T urners massaal naar Ahoy gemaakt in Engeland Rugbyers spelen EK ZEELAND 15 vader Jaco aan. „Bovendien is de sfeer tijdens het evenement ook erg positief. Er doen veel mensen mee en ook staan er een hoop mensen langs de kant. Dat zorgt echt voor een kick wanneer je de eindstreep pas seert", vervolgt hij. „Maar het blijft het allerleukste om het met z'n allen, als familie, te doen", voegt zijn dochter er nog aan toe. En dit jaar is de Familieloop voor het gezin Den Boer ook echt een evenement voor de hele fami lie. Nu het ook mogelijk is om de 1.8 kilometer te lopen, hebben jongste dochter Lieke en moeder Jessica zich namelijk ook inge schreven. Zij zijn aangestoken met het familieloopvirus door Ja co en Vera. En dus is het gezin Den Boer dit jaar dubbel vertegen woordigd op de startlij st van de PZC Familieloop. PZC FAMILIELOOP ROTTERDAM Ahoy is komend weekeinde van de turners. Duizen den strijden in het Rotterdamse sportpaleis om de Nederlandse ti tels, in tal van disciplines. Ook Zeeland zal goed vertegenwoor digd zijn. Het evenement, aan het einde van een lang seizoen vol plaat singswedstrijden, heet sinds een paar jaar Fantastic Gymnastics. In de verschillende grote hallen van Ahoy zijn er medailles te verdie nen bij het toestelturnen, trampo linespringen, groepsspringen, rit mische gymnastiek, acrobatische gymnastiek, jazzdance, freerun- ning en streetdance. Alle Zeeuwse clubs zijn er in Rotterdam bij. Zij laten zich voor namelijk zien bij het toesteltur nen (meerkamp en toestelfinales), het trampolinespringen en het groepsspringen. Bekende kansheb bers op nationale titels zijn Guit- ho de Wolf en Nard Tieleman. De meeste aandacht in Ahoy zal uitgaan naar de Oranje-turnploe- gen die naar de Olympische Spe len in Rio gaan. Zowel de mannen als de vrouwen hebben zich ge kwalificeerd. Terwijl zij een selec tiewedstrijd hebben - de exacte sa menstelling van de teams is nog niet bekend - zwaait het publiek hen uit. MIDDELBURG Quinten van Dijk en Jordan Kersten, twee rugbyers van de Middelburgse ereklasser Oemoemenoe, doen komend weekeinde met het Gentse team The Magnets mee aan een groot beachrugbytoernooi in Middelker- ke, dat deel uitmaakt van het Europees kampioenschap. De vol gende weken worden er ook nog soortgelijke toernooien gespeeld in Frankrijk, Portugal, Spanje en Italië. In 2011 verhuisde Matthijsse te rug naar Nederland voor haar werk aan de Hogeschool Zee land. Ze sloot zich in Nederland meteen aan bij een wielerclub. Ze schrok echter van het niveau verschil. „Het dameswielrennen was in Nederland toen veel gro ter dan in Engeland. Tegenwoor dig is het verschil minder groot, maar destijds was dat onder scheid nog duidelijk merkbaar." Toch wist ze zich snel aan te passen. In 2013 eindigde Matthijs se immers als zesde overall op het NK tijdrijden. Ook dit jaar had ze van het NK tijdrijden haar hoofddoel gemaakt. Door haar werk kwam ze echter min der aan trainen toe. Daarentegen had ze wel voor het eerst de afstel ling van haar fiets geoptimaliseerd. „Ik heb de afgelopen maanden naar de beste positie op de tijdrit- fiets gezocht. Ik sleutelde mis schien zelfs te veel aan mijn fiets, want ik heb daardoor nog minder kunnen trainen." Dat bleek voldoende te zijn, want op het NK behaalde Matthijs se een mooie derde plaats. „Maar onderweg was het gevoel juist hele maal niet goed. Na acht kilometer zat ik er eigenlijk al behoorlijk door. Rond kilometer veertien leek het zelfs alsof ik niet vooruit kwam. De andere rensters hadden het blijkbaar ook lastig daar, want uiteindelijk was mijn tijd genoeg voor de derde plaats bij de elite vrouwen zonder contract. Dat was wel een verrassing." De tijd van Matthijsse was even eens goed voor de veertiende plaats overall. Ze liet daarmee ver schillende profs achter zich. Mat thijsse heeft echter zelf niet meer de ambitie om prof te worden. „Daarvoor is het te laat. Ik heb wel nog geprobeerd om dit jaar naar de Paralympische Spelen van Rio de Janeiro te gaan op het onder deel tandem. Ik zou dan rijden met iemand met een visuele beper king. Dat is helaas niet doorge gaan. Nu probeer ik gewoon nog zo veel mogelijk mijn sport te com bineren met mijn werk en van het wielrennen te genieten", besluit Matthijsse. vrijdag 24 juni 2016 Vader Jaco, de dochters Vera en Lieke en moeder Jessica den Boer hebben zin in de PZC Familieloop. Om 9.30 uur klinkt morgen het startschot voor de 1.8 kilometer, om 10.15 uur volgen de 5 en 10 kilometer, foto ruben oreel De start van de PZC Fami lieloop is bij CineCity aan de Spuikomweg in Vlissingen. Dit jaar is er speciaal voor de kleinere kinderen een kor te afstand geïntroduceerd (1,8 kilometer). Met deze nieuw loot aan de stam wordt om 9.30 uur afgetrapt. Vervolgens wor den om 10.15 uur de lopers voor de 5 en de 10 kilometer weggeschoten. Dit evenement wordt geor ganiseerd door de PZC in sa menwerking met Dynamica. Mathilde Matthijsse verraste zichzelf met de bronzen medaille op het NK. FOTO JACCO QUIST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70