Giel Beelen ziet Joe Buck wel zitten Varen in Gent It -VLAANDEREN 7 CascoTotaal in Terneuzen produceert in een fabriekshal prefab woningen Huizen uit de fabriek: het is wennen. Bij CascoTotaal in Terneuzen is produceren van woningen daar bijna letterlijk lopende bandwerk. CascoTotaal is al een poos bezig met het pro duceren van prefab hui zen. Zo leverde het be drijf onlangs al een rijtje wonin gen aan huurcorporatie R&B. Die staan in Kwadendamme. R&B heeft nog tachtig exemplaren be steld, vertelt commercieel direc teur Leon de Kok. Daarnaast is een bedrijf als Roompot ook al een poosje klant: daarvoor maakt CascoTotaal vakantiehuizen. En nu wordt op het terrein van moe derbedrijf De Hoop in Terneuzen gewerkt aan achttien woningen voor Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren, die ze in de Finlandstraat in Oostburg gaat neerzetten. De voordelen van huizen uit de fabriek zijn evident: je hebt geen last van vervelend weer en de om geving is niet maandenlang een bouwput. Bovendien zijn de hui zen verplaatsbaar, waardoor corpo raties ze na verloop van tijd kun nen verhuizen. En de kosten wor den ook steeds lager, vertelt De Kok. „We leren nog elke dag bij, en de productie gaat ook steeds sneller." Daardoor kan deze ma nier van werken wat betreft de kosten prima concurreren met het traditionele bouwproces. Het geheim zit 'm met name in de mallen waarmee de betonnen casco's gemaakt worden. CascoTo taal heeft er twee. „Ze zijn uniek in de wereld", verzekert De Kok. „Speciaal voor ons gemaakt." De mallen zijn 10 bij 6 meter en gro tendeels geautomatiseerd. „We kunnen alles instellen: de precieze maten van een casco, inclusief de opening voor ramen en deuren, maar ook de plek van de leidingen in de muur en werking van de tril- motoren en de kachels." Zo wordt binnen twee uur een casco gefabri ceerd. De muren zijn aalglad: stu- cen hoeft niet meer. CascoTotaal profiteert daarbij van de jarenlange kennis en erva ring van De Hoop. De Kok: „We hebben op ons terrein een eigen betoncentrale en betonstaalvlech- terij, en natuurlijk tientallen jaren ervaring met bouwen en beton. Zonder die kennis zouden we dit niet kunnen doen." De meeste huizen bestaan uit twee casco's tegen elkaar. „Even tueel kunnen er nog twee boven op, als verdieping", verklaart De Kok. In Oostburg blijft het bij twee exemplaren: daar stelt de ge meente Sluis speciale eisen aan het uiterlijk van de daken, waar door die ter plekke op de huizen gezet moeten worden. Als de klant dat wil, kunnen we ook een vloer leggen en behangen In een grote hal wordt van de be tonnen casco's binnen twee we ken tijd een echt huis(gedeelte) gemaakt. Er is plaats voor twintig stuks. Die schuiven letterlijk - over een rails - steeds verder door. (Onder)aannemers zijn er bezig met hun gedeelte van het werk. Op de ene plek worden buizen ge legd, een stukje verder komt de trap erin, verderop de badkamer, steenstrips worden aangebracht en uiteindelijk ook ramen en deu ren geplaatst. „En als de klant dat wil, kunnen we ook behangen en een vloer leggen", vertelt De Kok. Zo kan, als het moet, binnen tien werkdagen een compleet huis wor den afgeleverd. De huizen voor de Finlandstraat in Oostburg zijn medio juli klaar. Ze worden daar na de bouwvak op hun plek gezet. „Ik wilde destijds meedoen aan het programma 'Beste Singer/ Songwriter', maar die wedstrijd ging niet door. Toen Giel Beelen met een online talentenjacht be gon, kon ik dat niet laten varen. Online, dat is bekend gebied voor mij." Buck, vierdejaars op de Rock Academie in Tilburg, weet dat een muzikant tegenwoordig ook heel veel zelf kan doen. „Dat je ontdekt wordt en bij een label tekent, dat gebeurt niet zoveel meer." Joe Buck noemt zichzelf singer/songwriter maar hij vol doet niet aan het beeld van een zanger die ingetogen liedjes zingt en zichzelf begeleidt op gitaar. „Ik heb wel kleine liedjes, maar ook liedjes waar een hele band mee speelt. Ik speel country popmu ziek, een meer Amerikaans geluid. Dat is hier nog niet echt bekend maar het begint te komen. Door mensen als Ilse DeLange gaat het steeds meer leven. Eigenlijk moet je denken aan gewoon popmuziek Giel was onder de indruk van het optreden met een countryjasje. In poplied jes is een banjo bijvoorbeeld niet zo gebruikelijk." In Haarlem hoor de Joe Buck van Giel Beelen dat hij het tot de laatste 25 had ge schopt. „Ik mocht daar op het be vrijdingsfestival spelen. Giel was onder de indruk van het optre den. Hij zei dat het ondanks het kleine podium toch overeind bleef staan." Over een week of vier hoort hij of hij tot de laatste elf hoort. Dat elftal van Giel Bee len wordt een jaar lang gecoacht. „Daar zit een heel team achter. Giel wil juist dat we zo veel moge lijk succes hebben. Ook omdat hij wil dat Giels Talentenjacht een een naam opbouwt." www.gielstalentenjacht.nl. GENT Het Havenbedrijf Gent houdt tijdens de Gentse Fees ten van zondag 17 tot en met zondag 24 juli drie keer per dag rondvaarten door de haven. Daarvoor wordt traditioneel het stadsjacht Jacob van Artevel- de ingezet. Er kunnen in totaal 2000 belangstellenden mee voor een anderhalf uur durende tocht vanaf de Rigakaai. Deelna me is gratis maar inschrijven is wel verplicht. De belangstelling is steevast erg groot. Inschrij ven kan vanaf dinsdag 5 juli via havengent.be/gentsefeesten en telefonisch via Gentinfo (09-2101020) vanaf 8 uur. vrijdag 24 juni 2016 Drukte in de 'huizenfabriek' Marlijn de Koning Terneuzen Complete trappen wachten op hun montage. De casco's schuiven steeds een stukje door om een ander deel af te werken, fotos ronald den dekker Leon de Kok, CascoTotaal Morgen speelt Joe Buck op Mun- dial In Tilburg. De muziekcar- rière van de in Oostburg gebo ren Sjoerd de Buck komt op stoom. Hij is één van de 25 fina listen in Giels Talentenjacht, de speurtocht van dj Giel Beelen naar nieuw talent. Guido van der Heijden Terneuzen Joe Buck

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83