13 WD wil onderzoek naar taaleis in bijstand corendon OZCAN AKYOL Op slechts 2,5 uur vliegen, de meest voordelige bestemming in Europa Izgrev Spa Aquaparks Column r Help, er staat een terrorist in mijn keuken is de nieuwe ti tel van het boek van Arnold Karskens, een oorlogsverslaggever en onderzoeksjournalist, die u wel licht kent van alle onheilspellende verslagen en profetieën die hij via kranten en televisie lanceert. Eergisteren sijpelden op social media berichten door over een schietpartij in Viernheim, daar zou een gewapende man de lokale bio scoop van het Duitse dorp zijn bin nengedrongen, teneinde dood en verderf te zaaien, zoals we de afge lopen maanden in Europa vaker hebben meegemaakt. Het duurde amper een halfuur, daarna maakte Arnold Karskens op Twitter gewag van 'twintig doden en gewonden', met de toevoeging dat 'de gekte zich over Europa verspreidt.' Hij had naar eigen zeggen een telefoon tje uit Duitsland ontvangen, een bron leverde hem de informatie, vandaar zijn stelligheid over het aantal slachtoffers. In werkelijkheid viel er een dode te betreuren bij het incident, de gij zelnemer. Die werd uitgeschakeld door een goed getrainde poli- tie-eenheid. De gegijzelden bleven ongedeerd. Wat rest is de vraag wat Arnold Karskens bezielde. Iedereen heeft recht op een uitglijder, maar in zijn geval wordt langzamerhand een pa troon zichtbaar: hij spreekt zo ge passioneerd over terrorisme, soms met het schuim aan zijn mond, dat het maniakale trekjes krijgt. Een halfjaar geleden voorspelde hij in het deftige NRC Handelsblad dat er in mei 2016 een Europese Lente zou uitbreken. Niks van ge merkt. Eerder verstoorde hij de uit reiking van een belangrijke journa listieke prijs, omdat hij die zelf niet had gewonnen. En eergisteren he kelde hij openlijk Marcia Luyten, schrijfster en presentatrice van Bui tenhof, die hij toevertrouwde dat ze totaal niet deugt, omdat ze 'onzin verkondigt' en haar 'feiten niet checkt'. De ironie. Als ik Arnold Karskens in het echt tegenkom, vind ik hem altijd een lieve en hardwerkende man, die wel degelijk serieuze proble men aan de kaak stelt. Maar een maal in zijn rol, met een camera of een microfoon in de buurt, veran dert hij in een makelaar van angst, iemand die een verdienmodel heeft bedacht voor alle terechte zor gen die er in de samenleving heer sen. Arnold Karskens spreekt zo gepassioneerd over terrorisme, dat het maniakale trekjes krijgt Regeringspartij VVD wil dat staatssecretaris Jetta Klijnsma een onderzoek instelt naar de uitvoe ring van de taaleis door gemeen ten. Aanleiding is het nieuws, gis teren in deze krant, dat niet alle gemeenten bijstandsgerechtigden actief achter de broek zitten. „Absurd", zegt WD-Kamerlid Chantal Nijkerken. „De taaleis in de bijstand is er niet voor niets: hoe moet je werk vinden als je geen Nederlands spreekt?" De WD wil dat gemeenten actief al le bijstandsgerechtigden controle ren. Nijkerken is niet tevreden dat een deel van de gemeenten bij standsklanten tijdens 'reguliere contactmomenten' bevragen. Volgens de wet mogen gemeen ten het wel zo doen. Nijkerken spreekt Klijnsma er op aan tijdens een debat volgende week. Vanaf 1 juli moeten bijstandsgerechtigden de taal spreken op het niveau van een 12-jarige. Wie dat niet wil le ren, kan gekort worden. Amster dam en Rotterdam vinden het vooral veel bureaucratie. vertrek 5 juli v.a. €399 Logies Ontbijt Desaret Hotel ttrtrt corendon.nl/lastminutes ©02375106O6 iB® zaterdag 25 juni 2016 Oorlogsverslaggeve Maar de gekte van Arnold Kars kens verspreidt zich nu over ons land. En dat is een beetje onhan dig, aangezien hij midden in de pro- motieweek van zijn nieuwe boek zit. Deborah Jongejan Den Haag Mega Last Minutes Macedonië 2 volw.2 kind. €1059 19 22,26juli Luxe complex met veel faciliteiten Een aquapork met glijbanen Direct aan het privéstrand Wellness Center Drim Hotel Logies Ontbijt Logies Ontbijt Direct aan het strand 300 m van het gezellige Struga Direct aan het Meer van Ohrid Rustig gelegen .macedonia-timeless.com Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13