn erin meege groeid. Dat is natuurlijk heel an ders dan wanneer je een relatie aangaat met een BN'er. Wij we ten dat onze relaties zijn geba seerd op interesse en liefde voor elkaar en dat de roem er daarna pas bij kwam. Het was oprecht. Als die roem er al is, vertroebelt dat volgens mij het Een waanzinnige prinses- senjurk, een intieme club familie en vrienden en een spectaculair feest op een romantische locatie in Italië: dat zijn de ingre diënten van de bruiloft van Lieke van Lexmond vandaag. De 34-jarige bruid en haar aanstaande man, de 37-jari- ge vastgoedhandelaar Bas van Veggel, trouwen bui ten het zicht van de came ra's - ze willen hun grote dag voor zichzelf houden. Op de gastenlijst staan on der andere Liekes goede vriendin Doutzen Kroes en haar man Sunnery Ja mes. Lieke heeft haar bruidsjapon uitgekozen met haar zus Jetteke van Lexmond, een bekende sty liste. De presentatrice en actrice - ze trouwde voor de film Toscaanse Bruiloft al eens op een idyllische plek in Italië - ontmoette haar ver loofde Bas in 2013 tijdens een stapavondje op het Leidsplein in Amsterdam. „Opeens stond ik naast hem en raakten we aan de praat. Ik weet alleen maar dat ik dacht: ik wil in jou kruipen. Ik wil nooit meer bij je weg", vertelde ze on langs aan tijdschrift Marie Claire. Of zoon Vik Barthé- lemy ook een rol vervult tijdens de plechtigheid is niet bekend. beeld dat je van ie mand hebt." Het stel kreeg afge lopen jaren twee kin deren: Nikki is nu 5 en Julian is 3. Zij hebben een belangrijke rol tij dens de ceremonie, ver klapte hun vader al eer der. Ook in de trouwda tum komt de verbon denheid naar voren: 26-06-16 is een samen voeging van de geboorte data van Nick (6 novem ber), Nikki (16 januari) en Julian (26 augustus). Nick: „Ik vind het een mooi gegeven dat de kin deren erbij zijn en het be wust kunnen meemaken." Patty Brard, die ook op Ibiza trouwde en het eiland kent als haar broekzak, snapt wel dat het stel voor Ibiza en de maand juni hebben gekozen. „Dat is de mooiste periode op het eiland. In het hoogseizoen is het zo druk, alle stranden overvol. Nu is Ibiza nog ongerept en idyl lisch." Nick en Kirsten, die sinds af gelopen woensdag al op het ei land zijn, hebben zelf weinig stress van het huwelijk. Ze heb ben de lokale weddingplanner Yvonne Boekholt in de arm ge nomen, die eerder al de huwelij ken van Wendy van Dijk, Di- nand Woesthoff en Sonja Bak ker organiseerde. Stylist Sylvia Schuurman zorgt voor de aan kleding van de locatie. Op verzoek van de bruid wordt alles aangekleed met pioenrozen, speciaal overge vlogen uit Nederland. „We zijn al weken alles samen aan het doornemen. Ge lukkig heeft ze er alle vertrouwen in en is zij, net als Nick, heel re laxt. Zij hoeven alleen maar te trouwen en te genieten, de rest rege len wij." Een lange huwelijks reis zit er voorlopig niet in voor Nick en Kirsten. Vanwege hun leerplichtige dochter Nikki moeten ze niet lang na de feestelijkhe den op Ibiza weer naar Neder land terugkeren. zaterdag 25 juni 2016 -4 Op deze idyllische plek trouwt Nick met zijn Kirsten. Tussen wereldsterren als Adele, Coldplay en Earth, Wind Fire speelt dit weekend ook de jonge Nederlandse wereldmuziekfor- matie Jungle by Night op het En gelse festival Glastonbury. Stefan Raatgever 44 —Gino Groeneveld, slagwerker Erasmus Academie r EES bcnrijr je nu in voor ae Hl UJ Tijdvoor verdieping De PDOJ gaat op 9 januari 2017 weer van start Kranten zoeken een nieuwe generatie journalisten, dat wil zeggen: talenten die meebewegen met de tijd en die journalistiek leiderschap tonen. Al 27 jaar levert de PDOJ, de Postacademische Deeltijd Opleiding Journalistiek, afgestudeerde academici af voor een carrière in de journalistiek. Combineer nu werk (bijvoorbeeld als freelance journalist) met je opleiding en ga daarna op stage bij een redactie van één van de aangesloten dagbladen. De PDOJ bestaat uit drie intensieve praktijkdagen per week gedurende vijf maanden en aansluitend een fulltime stage van drie maanden. Kandidaten hebben een afgeronde academische opleiding (MA, MSc of drs.) en aantoonbare affiniteit met de journalistiek. Voor meer informatie over de opleiding, de procedure, selectiedagen en directe inschrijving, ga naar www.erasmusacademie.nl/pdoj Haast je, er is slechts plaats voor 20 studenten, schrijf je dus snel in! Een test en selectiegesprek maken deel uit van de toelatingsprocedure. Erasmus University Rotterdam 44 ■4 Nick Schilder met partner Kirsten Hofstee. FOTO HOLLANDSE HOOGTE Nick Schilder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27