26 ANGELA KIJKT TV Na elf jaar trouwt zanger Nick Schilder met zijn Kirsten. Dat gebeurt niet in Volendam, maar op Ibiza. Het halve dorp vliegt in het kielzog van vriend en collega Simon over voor het feest. Wie gisteravond naar NPO 1 keek, kreeg toch een beetje een verwron gen beeld van de actualiteit. Terwijl de halve wereld in paniek is door de rebelse En gelsen en hun Brexit, botste de kijker op de be langrijkste publieke zender keihard op het bordje 'wegens vakantie gesloten'. Ik had verwacht dat de hoge heren bij ge brek aan De Wereld Draait Door, Pauw of Jinek de programmering zouden omgooien voor een ingelaste talkshow. Als je het bij een Brexit niet doet, wanneer dan wel? Humberto snapte dat en liet zijn eerder opgenomen Coldplay- special vooraf gaan door een live-interview met minister Dijsselbloem. Maar op NP01 ging alles braaf door zoals het al weken in de gidsen stond. Rijksmu seumkroonprins Taco Dibbits trapte een nieu we reeks DWDD Summerschool af met een col lege over Maerten en Oopjen, de twee Rem- brandts die Frankrijk en Nederland recent sa men aanschaften. Daarna was het inhaken en meedeinen bij de nieuwste hit van Frans Bau er tijdens het Sterren Muziekfeest op het Plein. Op elke andere dag had ik gezegd: hulde, de publieke omroep brengt de slogan 'van ieder een, voor iedereen' letterlijk in de praktijk. Want reken maar dat de paar grachtengordelty pes die nog wakker waren na het monotone college van Dibbits een lichte cultuurshock op liepen bij het zien van de hossende meute op de Vismarkt in Groningen. Net zoals de Frans Duijtsfans die iets te vroeg naar NPO t zapten al hun vooroordelen over beeldende kunst en kunstpausen zagen bevestigd. Terwijl er heus een paar leuke dwarsverban den te trekken zijn. Neem het levensverhaal van onze Maerten. Dat is regelrecht een liedje van Hazes. Hij had een rijke vader, maar werd door hem ook gruwelijk mishandeld. Eindelijk gelukkig met zijn Oopjen sloeg het noodlot op nieuw toe en stierf hij al op 28-jarige leeftijd. Of neem het glittershirt waarmee Gerard Jo ling even later het podium beklom in Gronin gen. Daar kun je je echt nét zo hevig over ver bazen als over de pompoenen op de schoenen van Maerten en de kanten kraag van Oopjen. Je moet het alleen wel willen zien. Wat na tuurlijk ook geldt voor de historische beteke nis van de Brexit. Quote van de dag 'Onzin dat ik van een brug zou springen, ik ben daar veel te gelukkig voor Zesde baby voor Anouk EO wil koppels helpen Het is niet moeilijk om te raden waarom Nick en Kir- sten het idyl lische restau rant Ses Boques en het aanpa lende strand op Ibiza hebben gekozen als trouwlocatie. Een blik op het romantische terras en je ziet het meteen voor je: lange tafels met rieten parasols vol etende gasten (de paella is er vermaard), kinderen die op blote voetjes door het zand ren nen en 's avonds een groot feest met uitzicht op een azuur blauwe zee. Maar er is nog een reden: de locatie is alleen te bereiken via een weg vol haarspeldbochten, die de laatste paar honderd me ter overgaat in een smal en ij zingwekkend steil rotspad. De privacy van het bruidspaar, dat zijn huwelijk als een privézaak ziet en er vooraf niets over wil zeggen, is daarmee gewaar borgd. Net als die van de 150 gasten die overvliegen, onder wie natuurlijk boezemvrien den Jan Smit, Simon Keizer en Kees Tol. Nick en Kirsten leerden el kaar elf jaar geleden kennen op de roemruchte kermis van Vo- lendam. Hun eerste date was in Hotel Spaander, op 15 sep tember, de dag nadat Nick samen met Simon de demo voor hun eerste hit De Sol daat had opgenomen. De eerste zoen was bij het het witte Mariabeeld aan het havenhoofd van Vo- lendam, waar Nick vorig jaar ook op z'n knieën ging voor zijn bruid. Kirsten, die wars is van publiciteit, vertel de in het jubileum boek 10 jaar Nick en Si mon, dat ze de muziek van Nick en Simon maar niets vond. Ze ver liet zelfs eens vroegtijdig een feestje, omdat ze het optreden van de heren niet kon waarde ren. „Mijn vriendin en ik stonden daar even te kijken en zeiden tegen elkaar: we gaan weer." En zelfs toen zij en Nick eenmaal een stel vormden, ging het verdedigen van haar ge liefde tegenover haar vriendinnen nog niet van harte. „Het zaterdag 25 juni 2016 Brexit Reageren: angela@ad.nl Ierse zangeres Sinéad O'Connor zegt de toekomst zonnig tegemoet te zien ROCK CHIC Anouk is beval len van haar zes de kindje. Het meisje heet Jeli- zah Rose. De zangeres plaats te gisteren een foto van de klei ne op Instagram. Het meisje is het eerste kind van Anouk en Domi nique Schemme- kes samen. TELEVISIE Voor het tv-pro- gramma Face to Face gaat Bert van Leeuwen mensen in een vastgelopen rela tie helpen dich ter tot elkaar te komen. Niet door te praten, maar door de twee 10 minuten sprakeloos te genover elkaar te zetten. Volendams jawoord op Ibiza Chantal Blommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26