i Holleeder trekt van leer tegen zussen: 'Ze spelen spelletjes' (n%] [toooo# Lp o o o 0 0 8 NI Proef moet aantonen dat aanpak werkt We bewegen en slapen te weinig, zijn te dik en hebben te veel stress. Daar worden we letterlijk ziek van. De oplossing: de leefstijlcoach. Ê^KOOPJEDEALNL) dagaanbiedingen van 67% 53% 55% €59,- 66% 39,05 Vanaf slechts 299,95 67% 200,- Vanaf slechts 99,95 €89,95 67% €60,- Nu slechts 29,95 €149,95 53% €80,- Nu slechts 69,95 39,95 55% €22,- Nu slechts 17,95 \k or tingJ €49,95 74% €37,- Vanaf slechts €12,95 aarwei oud dieet, hallo leef stijlcoach. Ruim 500 zijn er inmiddels op geleid. Een vluchtige hype lijkt het allerminst. Proef Verzeke raar CZ en de universiteiten van Tilburg en Maastricht willen met een pilot onder 220 volwassenen en 120 kinderen aantonen dat het werkt. Als de eindresultaten me dio 2017 zo positief zijn als de tus sentijdse resultaten doen vermoe den, is de kans groot dat de leef stijlcoach wordt opgenomen in de basisverzekering voor mensen met (een verhoogde kans op) chronische aandoeningen als dia betes en hart-en vaatziekten. Hoopgevend De deelnemers aan de driejarige pilot melden meer te bewegen en af te vallen na zo'n acht groepsconsulten en vier indivi duele sessies met een leefstijl- coach, zegt Celeste van Rinsum, onderzoeker aan de Universiteit Maastricht. Hoopgevend, vindt CZ die 'niet het zoveelste proef project over leefstijl wilde doen', aldus coördinator Madeion Johan- nesma. „Uit eerder onderzoek blijkt dat de combinatie voeding, bewegen en gedragsverandering werkt mits iemand zelf wil. Ver plichten zullen we het nooit. Maar één op de drie Nederlan ders krijgt diabetes. Dan moet je iets doen om dat te voorkomen; niet om de zorgkosten te druk ken, maar omdat je wil dat men sen gezond blijven." Anders dan een diëtist en fysiotherapeut, combineert de leefstijlcoach voe ding, bewegen, ontspanning en slaap om mensen uit een onge zonde sleur te halen. Geen dië ten of dure sportschool, maar kleine stapjes: frisdrank de deur uit, lopen of fietsen naar school of werk. Met behulp van motiverende gesprekken wordt iemand gehol pen ongezonde gewoonten in te ruilen voor gezonde, legt docent Yneke Kootstra van de Academie voor Leefstijl en Gezondheid (AVLEG) in Driebergen uit. „Je kunt wel tegen iemand zeggen ti I I U I dat hij meer appels moet eten, maar als hij door vermoeidheid en stress niet aan rustig eten toe komt en vlucht in snoepen, moet je eerst zorgen dat hij beter ont spant." De twee post-hbo-oplei- dingen die geaccrediteerd zijn - AVLEG en Mark Academy, beide duren een jaar - leverden tot nu toe respectievelijk 250 en 180 coaches af. Vaak zijn het mensen die al verpleegkundige, diëtist of fysiotherapeut waren. Vergoed Omdat leefstijlcoaching nog niet wordt vergoed, wordt een groot deel van de doelgroep niet be reikt: mensen in achterstandswij ken die te zwaar zijn. Zij kunnen een uurtarief van rond de 60 eu ro niet betalen, wetende dat je er met één consult niet bent. Juist de langdurige begeleiding ver groot de kans op een succesvolle gedragsverandering, stelt Meijke van Herwijnen, voorzitter van de kersverse beroepsvereniging voor leefstijlcoaches (BLCN). Lokale overheden zouden de kosten op zich kunnen nemen, toont een proef van de provincie Gelderlander om inactieve 55-plussers in beweging te krij gen. Begin juli organiseert ge meentekoepel VNG een grote bij eenkomst over leefstijlcoaching. Intussen zijn er ook al flink wat bedrijven voor een leefstijlcoach te porren. Zo zette BLCN-voorzitter Van Herwijnen via haar coachbureau mensen in bij bedrijven als Sie mens en Ikea. Andere bedrijven laten hun personeel bijscholen. „Astrid weet als advocaat heel goed hoe ze dit spelletje moet spelen", las Holleeder in de rechtszaal van een papier dat hij met trillende handen vasthield. „Ook weet ze als geen ander dat Stijn Franken een heel goede ad vocaat is. Met spelletjes manipu leert ze mijn strafzaak en de pu blieke opinie." Holleeder verwijt zus Astrid dat zij bewust ervoor heeft gezorgd dat Franken moest opstappen als zijn advocaat, waar door het proces forse vertraging heeft opgelopen. De zussen heb ben verschillende belastende ver- Holleeder verwijt Astrid dat zij ervoor heeft gezorgd dat zijn advocaat moest opstappen klaringen afgelegd tegen hun broer. De twee nieuwe advocaten van Holleeder, Sander Janssen en Robert Malewicz, kondigden gis teren aan dat ze niet eerder dan in het voorjaar klaar zijn voor de behandeling van de zaak. Holleeder nam ook Peter R. de Vries onder vuur „Als iemand be weert dat hij journalist is, had hij me toch om wederhoor kunnen vragen. Ik snap niet dat hij steeds van alles in de media kan zeggen, terwijl hij nog niet voor de recht bank is geweest als getuige." Op 2 september bespreekt de recht bank opnieuw de voortgang in het onderzoek tegen Holleeder. vrijdag 24 juni 2016 Inktpatronen voor HP, Epson, Brother en Canon met FLINKE korting Epson, Brother en Canon: 6-pack (3x zwart 3x kleur) HP: XL-pack (zwart+kleur) Foto's en tekst van laserkwaliteit Inktpatronen zijn voorzien van chip Adviesprijs Korting U bespaart: korting m 19,95 BINNEN 3 WERKDAGEN GELEVERD korting Opvouwbare Elektrische Step Keuze uit 2 kleuren en een versie met of zonder zadel Voorzien van krachtige, geruisloze en milieuvriendelijke motor Perfect om door de stad of door de natuur te touren Volledig verstelbaar naar wens Adviesprijs Korting U Camry Stoomreiniger Milieuvriendelijk schoonmaken zonder schoonmaakmiddelen Ideaal voor keuken, badkamer, gordijnen, fiets, auto etc. Verwijdert vuil en vet, zelfs op lastige plekjes Incl. 10 handige accessoires Adviesprijs Korting U I korting .korting Multifunctionele Grundig Food Processor Persen, raspen, snijden, emulgeren en nog veel meer Geschikt voor vlees, fruit, groenten, noten, kruiden, etc. Ontzettend multifunctioneel dankzij de vele accessoires Adviesprijs Korting U bespaart: Draaibare Draadloze LEO Buitenlamp incl. beweginssensor 100% Draadloos, eenvoudig te installeren Bewegingssensor tot 7,5 meter Werkt op 4 batterijen - 40.000 branduren Krachtig, veelzijdig en gemakkelijk Adviesprijs Korting U I korting «i 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch: neemt altijd de juiste vorm aan Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit Kreukvrij, ademend en anti-allergisch 1 bestelling 2 stuks Adviesprijs Korting U bespaart: BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! APberPay (7^ 1 NIET TEVRE0EN? GELD TERUG! 1 Coach leert gezonder leve Francine Wildenborg Rotterdam A Marian Rekers Profiel Marian Rekers begeleidt in Den Bosch kinderen met obesitas en hun ouders. „Elke zon dag een gebakje bij oma zijn er 52 per jaar, tel daar alle ijsjes en decem- berlekkers bij op en een derde van het jaar is het 'feest'. Als je dat zo voor spiegelt, schrikken men sen." Willem Holleeder heeft gisteren uitgehaald naar zijn zussen. Vol gens de crimineel spelen Astrid en Sonja spelletjes en manipule ren ze zijn strafzaak. Peter Winterman Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8