ftft Meeste leerlingen gaan in het nieuwe schooljaar naar het Calvijn College KOOPZONDAG 26 JUNI Theo van Teijlingen mag zich al veertig jaar troubadour noemen BEVELANDEN EN THOLEN 7 Op radio of tv, in het café of in de kerk. Theo van Teijlingen uit Goes laat toehoorders al veertig jaar nadenken over liefde en keuzes. Hij weet dat het een cliché is. Maar liefde, dat is het belang rijkste wat troubadour Theo van Teijlingen (57) zijn toe hoorders met zijn liedjes en verhalen de afgelopen veer tig jaar probeert mee te geven. „Voor men sen om je heen, voor jezelf en voor God." Van Teijlingen trad op zijn zestiende voor het eerst op met een cabaretgroep. „Maar ik kwam al snel tot het inzicht dat ik muziek wilde maken. Muziek is directer en brengt mijn boodschap beter over." Veertig jaar later heeft Van Teijlingen op honderden podia gestaan, verscheen hij in ra dio- en televisieprogramma's en staan er ver schillende cd's en boekjes op zijn naam. Hij reisde bijna zes jaar met zijn neef als folkduo door Nederland en België. Ook gaf hij voor stellingen op Deense scholen, toen hij daar vijfjaar met zijn Deense vrouw woonde. Zijn veertigjarig jubileum als troubadour viert hij op 7 oktober met een benefietcon cert in De Mythe in Goes. Gospelzangers El- ly en Rikkert doen mee, net als zijn zoons Christoffer en Benjamin. Christoffer staat de week ervoor nog in Paradiso met de band lohn Coffey, in De Mythe speelt hij solo. De opbrengst van het concert is bestemd voor het Amecetproject in Oeganda. Dit is een opvanghuis voor Afrikaanse kinderen dat wordt gerund door zijn zus Els. Van Teij lingen komt financieel rond met de lessen le vensbeschouwing en sport- en maatschappe lijke oriëntatie die hij op het CIOS in Goes geeft. Vrijwel al het geld dat hij verdient met op tredens wordt overgemaakt naar het Amecet project onder de naam van stichting De Figu rant. Van Teijlingen zette deze stichting in 1999 op met twee vrienden. Hij maakt mu ziek, zijn vrienden regelen het beleid en de financiën. De Goesenaar treedt zo'n vier keer per maand op. Zo geeft hij huiskamerconcerten en gaat hij regelmatig in kerken voor als 'zin gende dominee'. „Mijn gitaar gaat altijd mee. Dan onderbreek ik de preek even voor een liedje." Zijn geloof in God is een rode draad in zijn leven en zijn muziek. „Maar niet op de manier van 'je moet in Jezus geloven'. Ik wil mensen laten nadenken over hun leven en hen een boodschap meegeven waar ze iets Ik vind het belangrijk om te beseffen dat je als muzikant een dienst aan je toehoorders verleent mee kunnen." Zo schreef hij het nummer Spiegel van Theresienstadt na een bezoek aan dit voormalige concentratiekamp in Tsje chië. „Ik keek in een spiegel en dacht: hier hebben zoveel mensen ingekeken. Slachtof fers en daders. Dat wordt een liedje, dacht ik gelijk. Hiermee wil ik toehoorders laten na denken over keuzes, aan welke kant zij zou den staan." Het gaf hem de afgelopen jaren de meeste voldoening om te merken dat zijn verhalen en muziek mensen raken. „Ik vind het be langrijk om te blijven beseffen dat je als mu zikant een dienst verleent aan je toehoor ders. Op een podium of preekstoel sta je ho ger dan je publiek. Er is dan een gevaar dat je jezelf ook verheven voelt. Ik ben blij en dank baar dat mensen mijn muziek en verhalen mooi vinden, maar het is belangrijk om ne derig te zijn. De echte helden vind ik dege nen die het podium opbouwen of bij een fes tival de toiletten schoonmaken." In 't hart van Goes met vrij uitzicht Ravelijn de Grenadier 9, Goes De komst van het nieuwe Stede lijk College Goes met naar ver wachting 30 tot 45 leerlingen kan niet voorkomen dat het totale leerlingenaantal voor de zes mid delbare scholen daalt: van 1460 vorig jaar naar 1438 in het nieuwe schooljaar. Het Ostrea Lyceum en het Goese Lyceum zijn verantwoordelijk voor die daling. Allebei de scho- len leveren in als het gaat om het aantal aanmeldingen. Bij het Ostrea Lyceum zijn het er 34 min der, bij het Goese Lyceum 40, ver deeld over de locaties Bergweg (4) en Oranjeweg (36). Het Calvijn College en Luzac Goes zien hun leerlingenaantal juist stijgen. Het Calvijn College gaat van 449 naar 463 (4 op de lo catie in Goes en 10 in Krabbendij- ke) en Luzac van 57 naar 65. De meest stabiele van de zes scholen is de Isaac Beeckman Aca demie in Kapelle. De school voor kleinschalig onderwijs op havo- en vwo-niveau kiest er bewust voor om per jaar maximaal 80 leerlingen aan te nemen. Zowel dit als vorig schooljaar werd dat maximum gehaald. 325.000,- VAN 13.00 TOT 17.00 UUR vrijdag 24 juni 2016 'Voor jezelf, naasten en God' Joanne Karkdijk 4 Troubadour Theo van Teijlingen (57) treedt zo'n drie keer per maand op. Bij huiskamerconcerten, in kerkdiensten en in cafés. Zo speelde Van Teijlingen deze week in café De Post in Goes. FOTO MARCELLE DAVIDSE —Theo van Teijlingen, troubadour De zes middelbare scholen op de Bevelanden verwelkomen het komend schooljaar 1438 nieuwe leerlingen. Bijna een derde daarvan (463) gaat naar het Calvijn College. Ellen Jobse Goes Leerlingenaantallen Bevelandse middelbare scholen School Calvijn College Goes 266 270 Calvijn College Krabbendijke 183 193 Ostrea Lyceum Goes 447 413 Goese Lyceum locatie Oranjeweg 329 293 Goese Lyceum locatie Bergweg 98 94 Isaac Beeckman Academie Kapelle 80 80 Luzac Goes 57 65 Stedelijk College Goes nieuwe school, geen cijfers van vorig jaar min. 30, max. 45 Verrassend royaal herenhuis met mooie stadstuin op een fantastische plaats aan de veste Meer info: 06 - 53 86 32 50 www.steendijk.nl k.k. A STEENDIJK makelaar taxateur o.g.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78